Küsimus:
Kas Pexi torustikul on vasega võrreldes eeliseid?
Tester101
2010-07-22 17:53:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mis on Pexi torude eelised / puudused? Kuidas võrreldakse vasega?

Vaadake sarnast küsimust: http://diy.stackexchange.com/questions/1331/why-would-you-use-copper-over-cpvc-or-pex
PEX võib küll venitada ja oma algse suuruse tagasi pöörduda, kuid MITTE materjal ei saa seda pidevalt teha. Metall muutub habras, pole kindel, mis juhtub PEX-iga, kuid iga plasttükk, mida ma kunagi näinud olen, kaotab elastsuse ja muutub aja jooksul äärmiselt habras.
Neliteist vastused:
#1
+21
aphoria
2010-07-22 20:07:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Alates Pexi teabest:

 • Painduvat PEX-toru toodetakse ekstrusiooniga ning see tarnitakse ja hoitakse poolidel, kus jäigad plast- või metallist torustikud tuleb mõnele lõigata praktiline pikkus saatmiseks ja ladustamiseks. See toob kaasa mitmeid eeliseid, sealhulgas väiksemad kaalu- ja paremate hoiuvõimaluste tõttu madalamad saatmis- ja käitlemiskulud.
 • PEX-torustiku paigaldamine nõuab vähem liitmikke kui jäik torustik. Painduv toru võib pöörata 90-kraadiseid nurki ilma küünarnuki liitmiketa ja poolidest lahti rullitud PEX-torusid saab pikemas perspektiivis paigaldada ilma liitmike liitmiseta.
 • PEX-toru liitmike külge kinnitamine ei vaja jootmist. ja kõrvaldab nii pliipõhiste joote- ja happevoogudega seotud terviseriskid; PEX-i on ohutum paigaldada ka seetõttu, et ühenduste loomiseks pole vaja tõrvikut.
 • PEX peab vastu vasktoruga tavalisele katlakivi moodustumisele ning happelise veega kokkupuutel ei kao ega söövita.
 • PEX on külmumurdumisele palju vastupidavam kui vask või jäik plasttoru.
 • PEX-torud ei edasta soojust nii kergesti kui vask ja säästavad seega energiat.
 • Vesi voolab PEX-toru kaudu vaiksemalt ja vasktorusüsteemide iseloomulik müra "veehaamri" abil on praktiliselt välistatud.
 • PEX-torustiku paigaldamine maksab vähem, kuna:
  • PEX on odavam kui vasktoru.
  • Torude käitamiseks ja liitmike paigaldamiseks kulub vähem aega kui jäikade torusüsteemidega.
  • Vähema liitmike paigaldamine vähendab kallite tagasihelistamise võimalusi.

Kui kavatsete teha vaid natuke tööd, pöörduge oma kohalike rendipoodide poole, et saaksite tööriista korraliku hinna eest rentida.

Spool ei ole alati eelis - see tähendab, et see proovib teie käe külge keerata. Olen näinud spetsialiste, kes kasutavad PEX-i pulgakesi, mis vähendab vähemate ühenduste eeliseid, kuid nad ütlesid, et see tõuseb kiiremini kui PVC liimimine, ja andestavam, kui neil on vaja seda obstruktsiooni ümber suunata.
Olen kasutanud nii pooli kui ka kleepitud PEX-i ja võin kahtlemata öelda, et pool pole vaeva väärt ja lõpuks näeb see välja nagu rämpsu - isegi kõige lühematel pikkustel on nähtav kõver, kui olete valmis.
Kuigi jootmine võib siiski olla kõige levinum vasktoru ühendamise meetod, tuleb märkida, et on olemas selliseid asendusliike nagu ProPress ja SharkBite, mis ei vaja jootet ega voogu.
Spool pole halb, kui plaanite natuke ette ja panete oma jooksu tund aega enne päikese kätte. Aitab lokke välja võtta. Mulle meeldib ka torul olev punane ja sinine variant, mida on tulevikus lihtne sooja / külma tuvastada. Aastaid olnud palju mobiiltelefonides kasutatud. Võib olla lihtsam kalastada läbi vanade seinte, mis pole avatud.
@pdd Kas pole teie poolt mainitud vaskpressid mõeldud remonditööde tegemiseks võrreldes kogu maja paigaldustega?
@JoshM. Ei, pressühendused, nagu ProPress, on mõeldud tervete hoonete jaoks (olen seda kasutanud mitmes projektis suurusega vahemikus 4 "kuni 1/2". SharkBite on mõeldud ka tervete hoonete jaoks, kuid olen kasutanud ainult seda renoveerimiseks, kuna see on kulukas. Kuid olen näinud fotosid tervetest hoonetest (enamasti Austraalias, kust usun, et see pärineb).
#2
+13
Rod Fitzsimmons Frey
2010-07-22 21:47:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

PEX-i teine ​​eelis, kui teete nullist installimist, on see, et see paigaldatakse tavaliselt veeallikas oleva kollektori abil, kus iga kraan töötab. See lähenemisviis vähendab märkimisväärselt ühe kraani rõhukadu, kui teine ​​sama haru kraan sisse lülitatakse, nagu vasest torustiku puhul sageli juhtub.

Võiksite sama teha muidugi vasega, kuid see oleks ajaliselt ja materjalidelt liiga kallid.

See on suurepärane punkt. Uues majas on kollektoriga PEX. Saan praktiliselt iga segisti sisse lülitada ilma rõhukadudeta.
#3
+9
Fiasco Labs
2013-01-02 13:01:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

PEX-i suur puudus on see, et see on poolläbipaistev. Kui teie veevarustuses on toitaineid ja PEX on paigaldatud nii, et valgus selleni jõuaks, leiate, et selle sees kasvavad vetikad (roheline), bakterid (must, oranž või kollane). See libiseb pika ja nööriga, mis sarnaneb biokilega, mis kasvab diislikütuse mahutites, mida pole bakterite kasvu vältimiseks töödeldud. Hoidke seda seintes hästi peidetuna ja indekseerimisruumist eemal, kuhu päikesevalgus pääseb.

Diy'l on isegi sellel teemal esitatud küsimus

Hoidke oravaid eemal see on nende meelest meeldiv.

Samuti on loetletud veel üks eelis see, et pliid pole. See kehtib juhul, kui hoidute eemale tüübist, mis nõuab messingist liitmikke.

Vastasel juhul on teil väga paindlik ja sileda auguga veevarustussüsteem, mis võimaldab kasutada väiksemaid torusid, mis võivad kuuma vee temperatuuri kiirendada. kohaletoimetamine. See on piisavalt odav, et saaksite teha lõpp-tähe (tähe) kohaletoimetamise kesksesse juhtimiskollektorisse, tavaliselt on igal käigul ainult kaks liigendit, üks kollektoris ja teine ​​sulgeklapi ühenduses. Teil pole ka probleeme sellega, et metsisõltlastest vasevargad tulevad ja võtavad teie maja torustiku välja, kui jätate selle järelevalveta (suvilad, veel üks põhjus, miks raud pole nii halb).

#4
+5
Commander Bunn3y
2011-09-01 22:03:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nende postituste lugemisel on üks suur eelis, mida näen.

Enam pole vaskvargaid!

Ma elan New Orleansis ja pidin kogu oma süsteemi ümber tegema, kuna see lõigati ja varastati.

See on kurb, kuid väga hea mõte. ;)
Olen kuulnud inimestest, kes asendasid vase PEX-iga, kus PEX-i hind tuli umbes sama palju kui vask.
Jah, kuid pärast mõnda neist hõõguvatest vastustest ihkavad vargad PEX-toru.
#5
+4
Bob
2013-01-03 23:51:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

On palju näiteid ehitustoodetest, mis väidavad end olevat "tuleviku laine" ja osutusid täielikeks ebaõnnestumisteks, mõnikord ohtlikeks. (Polübutüleenist torustikud, alumiiniumist juhtmestikud ja asbesti ehitustooted, kui nimetada vaid mõnda.) Vaatamata tootja hõõguvatele väidetele ei saa PEX-torude tegelikke pikaajalisi omadusi ja käitumist veel teada.

Üks vase erilistest eelistest on selle hea jõudluse ja soovitavuse pikk ajalugu.

Teine näide: http://www.theverge.com/2014/1/3/5270310/make-it-right-eco-friendly-wood-rotting-new-orleans-homes
Kas pole PEX-i Euroopas juba 40 aastat kasutatud torustike jaoks?
#6
+3
user45
2010-07-22 18:05:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ma tean, et PEX on odavam (eriti arvestades vase hinnatõusu), lihtsam töötada ja vähem mürarikas kui vask, kuid peate liitmike jaoks ostma spetsiaalse pressimisriista (ei tea, kui kallis tööriist on). Minu ainus hirm oleks pikaajaline mõju sõltuvalt veetüübist. Näiteks on mul väga kõva vesi (väga kõrge kaltsiumisisaldus; ma ei peaks kunagi osteoporoosi pärast muretsema) ja ma ei tea, mis juhtub 10, 15, 20 aastat mööda PEX toru teed vees leiduvate mineraalide põhjal.

Ma pole ka kindel, kas PVC-le voolamisel on tervisele pikaajalisi mõjusid. Pole kindel, millised kemikaalid aja jooksul vette imbuvad. Olen 99,99% kindel, et see on siiski ohutu.

Tööriistad on sageli üsna kallid. Uurisin PEX-iga töötamiseks tööriista ostmist, mille töövõtja minu majja paigaldas (olen unustanud, mis kaubamärgi). See oli üle 200 dollari millegi eest, mis oli tõesti lihtne pressimisvahend.
Pange tähele, et PEX ja PVC on kaks erinevat asja.
Kaks aastat hiljem - PEX-kruvitööriistu saab osta umbes 80 dollari eest ja see hõlmab ka mitme kruvipeaga.
Võite saada mõned väga lihtsad kruvitööriistad umbes 20 dollari eest, kuid nende sulgemiseks on vaja vise-tangid ja need muutuksid üsna tüütuks, kui teete rohkem kui käputäis krimpe.
Ja vasega peate ostma ja kasutama tõrvikut, jootet jms. PEX-i tööriistad on lõikuri jaoks 8 dollarit, krimmeri jaoks umbes 100 dollarit.
#7
+3
Charlie Denney
2014-01-14 11:36:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Pex-toruga vajate lihtsalt haihammustuse liitmikke. Ärge nõudke paigaldamiseks spetsiaalseid tööriistu. Haihammustuse liitmikud on märkimisväärselt kallimad kui teised, kuid võite lekke parandada ilma vett välja lülitamata, kui soovite.

Olen suur SharkBitesi fänn - vähemalt isetegemise parandamiseks. Ma ei tea, kas ma teeksin selles terve maja (kulude tõttu), kuid need on väikeste projektide jaoks absoluutselt parimad asjad - samuti PEX-i ühendamine olemasoleva vasega.
Mõtlesin, miks vajavad isetegijad kalleid tööriistu.
#8
+2
Griffin Smith
2014-09-26 06:53:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Hankige näpistusklamber, nagu see, ja torulõikur. Need on tööriistad, mida vajate. Üks tööriist töötab igas suuruses pigistamisklambrite jaoks.

 • Vasel on antimikroobsed omadused.
 • Vask oksüdeerub ja lekib teatud vee- ja elektritingimustes.
 • Vask, mis pole täielikult kuiv ja puhas, ei saa jootma.
 • Pexi saab kinnitada vee all ja katta pooga.
 • Minu paigaldatud tuhandetest kinnitusklambritest pole ühelgi lekkinud.
 • Pex-liitmikke saab hõlpsasti lahti võtta ja uuesti kasutada, lihtsalt soojendage toru veidi.
 • Kümnest haibumise liitmikust, mille olen paigaldanud, lekkis üks.

Kui peate stiililiitmisel kasutama libisemist, määrige toru väliskülge torulukkseppide määrdega.

#9
+2
GraalofLife
2015-11-19 03:03:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Alates tabeli PEX vs vask võrdlemisest

PEX-torudel on palju paremad külmumiskindluse omadused kui vasel. See on eriti oluline inimestele, kes elavad külmas kliimas.

#10
+1
The Evil Greebo
2013-01-04 00:01:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

PEX-iga on märkimisväärne potentsiaalne negatiivne külg (ja ma ütlen seda inimesena, kes on selle oma maja jaoks valinud).

PEX-il on kõige tavalisem materjal kõige vähem. Kui ma oma numbreid õigesti meenutan, purskab vask midagi üle 5000 PSI. CPVC umbes 3000 ja PEX umbes 1200.

Muidugi, kui teil on kõigepealt oma süsteemis 1200 PSI, on teil suuremad probleemid. Aga ikkagi ...

Kuna teil on sageli vähemalt üks ventiil, mis rikub umbes 100 psi (käimasolev tualettruum või tilkuv kraanikauss) ja sooja veepaagi TPR-klapp annab välja 150 psi juures, kuluks koduse veesurve tõstmiseks erakordseid asjaolusid kuni 1200 psi. Nii et nagu te ütlete, on teil suuremad probleemid, kui see juhtub.
#11
+1
Chris
2016-02-14 10:56:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Siin New Yorgi osariigis (täna õhtul on -12, mis ma tunnistan, et see on ebatavaliselt väike) on vase oht külmuda ja lõhkeda. See juhtus minuga mitu korda, kuni avastasin Pexi, mis laieneb mitu korda oma suurust purustamata ja naaseb seejärel oma normaalse suuruse juurde. (Hmm, mida see meelde tuletab. Kuid ma kaldun kõrvale.) Pexiga on nii lihtne töötada ja nii palju odavam kui vasest, ma ei tea, miks te seda ei valiks. BTW, ma olen külmumise vältimiseks võtnud muid meetmeid - meie soojaveeküttesüsteem on endiselt vask, kuid oleme pannud antifriisi, mis töötab hästi. Kuid loomulikult ei saa te seda teha kodumaiste ja otseülekannetega, et näha Superbowl 51. Kasutage Pexi.

#12
  0
Joe the Plumber
2014-04-23 05:36:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Vask tekitab aukude lekkeid .... PEX mitte. Vase tõestatud kogemused on fikseeritud suuremate veelekke kahjustustega.

Ma pole kunagi näinud, et vask peaks ebaõnnestuma, välja arvatud juhul, kui see oli esiteks halb jootekoht või eiratud dielektriline liitmik. Vaskil on ka antiseptilised omadused.
#13
  0
xec86
2016-12-02 22:45:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

PEX-i teine ​​suur eelis on see, et kui elate külmas kliimas ja teil on torude külmumise oht, laieneb PEX, et mahutada ruumi, kuhu külmunud vesi soovib kulgeda, samas kui vask puruneb väikese jää laienemisega rida.

#14
-1
JF Massachusetts
2016-05-12 05:19:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Vasktorustik on olnud kasutusel vähemalt 60 aastat ja ainus kord, kui te saate vasest auke, on see, et kasutasite tõenäoliselt vale paksusega vaske. Kui jootekoht on korralikult joodetud, ei leki see kunagi. Olen töötanud igas suuruses sooja tarbevee süsteemidega üle 40 aasta ja torustiku siseküljel pole mul kunagi ühtegi ehitust olnud. Tavaliselt juhtub see ainult suuremates tänavavõrkudes, kuna vesi liigub majaga võrreldes aeglaselt. Vask on katsele vastu pidanud üle 60 aasta. Pex ei saa selliseid väiteid esitada. See võib olla odavam, kuid pikemas perspektiivis võib see teile maksma minna. Ma võtaksin vase üle pexi igal ajal, kui torud võivad külmuda. Ma tean, et pex saab venitada palju vaskest laiemaks ja naasta normaalse suuruse juurde.See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 2.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...