Küsimus:
Kuidas ma saan teada, kas puit on korralikult kuivatatud?
Slartibartfast
2010-07-23 05:58:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ma arvan, et selle kaalu mõõtmine oleks üks vastus, kuid see ei tundu otstarbekas, sest sama tüüpi puit võib oma tiheduses tõenäoliselt kõikuda, et muuta mõõtmine ebausaldusväärseks 10–20% niiskuse vahemikus. Kas on olemas konkreetseid näpunäiteid puidu, näiteks tuha, pöögi või tamme jaoks?

Kuivanud mis mõttes? Nagu aastal, "veetis kuivatusahjus piisavalt aastaid, et sellest saaks muusikainstrument?" Või kuivanud pärast märjaks saamist, sest katus lekkis?
Kolm vastused:
#1
+12
Rod Fitzsimmons Frey
2010-07-23 06:49:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Parim on hankida niiskusmõõtur, nagu see: Amazoni link ühele meeterile. Niiskuse arvestid on erinevates vahemikes: soovite sellist, mis mõõdaks umbes 6–14%. Kõik, mis ületab 14%, pole puidutöötlemiseks kasulik, kuna see väheneb liiga palju.

Mõõtureid on kahte sorti, kinnitatud ja kinnituseta. Kinnitatud meetritega pistetakse kaks elektroodi puitu umbes 1/4 "ja mõõdetakse elektritakistust. Te ütlete mõõturile, milliseid liike mõõdate, ja see ütleb sisemise tabeli abil niiskusesisalduse.

Varrukateta sort ei kahjusta teie puitu, kuid on üsna kallim. Nad kasutavad niiskustaseme lugemiseks induktsiooni- või ESP- või haldjatolmu või muud.

Kui teie rahakott on liimitud suletud, saate niiskusesisalduse mõõtmiseks kasutada kaalu. Vaadake siit.

#2
+6
JayL
2011-07-15 04:29:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Soovitatud arvestid on väga kasulikud, kuid nende kasutamisel tuleb arvestada paari hoiatusega:

  • Neil on võimalik niiskustaset mõõta ainult teatud sügavuseni. Kui teil on paks saematerjal, võib keskpunktis olla niiskuse suurem kui see, mida lugesite pinna lähedal. Erinevad arvestid loetakse erineva sügavusega.
  • Nad ei oska näidata, kas puit oli "korralikult" kuivatatud, nagu te pealkirjas küsite. Näiteks võivad valed kuivatustehnikad põhjustada selliseid defekte nagu korpuse karastamine, kontrollimine või muud sisemised pinged, kuid need ilmnevad alles siis, kui olete puitu raiunud.

Võite oma raamatukogust vaadata Bruce Hoadley suurepärast raamatut Understanding Wood.

#3
  0
user45
2010-07-23 06:26:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kui soovite tõesti olla kindel, kas on olemas niiskusmõõtureid, saate neid osta. Lihtsalt tehke Google'is otsing "Puidu niiskuse mõõtur" ja see annab teile teada, mis on niiskusesisaldus.See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 2.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...