Küsimus:
Kas viimistlemata betoonpõranda värvimisel pean tõesti kasutama praimerit?
Jon Galloway
2011-09-25 04:59:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ma muudan ühe auto garaaži kontoriks ja tahan põrandat värvida. Ostsin Behri betoonvärvi ja Home Depoti tüüp nõudis, et pean kõigepealt aluskihi maha panema.

Kas tõesti? Selles garaažis võis auto olla juba ammu, kuid põrand ei tundu üldse rasvane. Ma ei hakka siin autot parkima, see on üsna kerge kulumisega kontor. Lisaks olen ma laisk, nii et olen nõus sellega hasartmänge mängima, kui see pole tõesti rumal.

Lihtsalt küsides ... miks te ei pane laudisega ja soojustatud põrandat? Ma eeldan, et kuna garaaži põrand on maja põrandaga samal tasemel, eeldan ka, et teil on garaaži siseuks.
Olen Lõuna-Californias, nii et pole tegelikku põhjust soojustada. Mul on tuppa siseuks. Samuti meeldib mulle maalitud betooni välimus - tööstusliku pööningu tunne.
Ma värvisin mõned betoonist astmed, kasutades 1-osalist epoksüpõrandavärvi, tõenäoliselt sama, mida kasutate. Ma ei kruntinud. Alguses nägi hea välja, kuid 3–4 kuud hiljem on värv ketendav ja koorub üsna halvasti. Uuendan aabitsaga, kui ilm soojeneb. See võib võtta palju tööd, et saada piisavalt värvi, mida saaksin kruntida. Nii lühidalt - prime. Ära korda minu viga!
Kaheksa vastused:
nportelli
2011-09-25 05:16:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ilmselt jah. Ja ilmselt õlipõhine krunt, kui purk ei ütle teisiti. Selle peale betoonkrunt, kui need on olemas. Kui te ei kruntida, on teil oht värvi kooruda, eriti kuna garaažipõrandad on nii siledad. Lisaks võite läbida palju rohkem värvi kui arvate ja peate rohkem saama, kuna betoon on nii poorne, et see imab seda nagu käsna. Muidugi ei pea, aga kui palju on värv vs praimer? Kui värvi on rohkem, hankige ka krunt. Ja hankige rullile pikendusvarras ja kõik läheb kiiresti.

Kasutage alati krunti, kui värv nõuab selle kasutamist. Aluspinnale luuakse sobiv krunt aluspinnaga sidumiseks, tihendamiseks ja kaitsmiseks. Värv on loodud praimeri sidumiseks. Jätke need toimingud nurjunud isetehtud värvitööde ja amatöörlike tulemuste jaoks vahele.
Antony Scott
2011-09-25 17:13:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ma ütleksin, et peate kindlasti kruntima, kuna see tihendab betooni nii, et teie kantud värv ei imbuks liiga kaugele. Ma värvisin oma garaažipõranda 8 aastat tagasi (või sealsamas) ja see oli suurepärases seisukorras (sama hea kui esmakordsel pealekandmisel, välja arvatud ees olev avatud serv) kuni selle aasta alguseni (kui me selle ümber muutsime korralik laudise ja soojustatud põrandaga tuba, sellest ka minu varasem kommentaar). Ma ei kogenud mingit koorimist ja vajasin ainult ühte värvikihti. Ma ei mäleta, mida ma kasutasin, kuid see oli spetsiaalselt betoonpõrandate värvimiseks mõeldud värv, helehall värv. Ma mäletan küll, et krunt oli selge ja oli mõeldud põrandasse imendumiseks ning selle värvi jaoks valmis "pitseerimiseks".

Chris Schroll
2011-09-25 05:34:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Maalisin mitu aastat tagasi betoonpõrandat ja kasutasin kruntvärvi ja värvikihti. Ma otsustan seda teha nii, et värv ei kooruks / hakkaks nii kergesti. See on kestnud väga hästi. See on treeningala ja seda kasutatakse palju.

Ma tean, et Behril on Premium Plus sari, mis sisaldab värvi ja praimerit ühes. Pole kindel, kas neil on see betoonvärvi jaoks olemas.

DA01
2011-09-30 00:11:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Peaksite tõesti krundima kõik, mida kavatsete maalida. See on "liim", mis hoiab värvi pinnal.

Betooni ja "tööstusliku pööningu kujundamiseks" soovitan teil kaaluda ka happeplekki. Selle rakenduses on see palju andestavam ja IMHO on tööstusliku pööningu võtmetegur.

Karl Katzke
2011-09-26 06:20:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jah, peate kruntima. Tegelikult mitte ainult mis tahes praimeriga - poorsete müüritise pindade kruntimiseks on olemas spetsiifilised praimerid ja peate kasutama ühte neist. Lisaks peate järgima juhiseid, mis tavaliselt hõlmavad põhjalikku puhastamist kemikaali nagu trinaatriumfosfaadiga. Kui proovite lihtsalt lateksist / akrüülist majavärvi otse betoonile kanda, siis ebaõnnestub see nurrumises järjekorras ja selle ülesvõtmine on tagumiku valu.

Mike Powell
2011-09-29 22:32:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Vaadake oma betoonvärvi juhiseid ja tehke mida iganes nad ütlevad. Kui Behr ei soovita praimerit, kuid teete seda ikkagi, siis palute seda värvi, mis on spetsiaalselt loodud betooniga sidumiseks, selle asemel praimeri sidumiseks, mida see ei pruugi nii hästi teha.

Tom
2015-05-13 18:26:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Leidsin, et võiksin vabaneda välitingimustes kasutatavast latekskrundist, kui pinnata betooni õhukese liivakihiga. Olen seda tehnikat ka kasvatanud, kasutades puuritud müüritiskruvi ja asetatud purustatud betooni, mis seejärel krunditi, kui olin silmitsi märkimisväärse suurusega purustatud nurkade ja servadega. Keegi pole läbi kukkunud ja see on olnud aastaid. Seda tehti minu ostetud ja ümberehitatud mitmekorruselises majas.

Jesse
2017-03-21 02:54:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Alati peaminister! Parim viis minna on akrüülmüüriga krunt. Samuti, kui plaanite kunagi parkida autot sellele korrusele, veenduge, et pealislakk oleks garaažipõrandate jaoks sobiv, kuna autorehvides sisalduv nafta muudab tavalise välisvärvi lühikese aja jooksul ebaõnnestunuks.See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...