Küsimus:
Miks on kahe toa vahelises siseseinas isolatsioon?
Puffafish
2018-10-16 19:58:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Olen oma vannitoas teinud natuke isetegemist, uues seinas, mis pandi mu talveperioodil toimunud pööningule ümber. Selle uue seina seest olen leidnud märkimisväärse koguse isolatsiooni (kivimüür vms).

Ilmselgelt pandi see põhjuseks. Kuid see asub seinas, mis eraldab minu vannitoa sisetrepist pööninguni, nii et nende kahe ruumi vahel pole tõenäoliselt palju termilist gradienti.

Kas keegi oskab öelda, miks see pandi? Soojusisolatsioon näib olevat ebaoluline, välja arvatud juhul, kui see võib suurendada vaheseina tulekindlust. Ainus teine ​​idee, mis mul oli, oli heliisolatsioon, kuid ei eeldaks, et sellel nii palju mõju on.

Juhul kui see kedagi aitab, olen Ühendkuningriigis.

kas see võiks olla täiendus, nii et sein oli välimine?vanem isolatsioonitüüp viitab sellele, et tööd tehti mõni aeg tagasi.
Vabandust, kui mul polnud selge, oli see uus sisesein, mis oli paigutatud vannitoa sisemusse, jagades ruumi kaheks;üks vannituba üks trepikoda.
Katusealuste ümberehituste jaoks kehtivad Ühendkuningriigi tuleohutuseeskirjad, et tagada kodust ohutu väljapääs.Selle järgimiseks pidime jagama oma avatud planeeringuga elutoa koridori eraldamiseks - see oli redel-tüüpi tulekahju.Ma ei tea, kas see satuks sama mõtlemise alla.
Neli vastused:
#1
+25
isherwood
2018-10-16 20:08:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

See oli arvatavasti installitud heli edastamise vähendamiseks. Akustilise isolatsioonina kasutatakse tavalisi materjale, mis on tihedamad kui klaaskiud, kuid kasutatakse ka klaaskiudu.

pööning.
Lisaksin kehamüra, ehitades soojustasime vannitubasid nagu isherwood teatas. +
Kui ma 20 aastat tagasi oma viimase kodu ehitasin, lasin töövõtjal heliülekande isoleerimiseks ja vähendamiseks paigaldada soojustus kõigile magamistoa ja vannitoa seintele.
@EdBeal, arvasin, et mainisin seda.: P
Küllap sa tegid, aga ma olin natuke graafilisem LOL.
Minu esimene maja oli uhiuus 2002. aastal. Külaliste vannituba (ja isegi selle taga olnud pesuruum) oli täielikult soojustatud, kuigi sellel puudusid välisseinad
Seda kasutatakse regulaarselt heliisolatsiooniks, kuid kahjuks inimesed, kes helikindlust tegelikult ei mõista.Heliülekande vähendamiseks on vaja *** massi *** ja kivivilla isolatsioon pole ilmselt raske.Heliisolatsiooni tegelik lahendus on mitu kihti raskemat kipsplaati ja veenduge, et akustilisi teid ühelt küljelt teisele ei jääks.
Sellised odavad lahendused nagu kivivill vähendavad küllaltki kõrgeid helisid nagu vee- ja õhumüra ning inimkõne.Need löögid ja muhud saavad ikka läbi, kui ei kasutata akustilist isolatsioonikanalit ja / või massi.
#2
+5
William H.
2018-10-17 02:25:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Vannitoa ümbruses on see kõige tõenäolisem müra isolatsioon. Tavaliselt erineb selles rakenduses kasutatud materjal tavalistest klaaskiust batettidest. Olen varem Roxul AFB niimoodi kasutanud. See on kivimil põhinev materjal ja selle struktuur suretab heli edastamise. Me ei teinud tegelikke akustilisi katseid, kuid anekdootlikult töötab kraam müra vähendamiseks tõesti hästi.

Samuti võib tasuda märkida, et võite leida selle materjali teistest kohtadest, kuna see on tavaliselt ka tulekindel. Me panime selle köökide ümber või seintesse, mis eraldavad garaaži peamisest elamispinnast. Ka igas kaubandus- / kontoripinna seinas, kuid ma kahtlen, et see kehtib siin.

Hea kuulda, et kaks peamist põhjust, millele võiksin mõelda (müra ja aeglustumine), on mõistlikud.
#3
+2
Agent_L
2018-10-17 19:15:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Vannitoa ja ülejäänud maja vaheline soojusisolatsioon on väga asjakohane.

Vannituba on ruum, mida eeldatavasti kasutatakse mõnikord alasti, vastupidiselt ülejäänud majale. Mis tähendab, et vannitoa temperatuuri peetakse eeldatavasti kõrgemaks kui ülejäänud maja .

Näiteks Poola ehitusseadustik küttesüsteemide nõuetes: sisse "Inimeste pidevaks kasutamiseks mõeldud ruumid ilma mantleid kandmata" (nt: elutuba) - "võime hoida temperatuuri vähemalt + 20 ° C", samas kui "ruumides, mis on mõeldud lahti riietumiseks või alasti inimeste majutamiseks" (nt: riietusruumid või vannitoad) on kuni + 24 ° C. See on 4 ° C soojem kui ülejäänud maja. Pange tähele, et seadus ei ütle, et peaksite seda tegelikult nii soojana hoidma, vaid seda võiksite soovi korral teha. See näide ei räägi mitte konkreetse riigi nõuetest, vaid üldistest ootustest vannitoa suhtes. et saaksime olla soojem kui ülejäänud maja.

Seega on mõistlik vannituba ülejäänud maja vastu soojustada, et vältida külgnevate tubade kütmist. Samuti soojeneb vannituba (nt pika ja kuuma duši eest), isegi kui te seda ka ei mõelnud. Külmade laikude olemasolu seintel suurendaks seal kondenseerumist, mis suurendaks veekahjustusi.

Kivivill ei ole iseenesest heliisolatsioon, kuid kipsplaatide vaheline tühi ruum toimib nagu resonaator - nii et selle täitmine kõik annab märgatavat paranemist. Liiva või betooniga täitmine isoleeriks helisid veelgi, kuid termiline jõudlus kannataks. Ja vajaks lisaraskusega toimetulekuks karmimat struktuuri.

See võib olla tõsi ainult siis, kui vannitoas on sõltumatu soojusallikas.
@isherwood Keskküte on juba "iseseisev soojusallikas", kuna saate iga kütteseadet iseseisvalt reguleerida.Mainitud kuum dušš on ka soojusallikas, isegi kui see pole mõeldud.
#4
  0
George Shaw
2018-12-25 11:02:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Siseseinte soojustamine on kasulik ka soojuskadude jaoks. Ukse ja kütteavade sulgemine kasutamata ruumis, nagu külaliste magamistuba, põhjustab selle ruumi minimaalse kuumutamise ja lõikab kuupmeetrit. köetav ruum ja seega ka küttearve. Ümbritsevate seinte soojustamine vähendab soojuskaod täielikult kuumutatud ruumist minimaalselt kuumutatud ruumi. Ehitasin maja nii ja see töötab üsna hästi.

Olge seda tehes ettevaatlik - küttesüsteemi siibrite sulgemisel peate jälgima oma kanali staatilist rõhku, et vältida ahju puhurite või HX-probleemide tekkimist.
Nii et üldteadmised lähevad.Kuid tavalise magamistoa, näiteks 10x13, registri sulgemine on ainult 10% 1300 ruutmeetrist.maja ja suurema maja puhul proportsionaalselt vähem.Staatiline rõhk varieerub sellest, kuidas ehitaja majast majja paindekanalit määrab, kui see.Piirkondades, mida ei saa sulgeda, (nagu köök, elutuba, söögituba, koridorid jne) on proportsionaalselt nii palju helitugevust, et alad, mis võivad olla, on kujundamisel ja ehitamisel üldiselt numbriline müra.
Muidugi, kui teie pööningul varitseb kuri ductopus, on kõik panused välja lülitatud;), kuid mõnel HVAC-süsteemil on tegelikult kanali õige kujundus.
Projekteerimisel ja ehitamisel võib olla suur vahe, näiteks tihedad pöörded (siin on ühel juhul 300 kraadi) paindekanalis.Kehvad tavad rikuvad häid kujundusi kogu aeg.
Noh, korralik kanalite disain ja ehitus - mis sisaldab "ära kasuta paindu";)


See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 4.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...