Küsimus:
Milline on parim viis lehtpuu ja plaatide vahelise tohutu lõhe ületamiseks?
Grumpyoldgrannie
2020-09-01 00:28:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Eemaldasin väikese köögi ja väikese söögitoa vahelt kandeseina. Minu probleem on see, et mul on tohutu tühimik täita, kus vana sein asus. Maja on ehitatud 1950. aastal ja asub roomamisruumi kohal. Nagu kujutatud, ei ole originaalse tammepõrandate paigaldamisel aluskatet. Algne raamimine oli kõik "tõeline 2x4", nii et uus saematerjal ei tee seda trikki.

Plaaditud ala on umbes 3/8 kõrgem kui puit ja pärast tühimiku täitmist vajab see üleminekut installitud. Mul on 6-tolline aktsendiplaat tühimiku katmiseks, kui 1 "sügav x 4,5 laiune vahe on täidetud. Puitpõrand sai 4 aastat tagasi uue katte ja selle otsad on lõhe küljes erinevad pikkused.

Mul on kõige taga garaaži maetud lauasaag ja no ma ei saaks ketassaega sirgjoonet lõigata, kui mu elu sellest sõltuks. Praegu pole otsad viimistletud, vaid ainult neli püstiselt laotud 2x4-d, mis on tala kokku keeratud. Mul on ühest otsast juba olemas lai 30 "läbikäik, mille kavatsen katta viimistlusplaadiga, nii et see oleks kogu ava ulatuses ühtlane. Lisafotod oleksid minu selgitust lihtsustanud, kuid suutsin üles laadida ainult ühe foto.

Ajutise meetmena kasutasin pööratud pahkluude vältimiseks 1x4, kuid nüüd, kui köögiosa on plaaditud, pean selle köögiga tasandamiseks välja pakkuma püsiva kinnituse. Mul on 21 lineaarset jalga katmiseks.

Olen kaalunud vineeri + vastupidavat alust + mört / masoniiti ja täitke plaatide tasemeni Quickcrete'iga, kasutades lehtpuupoole vastu vahtköit.

wall width gap X 1" deep

Kas teie puitpõrand on teie plaadiga samal tasemel?See pole pildil täiesti selge, kuid teie tekst muudab selle selliseks.Samuti, kas soovite, et vahe oleks plaaditud või puitviimistlusega?Kas teil on juurdepääs lauasaagile ja mõistlik oskus seda kasutada?
Tere ja tere tulemast koduarendusse.Näib, et teil on nüüd kaks eraldi kontot;peaksite [taotlema nende ühendamist] (// diy.stackexchange.com/help/merging-accounts).
Mida iganes teete, toimub kas 3/8 "samm või rumala väljanägemisega kalle, millest kumbki pole üle kõndimiseks rahuldav. Täitke vahe puidu tasemeni, kasutades hööveldatud puidust 4x2, mis lõpeb õiges mõõtmes. SiisOotan puitpõranda uuesti pindamist, et viimistluskõrgus sobiks plaatidega.
Kolm vastused:
isherwood
2020-09-01 01:37:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Uuendatud küsimuse paranduste põhjal.

Minu arvates on teil kaks võimalust, millest kumbki pole teie pakutava lahendusega peaaegu nii keeruline.

  1. Paigaldage kaldserva või härjaserva või redutseeriva servaga aktsendirida (metallist ääris). See võib olla pärit originaalplaadist või millestki muust. Aluspõrandalaudadel olevast 1/2 "tsemendiplaadist piisab täiteainest, et viia uus plaatide tase olemasolevaga. Mördi olemasolevale plaadile.
  ____ ___________________ || _______________ \ ____________________ || ________________ | __________________ ^ ^ ^ olemasolev uus tugi olemasolev puitplaat & plaatide põrand  
  1. Paigaldage kaldu servaga lehtpuidust riba sobitatakse olemasolev põrand. Selle võiks rebida 1x6-st, seejärel kinnitada ehitusliimiga ja kinnitada mõne viimistlusnaelaga. Soovi korral võib olemasoleva puitpõranda ülekatmiseks teha väikese vahemaa, luues puhta üleminekujoone ja katta kõik karedad servad. see on minimaalne, et see oleks vastupidav. Ma kujutan seda nii:
  ____ ______________________ || __ \ ____________________ || ________________ | __________________ ^ ^ ^ olemasolev üleminek olemasolev puitplaat s reisi korrus  

Kui teil on kummagi lähenemise kohta täpsemaid küsimusi, jätkake ja küsige.

Machavity
2020-09-01 19:42:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ma arvan, et lahendus võib olla veelgi lihtsam. Enamikus riistvara poodides on ebaühtlased üleminekutükid. Nad on peaaegu alati puidust ja on sageli saadaval mitmesuguste värviliste plekkidega, mis sobivad puitpõrandaga. Need on ees kaldu, nii et teil ei ole komistamise ohtu ja ratastega seadmed (jalutajad jne) saavad nendega hõlpsasti kokku leppida.

Tõenäoliselt soovite selle ja selle vahele puitu panna plaat (see ei hõlma 4-tollist tühimikku), kuid kui te ehitate puitu liimiga ja üleminek vahe alla, peaks see hästi töötama (veenduge, et teie liim töötab metalliga, kui otsustate seda mitte kinni keerata / naelutada ).

Uneven transition piece

See võiks olla kõige lihtsam / praktilisem lähenemisviis.Ainus miinus on see, et üleminek lõpeb isegi pisut kõrgemal kui külgnev põrandakate;kuid see võib olla täiesti vastuvõetav, kui see töö tehtud saab.
Kasulik on ka klõpsamine installijuhiste kaudu, sest sellel konkreetsel tootel on tegelikult mitu erinevat konfiguratsiooni - kõiki puidutükke pole tingimata vaja.Nii et see on lihtsam kui pildil näib.Ma tean, et see toode oli siiski vaid näide,
Üleminekut vajav ala on 21 jalga pikk.
See ei oleks esimene kord, kui sellised üleminekud oleksid tagumikuga ühendatud.
UuDdLrLrSs
2020-09-01 02:41:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tahtsin lisaks muule vastusele mainida ka ühte teravat detaili. Lehtpuu serv, arvatavasti seal, kus see oli põrandaliistu liistude ja või kipsplaatide all, näeb ülejäänud puidust üsna erinev välja. Põhjuseks võib olla see, et põrand viimistleti kunagi lihvimise teel ja see osa jäeti välja.

Samuti on hea võimalus, et laua otsad ei asu ideaalselt. (Mis võib olla üks põhjus minna puidu asemel plaatide üleminekuga, mis peaks väga tihedalt sobima).

Näen selle lahendamiseks kahte mõistlikku viisi:

  1. Lihvige see ühtlaselt ümbritseva puiduga maha ja määrige seejärel võimalikult hästi. Kui kasutate tühimiku täitmiseks puitriba, võib see olla hea valik, kuna peate ka seda määrima. Kuid ma arvan, et on oht, et lihvimine kipub ümbritsevat põrandakatet sulgema ja sellest suurem projekt. Ka sobitatav plekk võib sama laua sees olla kõva ja varieeruvus oleks märgatav; kusjuures varieerumine õmbluse ja uue laua vahel näib ilmselt ok. Lõpuks peate ka lihvitud alale viimistlema selge viimistlusega, mis on veel üks keeruline välimus.

  2. Lõigake veel 1/2 kuni 1 "vana põrandakate. Kui see lõikamine on tehtud väga sirgelt ja puhtalt. Ma arvan, et see võib välja näha suurepärane, eriti kui see on uue puidust üleminekuriba külge kinnitatud. Samuti ei näita foto piirkonna otsasid, kuid tõenäoliselt on teil täiendav vormimine, mis tähendaks teid on mõnevõrra paindlik, kui selle lõike täpne joon peab olema. Lõike tegemiseks võite suurema osa selle jaoks kasutada sirgjoonega või rööpaga ketassaega sisselõiget ja ülejäänud osa siis peitleid või võnkuvat mitut tööriista. ( Võiksite kogu asja jaoks kasutada isegi võnkevahendit, see on lihtsalt aeglane). Nii olen seda ka varem teinud.

Põhineb küsimuses oleval teabel , # 2 oleks minu valik.

Riht, mida juhib sirgjoon, teeks ka väga puhta serva, kusjuures lõikeotsad viimistletakse võnkuva mitme tööriista või Jaapani tõmbesaega.
@MTA kas tõmbesaega saaks otse lõigu viimasesse nurka?Kas te kasutaksite seda sel hetkel peaaegu vertikaalselt?
Jah, kuni viimase otsani, tingimusel, et hambad ulatuvad saelehe lõpuni.Ma hoiaksin tera horisontaalselt.Mõelge sellele kui käsitsi töötavale võnkuvale mitmetööriistale, mis ei hüppa pesast välja ja rikub teie tööd.
@MTA aitäh.Kujutan ette, et lõikamise päris otsad jäävad ilmselt vormimise / viimistluse tõttu lõpuks peitu, kuid olen nõus, et puhtus loeb!


See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 4.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...