Küsimus:
Millised on multikaablite eelised, miinused ja soovitused?
user45
2010-07-23 16:52:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Praegu säästan uue kodu ehitamiseks ja mõtlen juhtmevõimalusi üle. Minu praeguses kodus on liiga vähe pistikupesasid, kaabliühendusi ja LAN-porte (jah, mulle ikka meeldib traadiga kohtvõrk, traadita ühendus on hea, kuid traadiga kiirem).

Sooviksin soovitada mõningaid soovitusi nii plusside kui miinuste osas multikaablid (IE-kaablid, millel on toite-, telefoni-, võrgu- ja TV-kaabel, kõik ühte paketti). Kas keegi on kasutanud mitmekaablilist komplekti ja kui jah, siis millised on nende tõusud ja mõõnad?

Sooviksin saada ka mõne brändi kohta häid soovitusi. Kaablid ja seinaplaadid, kui olete neid varem kohanud.

Mul kästi alati sekkumise tõttu voolu ja andmeid eraldi juhtida, aga küllap on tegijad sellest probleemist üle saanud. traadiga võrkude puhul aga +1.
@Tester101 mõtlesin sama asja. Ei olnud kindel, kas neil on võimsuse või andmete jaoks parem varjestus välja töötatud. Ma loodan, et nad seda tegid. Mulle meeldib organiseeritud juhtmestik ja kui ainult 1 "kimp" kaableid jookseb läbi seinte mitme kaabli asemel, oleks see mulle õnnelik telkija.
Kas olete kindel, et toit on nendes kaablites isegi üks võimalus? Paljud teie poolt saadud vastused on sellele keskendunud, kuid ma ei usu, et see nii on, tõenäoliselt teie teistes vastustes toodud põhjustel.
Viis vastused:
#1
+15
mohlsen
2010-07-23 17:12:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ma ei soovitaks neid. Uurisin neid paar aastat tagasi ehitades ja otsustasin neid kõiki lihtsalt individuaalselt teha. Coax (neljakaitseline RG6), kass 5e, kass 3 ja kõlari traat. Tegelikult oli kulutõhusam osta need kõik 500–1000 ’poolides eraldi, kui osta palju multikaableid. Lisaks võib probleem olla sekkumine. Telefonide jaoks võiksite kombineerida telefoni ja võrgu kassi 5/6, kuid jällegi oli kulutõhusam neid eraldi osta.

huvitav, aitäh! Arvake, et varjestustehnoloogia pole veel päris järele jõudnud.
#2
+7
Scivitri
2010-07-24 02:03:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kas varjestus on teie andmete kaitsmiseks piisavalt tugev või mitte (ma pole seda kuulnud) arvan, et on haruldane, et KÕIK multikaablis liiguvad täpselt samade punktide A & B vahel samas järjekorras. Tuled ühendavad lülitit valgustisse, pistikupesad võivad töötada silmusega, samal ajal kui võrk peab iga pesa kappi tagasi viima. Juhtisin ühekordselt läbi toa kirvega läbi toa ja jäin signaali kadumise tõttu hätta kaabli paigaldajaga. Ehkki kombineeritud kaabli idee võib organisatsioonilisest küljest kõlada kenasti, arvan, et see oleks hea vaid umbes 20 jala kaugusel kogu majas. Ja see on kohutavalt kallis.

Teisest küljest on juhtimiseks vaja natuke jõudu, Cat 5/6 ja Coax, kui organisatsioon on pisut organiseeritud. Kass 5/6 & RJ45 sisaldab tehniliselt 2 telefoniliini ja jätab RJ11 ühilduvuse jaoks isegi kontaktid 4 ja 5 liiniks 1. (Kuigi ärge kunagi kasutage nii telefoni kui ka andmeside jaoks üht traati, tapab helinapinge teie andmed.) Kui ühendate kogu maja Cat 5/6 ja RJ45 pistikutega, saate telefoniliinina kasutada mis tahes kaablit, lihtsalt ühendades RJ11 olemasolevasse pistikupessa. Väga mugav.

Lõppude lõpuks võivad mõned multikaablid olla käepärased. Näiteks võib komponentvideo, HDMI ja mõne heli kanali komplekteerimine olla kapis oleva A / V-virna teatriruumi ühendamiseks väga mugav. Kuid räägite ikkagi väga lühikestest jooksudest, kuna vajate lihtsalt ühte pagasiruumi punktist A punkti B.

Cat5 / 5e / 6-l on 4 paari. Telefoniliinil on 1 paar (nii et saate käitada 4), 10 / 100Mbit Ethernet võtab 2 paari ja Gigabit Ethernet võtab 4 paari (ja selleks on vaja Cat5e või Cat6). Kaubanduslikult on levinud tava, et RJ45 + Cat5e / 6 kasutatakse kõigi hääl- ja andmesideandmete jaoks (RJ11-telefoni saab ühendada RJ45-pistikuga suurepäraselt) ja seejärel kasutada plaasterpaneeli, et ühendada pesa lülitiga (Etherneti jaoks) või telefoniliin. Uuesti lugedes mõtlesin, et mõtlesite sama, see on lihtsalt segaselt sõnastatud.
Mõnel päeval juhtub, eriti kui te pole kindel, millist detailitäpsust proovite väljendada. > _ <
#3
+3
gbroiles
2010-07-24 11:33:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ma ei ole mitut kaablit kasutanud, kuid ma ei arva, et see oleks hea mõte, sest ma kahtlustan, et jätate mõne aasta pärast pooled kimbus olevad kaablid pooleli ja peate tõmbama mingi muu tüüpi kaabel.

110 AC töötamine samas kimbus ja samades elektrikastides nagu teie madalpinge andmeside / telekommunikatsiooni / AV kraam, kõlab kui kutse häiretele.

Kui te ei tõsiselt oma elektrisüsteemi üleehitades ei jõua sa elektrikilbi ja pistikupesade / lülitite / lampide vahel "kodus töötamise" konfiguratsioonini; tõenäoliselt jõuate mõne automaadi kaitselülitist juhitava sama traadi külge mõne pistikupesaga või lambiga. See sobib 110-le; kuid tänapäeval pole nii, kuidas inimesed Etherneti juhtmeid ühendavad, ja ma soovitaksin ka teie andmete ja AV-de jaoks "kodujooksu" või täht topoloogiat, et tulevikus ainult paindlikkust maksimeerida.

Samuti oleks mul mure kombinatsiooni 110 ja madalpinge pärast samas komplektis, kui kimbus oleks mingisugune rike / läbitungimine - võite lõpuks 110 lühistada otse madalpingesse juhtmestik, mis oleks tõenäoliselt lõpp igale toredale seadmele, mille olete madalpinge (võrk, telefon, CATV) külge ühendanud. Ma ei tahaks, et peaksin elektrilülitusi välja lülitama, sest tahtsin ahvida võrgu / kõlari juhtmetega - aga ma ei tahaks töötada ka nugade / diagonaalilõikurite / vms kaablipaketis, milles on pinge 110.

Kui täpsustaksin uut ehitust, paluksin igas toas mitu sinise madalpinge toru " smurf tube" käiku - minu isiklik eelistus on kasutada kassi 6 kõigele (LAN + telefon + CCTV), mis absoluutselt ei nõua koaksiat, kuid ma ei ole suur CATV / satelliidivaatleja, nii et minu maitsed võivad selles osas olla suhteliselt keerulised.

Ma arvan, et kõige olulisem on meeles pidada, et on võimatu ette näha, mida tulevikus soovite / vajate ja kuidas tehnoloogia muutub, nii et peaksite asjad paika panema, et saaksite uut kaablit juhtida ilma pisarateta seinad üles või on sunnitud kogu olemasoleva installatsiooni välja rebima.

+1 mingi kanali jaoks - võrgu- ja teletehnoloogia muutub endiselt üsna kiiresti. Saan järgmise paari aasta jooksul hõlpsasti ette näha, et CATV-koaksiaal asendatakse suurema võrguliiklusega, nii et kui ma uut ehitaksin, prooviksin ma TÕELISELT kõvasti muuta muudetavat.
#4
+1
lukecyca
2010-09-08 23:14:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mõelge, et maailmas liigutakse ainult kahte tüüpi juhtmete poole:

  • elekter (120 VAC või mis iganes teie kohalik standard on)
  • andmed (IP üle Etherneti üle Cat5e)

Coax muutub üha kasutumaks, kuna video edastatakse vastuvõtjale üle IP. Kõlaritraati kasutatakse ainult ühes toas, kusjuures igal toal on oma võimendi ja IP-põhine muusikavastuvõtja. Telefonid on üha enam IP-põhised (ja isegi POTS-telefonid saavad vahepeal kasutada Cat5e-jooksu).

Tõenäoliselt asendatakse Cat5e lõpuks siiski millegagi. Sel põhjusel proovige ehitada nii, et hiljem oleks võimalik teist kaablit uuesti paigaldada.

Nii et oma küsimusele vastamiseks: ei, ärge viitsige igas toas palju erinevaid füüsilisi andmekandjaid juhtida. Käitage palju andmeid ja energiat ja käitage ainult nii palju muud kraami, kui täna tegelikult vajate. Vean kihla, et te ei vaja seda aja möödudes rohkem , vaid te vajate seda vähem .

#5
  0
nstenz
2010-08-26 09:21:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Toitekaableid ei tohiks juhtida paralleelselt madalpinge juhtmetega 12-tollise raadiusega. Ainus aeg, mil nad peaksid lähemale jõudma, on see, kui nad ristuvad üksteise suhtes täisnurga all (häirete vähendamiseks). Need on ei tohi töötada ühes kanalis ega lõpetada üksteisega ühes kastis. Vastasel juhul võib toitekaabel lüheneda palju väiksema andmesidekaabli külge ja muuta see kenaks pikaks küttelaineks.

Olen käivita minu majas muud kui Cat5 ja RG6, kasutades Leviton QuickPort seinaplaate &. Lisad on peaaegu kõigil ees, mis tagaküljel ühenduvad Cat5-ga (mõelge kõlarite sidumispostidele, RCA pesad audio- või komposiit- / komponentvideo, S-video, RJ45, RJ11, ...) Ma pole siiski kindel, mida ma veel tegema hakkan, kui saan HDMI sisendiga ekraani.



See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 2.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...