Küsimus:
Mis on need käsnjas / pehmed kohad minu lehtpuupõrandal?
Doresoom
2010-07-22 19:29:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Hiljuti ostetud majal on täispuidust põrandad, kuid olen märganud, et mõned kohad on neist üle kõndides käsnjas. Teatud kohtades on nähtav allapoole paindumine vaatlejale, kes kõnnib üle toa. Võtsin mündi ja koputasin üle põranda ning käsnjad kohad on õõnsad.

Mis on selle põhjus ja kas on olemas vahendit kogu põrandat välja rebimata?

Neli vastused:
#1
+7
FumbleFingers
2011-12-01 21:05:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kahtlustan, et eelmist vastust kasutatakse OP teatatud probleemi puhul harva. Tõenäoliselt pole põrand "täis" lehtpuu (st. See on tõenäoliselt mitte 2-3 cm paksused põrandalauad, mis on asetatud otse vajunud talade kohale).

Olen sageli näinud mida OP kirjeldab "click-lock" põrandakattel, kus ala "plaatimiseks" kasutatakse 6-10 mm paksuseid omavahel ühendatud paneele. Paneelid on tavaliselt laminaat kui "päris puit", kuid selle Wikipedia lingi järgi nimetatakse seda USA-s sageli ujuvaks puitplaadiks ja mõned tehiskomposiidid on teile nii head võib arvata, et nad on ikkagi päris puit. Mis iganes - probleemi saab rakendada (ehkki harvemini) isegi päris puitriba põrandakatete puhul, nagu seda Suurbritannias sageli nimetatakse.

Ameerika nimi ise soovitab, kus probleem peitub. Need "sekundaarsed" põrandakatted peaksid hõljuma , see tähendab, et neid ei tohiks tegelikult kinnitada all oleva tasase pinna külge. Ühendkuningriigis on kõige moodsamas hoones taladesse sisse keeratud 8 'x 4' puitlaastplaadid ja "ujuv" põrand asetub otse nendele lehtedele.

Tegelikud põrandalauad (üldiselt vanemad hooned Suurbritannias) on tavaliselt umbes 6 "laiune okaspuu pikkus, mis ulatub kogu ruumi. Kui neile asetatakse ujuv põrand, kaetakse need tavaliselt kõigepealt õhukeste (4-6 mm) vineerlehtede kihiga, et saada vajalik ujuva põranda vajalik tasane pind.

Seda tüüpi põrandakatete puhul on oluline kogu pealmine kate tegelikult hõljuv - olgu see siis tõeline puit või komposiitmaterjal, temperatuuri ja niiskuse muutused ajas põhjustavad tõenäoliselt paisumist. Õõnsaid / käsniseid plaastreid ei põhjusta lõtvumine. Põrand üritab küll laieneda, kuid seda näpistatakse servadest, kuna puudub piisav paisumisvahe tugev> koht, kus põrand vastab seintele, nii et see lukustub ülespoole .

Kuna klõpsuga lukustatav põrandakate tundub lihtne, teevad inimesed seda sageli ise - või võtavad tööle ebapädeva meistrimehe, kes teeb tööd, mis näeb hea välja, kuni talle on palka makstud, kuid tekitab hiljem probleeme.

Igas Olen näinud, et lahendus hõlmab põrandaliistude (mida USA-s / Kanadas nimetatakse ilmselt alus või moplaadid ) maha võtmiseks. Ujuv põrand peaks minema põrandaliistu põhja alla alla, kuid põrandapaneelide ja tegeliku seina vahel on siiski umbes 1 cm vahe. Kui pilu pole, peitke üks välja. Kui põrandapaneelid põrkasid kõvasti vastu põrandaliistu esiserva, saagige / peitke põrandaliistu põhi, et see saaks alla minna. Seejärel fikseerige lihtsalt põrandaliistud uuesti.

Mõnikord ei pruugi nööpnõelad tegelikult põrandaliistu / seina juures olla. Teil võib olla näiteks varustatud köök, kus põhiosad on kindlalt kinnitatud aluseks oleva "aluspõranda" külge. Kuid kehtib sama põhimõte. Tõenäoliselt on vertikaalset / horisontaalset liitumist katavad kvadrant (skotia) ribad. Auhinnake / peitke need välja, et kontrollida, kas ujuv põrand on millegi vastu seal all kinni - kui jah, siis lihtsalt kohandage ülaltoodud abinõu.

Minu esimene oletus oleks, et talad ise on mõnes kohas langenud. Minu linnamajas on mõned sellised kohad.
@Evil Elf: See oleks halb oletus. OP kommentaar Ericu vastusele ütleb * "minu maja on plaadil" *, mille IMHO muudaks tala "kukkumise" praktiliselt võimatuks. Pidin aastaid tagasi parandama langenud talatala, kus selle all olev tugipuit oli pikaajalise kuivendusprobleemi tõttu murenenud. Põrandalauad selle kohal olid "räbalad", kui te nende peal tugevalt seisate, kuid ma tõesti ei usu, et keegi oleks neid mündiga koputades märganud, et need kõlavad "õõnsana".
... Ma arvan, et viga, mida teie ja Eric kirjeldate, on teatud tüüpi Ameerika majades piisavalt levinud, kuigi me tavaliselt ei ehita seda Ühendkuningriigis. Seda on hästi illustreeritud filmis [Mida söövad Gilbert Grape] (http://www.imdb.com/title/tt0108550/), kus probleemi esiletoomiseks on vaja kopsakat naist, mitte mündiga koputamist.
#2
+6
Eric Petroelje
2010-07-22 19:48:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Põhjus on tavaliselt see, et põrandakate või aluspõrand ei ole kindlalt all olevate talade külge kinnitatud. Tavaliselt juhtub see seetõttu, et tala settib või paindub aja jooksul ja põrandakate muutub lahti või eraldub täppide kaupa.

Kui pääsete põranda alla ja leiate pehmed kohad (näiteks keldrist või indekseerimisruumist?), tõenäoliselt näete, et põranda ja tala vahel on vahe. Lihtsalt hankige 2x4 tükike ja õendage see tala külge, nii et põrandakate istuks 2x4 peal ilma nende vaheta.

ja põrandakatte põhja (kuid olge ettevaatlik, et muidugi ei läheks see lõpuni läbi)
Kahjuks on minu maja plaadil, nii et see pole valik. Kuid kuna see on kasulik vastus inimestele, kel on majad indekseerimisruumides ja keldrites, aktsepteerin seda.
#3
+2
user19051
2014-01-06 10:17:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Selle võib põhjustada ka põrand või aluspõrand, mis pole tasane. Kõrged ja madalad laigud, mis on silma poolt vaevu tuvastatavad, võivad madalate kohtade kohal ulatuvad põrandalauad vajuda. See võib olla ainult 1/16 "või vähem, kuid piisab sellest, kui märkate seda üle kõndides. Kui vaatate kedagi üle nende piirkondade kõndimas, näete laudu veidi liikumas.

#4
+1
Joseph
2019-09-18 03:00:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Betoonplaadi kohal oleva käsnaga valmistatud põranda põhjuseks on tõenäoliselt plaadi ebatasane pind, millega oleks pidanud tegelema enne mati ja põranda paigaldamist. Tõenäoliselt pole see uus paigaldus, kus originaalpõrand oleks vaipkatte peal (andestavam).

Teil pole vaja kogu põrandat eemaldada, vaid ainult porised osad;nii palju põrandakatteid taaskasutamiseks (tõenäoliselt pole need varem naelutatud ega liimitud, nii et kõige päästetavamad).Vaja tasandada madalad alad sobiva epoksütsemendiga, mis on suletud, et tasandada naaberpiirkondade kohtumist.Töö ja materjalide küsimus.
Tere ja tere tulemast koduarendusse.Peaksite oma kommentaari vastuse tekstiks muutma.Ja tõenäoliselt peaksite [osalema meie tuuril] (// diy.stackexchange.com/tour), et teaksite, kuidas siin kõige paremini panustada.


See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 2.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...