Küsimus:
Mida peaksin kasutama liivakasti põhja jaoks?
Vebjorn Ljosa
2010-07-26 18:50:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ehitan oma kolmeaastasele liivakasti. Tõenäoliselt istub see tekil, nii et see vajab mingit põhja. Ideaalis peaksime saama liivakasti tekil ringi viia. Kas on vaja vett liivakastist välja voolata või võtab liiv endasse piisavalt vett? Mida peaksin põhja jaoks kasutama?

Ideed:

  • Maastikukangas: laseb vett läbi voolata, kuid ei pruugi liikumiseks piisavalt tugev olla.

  • Tavaline vineer: võimaldab liikuda, kuid võib mädaneda ega nõruta.

  • Vineerist vineer: ma ei tea sellest midagi, aga ma nägin seda Home Deposis ja see võib olla mädanikukindlam.

  • Muuda: Kombinatsioon: mõne puuritud auguga vineer, kaetud maastikukanga järgi.

Teie mure tühjendamise pärast viitab sellele, et see avastatakse. Kas teie naabruskonnas on kasse?
@Rod, Plaanisin selle katta, et hoida kasse ja muid loomi eemal, kuid arvasin, et üsna palju vihmavett võib siiski läbi pääseda. Mida sa arvad?
Minu kogemus on, et kaas hoiab vihma korralikult ära, kuid unustate selle vähemalt korra korralikult katta (eriti kui teie tütar on 4-aastane ja saab selle ise avada), ja siis on vee välja saamine tohutu peavalu. Drenaaž on hädavajalik.
+1 @Rob's avalduse jaoks - kuivendamine on kindlasti kohustuslik. Tahtsin lihtsalt veenduda, et olete mõelnud naabruskonna lemmikloomade meeldivatele kingitustele. Sest keegi ei öelnud mulle *. :)
Kaaluksin kaheseinalise kasti ehitamist.Ehitage väliskarp ja kinnitage maapinnale (panused?), Kiht maastikukangaga ja lisage selle sisse veel üks kast.Sisekast hoiab liiva, väliskarp hoiab kangast kinni ja isoleerib seda.
Seitse vastused:
mohlsen
2010-07-27 17:14:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kuna kavatsete selle tekile asetada, ringi liikuda, vett ja kasse eemal hoida, ostaksin lihtsalt kaanega plastikust. Minu arvates pole see vaeva väärt. Ainuüksi puit muudab selle liikumiseks raskeks ja raskeks, rääkimata liivast.

Need on üsna odavad, ostsime mõne nädala eest garaažimüügist 5 dollarit. Ma tean, et on uhke seda ise teha, tahtsin ka ühe ehitada, kuid lõpuks ei pruugi see seda väärt olla.

Siis peaks see olema väike. Mu tütar soovis kaheksanurkset liivakasti (tema lemmik kuju), nii et arvasin, et teeksin igast servast pikkuseks ~ 22. See tähendaks 500–700 naela liiva.
Rob Napier
2010-07-26 19:39:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Liiv ei ima / eralda kindlasti piisavalt vett, kui see on kunagi vihma käes. Kui teie kast ei tühjene, on teil väike tiik (nagu meil, kui unustame kunagi kaane peale panna).

Teie maastikukanga idee kõlab üsna hästi. Ehitaksin selle lihtsalt põrandaliistude või midagi sellist nagu Trex (mis võib selleks ideaalselt sobida). Mõned liistude vahed võimaldavad drenaaži. Uurige, mida tekimaterjali töödeldakse. Olen laagris, kes usub, et hirm CCA survetöötlusega puidu ees on liiga suur, kuid isegi mina ei kasutaks seda tõenäoliselt kolmeaastase liivakastis.

Pidage meeles selle libisemist. ümber: Liiv on raske, eriti niiske ( 100–130 naela kuupjala kohta). Meie hoovis on päris väike plastikust liivakast ja ma ei saa seda enne liiva viskamist liigutada (aga siis on minu jaoks "väike" miski, mis hoiab kinni kolme poissi: D ja ma libisen üle rohu). Mõelge mööbli libisemistele, kui leiate midagi, mis teie tekil mõistlikult libiseb, või isegi rattad. Need nõuavad, et teie baas oleks muidugi palju jäigem.

Ma arvan, et CCA-ga töödeldud puitu ei saa enam. Kõik, mida te praegu ostate, on ACQ, mis ei sisalda arseeni ja on palju "ohutum" kui CCA (kui CCA oleks tegelikult kõik nii ohtlik)
patti
2014-07-31 21:54:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kasutasin oma lastele linoleumi jäänuseid ja see kestis 20 aastat. Nüüd ei leia ma oma suurte laste liivakastile jääki. Linoleum toimis suurepäraselt, kuna see suutis ikkagi põhja välja voolata ja see hoidis liiva puhtana, kuna nad ei kraapinud liiva sisse oma "teid" ehitades mustust. Mõtlesin panna liiva ülaosale õuejäägid, kuna need suutsid seda tõsta ning kassid ja oravad ei suutnud sinna kaevuda.

user45
2010-07-26 19:40:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mõeldes lihtsalt pealaele, võib-olla puidust (küpress) raamile, asetage põhjale üle metallist võre (võib-olla mingi tsingitud võre) ja kinnitage see mõne küpressitükiga. Seejärel pange maastikukangas üle metallvõrgu ja täitke seejärel liivaga.

Ma ütlesin peaaegu, et minge sirge metallvõrega, kuid liiva ja laste kaal oleks ilmselt liiga suur, nii et küpressitükid kinnitaksid üle metallvõre. Nii saaksite hea drenaaži ja võime seda ümber liigutada (kui panete selle ratastele).

Pole kindel, kui vastupidav vineer vineer mädanema peab või kas nad teevad küpressvineeri.

Amy S.
2015-04-12 01:17:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kasutage plekki, kust on läbi torgatud palju pisikesi auke. Aukude pistmiseks kasutasin lihapehmendajat. Lõikasin selle lihtsalt suuruse järgi ja klammerdasin põhja. Toimib suurepäraselt :)

Jae
2015-04-13 08:09:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Maastikukangas, sest isegi kui panete puitu, mis mädaneb. Kui raskusesse on liiv sisse pandud, hoiab see teid liikumast. Maastikukangast on alati lihtne kätte saada ja asendada. Siin on suurepärane disain, mis hoiab krõbinaid eemal ja laseb vihmal läbi voolata. Jae

great design I am making now

See disain hoiab suured võhikud eemal. Kuid hiired ja ämblikud pääsevad sinna hõlpsalt. Lisaks on püsivad üleulatuvad osad mustad lesepesad - tundub, et nad armastavad olla puidust vaiade lähedal ja päikese käes.
Lisa Rivera-Ames
2020-07-31 06:52:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mõtlesin nendele headele ideedele, kuid minu puhul on liivakastiga ala suletud õues ja maapind on kaetud hernekruusaga. Kruusa eemaldamise asemel hoidsin seda, kuna see põlvedele pehmendavalt mõjub ja juhib vee läbi selle all oleva mulla. Pärast pikka mõtlemist otsustasin täpselt kootud vaibajäänuse täpse suuruse, AGA keerasin selle tagurpidi, kuna niidid olid nii tihedalt kinnitatud, et ainult minimaalne liiv võib läbi imbuda. Seejärel valati sisse 7 kotti valget liiva. See töötab siiani suurepäraselt. Kui niiskus peaks tekitama hallitust, valgendan kogu liivakasti. Tundub, et hernekruusakiht põhjustab vaiba ja liiva mõnevõrra õhutatust. Siiani armastavad mu kaksikud lapselapsed ja suudavad isegi "väikest" vett lisada, ilma et see tekitaks suurt segadust! Mida sa arvad? Ainult mina, Lisa

Tere tulemast saidile [diy.se].Oleks tore, kui teete oma postituse [redigeerimise] sisse mõne tühiku sisse, et see oleks pisut loetavam.Praegu esitleb see tekstiseina ja seda on raske lugeda.Kuna tegemist on küsimuste ja vastuste foorumiga, mitte üldise arutelulauaga, siis "mida teie arvates" vastused tegelikult ei ole need, mida me otsime (vaadake oodatud jaotisest [abi] jaotist "vastamine").Ausalt öeldes muudaks selle osa lihtsalt eemaldamine selle paremaks vastuseks.


See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 2.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...