Küsimus:
Kuidas hoida koduautomaatika keerukus kontrolli all?
Jan Fabry
2010-07-26 15:06:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kui installisite mingisuguse koduautomaatika (näiteks valgustuse juhtimine), kuidas hoidsite oma pereliikmete jaoks keerukuse hallatavana?

Paljudel juhtudel, kui sõbrad on paigaldanud mingisuguse koduautomaatika, Ma näen, et ainus, kes seda soovis ja individuaalsete seadete üle otsustas, on sellega rahul. Teised? Mitte nii palju.

Nende arvates on nuppe liiga palju ( "Varem oli meil igal pool üks nupp ja tuli, nüüd on neid kaheksa ja ma pean neid alati proovima, et õige "), liiga palju valikuid (üks kord vajutamine vs hoidmine, sisse-välja vs hämardamine - " Miks see tuli ei sütti? "" See on, see on lihtsalt kogu tee tuhmunud ") ja nad peavad seda lihtsalt üheks oma mehe või isa uueks mänguasjaks. Sama asi on kodukino seadistustega ( "Miks mul on teleri vaatamiseks vaja kolme pulti?" [teleriekraan, digiboks, heliinstallatsioon] "Meil oli lihtne teler ja Mulle meeldis! ")

Kas tunnete seda olukorda? Mida saab selle vältimiseks teha? Ma saan aru, mis vahe on Don Normanil "keeruka maailma" ja "keerulise kasutajaliidese" vahel, kuid kas teeme ehk maailma / oma maja liiga keeruliseks?

(Muidugi, kuna see on sait isetegijatele ja Stack Overflowi järglastele on enamik meist entusiastlikud abikaasad ja isad. Boonuspunktid teie naiste ja lastega koos kirjutatud vastuste eest!)

Ma arvan, et koduautomaatika oleks populaarsem, kui see oleks hääljuhtimisega. Nuppe pole üldse.
@Zepplock See peaks olema väga hea hääletuvastusega või sõidutaks inimesi üles seina. Kujutage ette, sina: "Tuled põlevad" Maja: "Vabandust, ma ei saanud aru, mida te ütlesite" Sina: "Tuled põlevad" Maja: "Vabandust, ma ei saanud aru, mida te ütlesite" Sina: "Lülitage # * # (* # tuled sisse!" ** Tuled põlevad **
Kolmekäiguliste valgustuslülitite puhul on see alati löögi-või-vahele jäetud, kui mul on vaja minna "üles" või "alla", et valgustus süttida öösel ... Isegi nii lihtsal kui valguslülitil võib olla disain puudused!
Olen märganud, Maniac, et telefonide häälmenüüd toimivad kõige paremini siis, kui neid solvatakse.
Inimesena, kes teeb seda igapäevase töö jaoks: Koduautomaatika - ma lihtsalt ütlen ei. Mitte-WiFi ajastatud tagasilöögitermostaat on umbes sama keeruline kui saab. Ärge tulge minu juurde nutma, kui teie maja on häkitud, sügavkülmik on 120F ja talvel on kliimaseade sisse lülitatud ... minu * asjad * ei vaja Internetti ja ma ei taha Internetti ühendatud minu * asjadega.
Kuus vastused:
#1
+5
gregmac
2010-07-28 09:21:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tundub, et kasutate tulede komplektide juhtimiseks klaviatuuri. Kaks olulist asja:

Sildistage nupud hästi ja Hoidke see lihtsana ja järjepidevalt .

Näiteks kui olete stseenide kasutamisel laske nuppudel öelda stseeni nimi, mis on asukohast sõltuvalt mõistlik. Kui elutoas väljaspool kööki on koridoris klahvistik, veenduge, et oleks selge, millised stseenid kontrollivad kööki ja millised elutuba. Kui kasutate stseene, vältige ka nuputüüpide segamist; nt segadust tekitab lisaks stseenidele ka "hämar" ja "ere" nupp.

Kordan ka @Rob Napieri väidet, et usaldusväärsus on tohutu tegur. Kui vajutate nuppu ja see "mõnikord" töötab, põhjustab see lihtsalt pettumust (tegelikult: ärge kasutage X10).

Lisaks sellele, et oleksite järjepidev, valige üks või kaks erinevat tüüpi lülitit ja pidage neist kinni. Kui teil on segamini lülitid, kiikhämardid, 6- ja 8-nupulised klaviatuurid, on see lihtsalt segadust tekitav. Standardige tootja ja stiili järgi ning pidage sellest kinni.

Teine ilmselge asi on tõesti rääkige oma kasutajatega . Veenduge, et teaksite, mida nad tavaliselt teevad, ja kohandage süsteemi asjakohaselt. Võib-olla lähevad nad alati tuppa ja tahavad teatud tasemel teatud valgust, kuid te ei tee seda kunagi ... veenduge, et räägiksite selle inimesega, et teaksite selle seadistada, nii et see töötab nii, nagu nad ootavad.

+1 siltide ja töökindluse jaoks. Leidsin, et WAF läks ülespoole, kui lisasin nuppudele selged sildid („Köök väljas“, mitte „Stseen 3“). Samuti on võtmetähtsusega süsteemi ettearvatavaks muutmine, mis ei hõlma ainult töökindlust, vaid ka disaini (nupu X vajutamisel on alati sama efekt, seda on lihtsam mõista kui kellaaegadel põhinevaid muudatusi jne)
Koos "kasutajatega rääkimisega" minge aeglaselt. Rohkem pole alati parem; süsteem peaks olema peaaegu nähtamatu. Leidsin, et kui mu naine oli funktsioonidega harjunud (lemmik: nupp "head ööd", mis lülitab enamuse tuled välja, kuid jätab mõned öötulede jaoks hämaraks), hakkas ta tegema ettepanekuid edasiste muudatuste jaoks (kas saate selle valguse tulema panna päikeseloojangul ?, jne)
#2
+3
Rob Napier
2010-07-27 21:56:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Minu kogemus X10-ga on number 1 probleem signaali usaldusväärsus . Jah, seadistamine on keerukas jne. Kuid enamik neist ei mõjuta inimesi eriti. Sa seadsid selle üks kord üles; see on väga pikka aega korras. Kuid käitumise juhuslikkus põhjustab tõelist pettumust koduautomaatikas. Mõnikord asjad lihtsalt ei toimi või töötavad kummalise viivitusega või tuled lülituvad võluväel välja.

Selle lahenduse, IMO, eesmärk on edastada andmeid andmeliinil, mitte proovida edastada üle võimsuse (ketendav) või raadiosageduse (vahemiku probleemid). Kui toitekaablid sisaldaksid andmete jaoks keerdpaari, oleks see minu arvates tohutu erinevus. Samuti vabaneks see sellest, et X10-seadmed vajavad isegi väljalülitatuna väikeseid vooluhulki, mis kruvib sisse CF-lambid, mis vihkavad väikese koguse ebatäpset toitu ja vilguvad kohutavalt X10-ahelates, kui silmus. Selle trikk on see, et vajate väga head viisi keerdpaaride jätkamiseks ristmikel, kus neid ei kasutatud. Praktikas arvan, et selle lahendus oleks uut tüüpi elektrikarbi stiil.

Minu leibkonna mittetehnilised liikmed armastavad tegelikult koduautomaatikat. Olen osanud siduda valguslülitid, mida oli piin kasutada, panna traadita valguslülitid kogu ruumi, kus need olid kasulikud, ja lasta teil magamistoas ühe nupuga kõik alumise korruse tuled kustutada. Kui see töötab, armastavad nad seda. Kuid neile meeldiks see palju rohkem, kui maja oleks selle jaoks algusest peale juhtmega ühendatud ja see oleks maja ehitamise osana lihtsalt hästi konfigureeritud.

Kas suurendasite tulede arvu või jäi see samaks, lihtsalt lihtsam manipuleerida? Sest seda märkasin, et paljud inimesed teevad "sest see on võimalik": nad paigaldavad palju väikeseid tulesid, kõiki individuaalselt juhitavaid, ja valguse sisselülitamine sinna, kuhu vaja, muutub väga raskeks.
Lihtsalt lihtsam manipuleerida. Näiteks sidusin praktiliselt paar lülitit kokku nii, et trepitulede sisselülitamine lülitas sisse ka saalituled ja vastupidi. Ja kolmanda lüliti panin saali teise otsa, et saaksite neid sealt ümber lülitada. Minu keldris on valguslüliti uksest üle toa, nii et panin seinale traadita kontrolleri, et saaksin pimedas ruumis komistamata tuled põlema panna. Selline värk. Mõned neist on tingitud sellest, et minu maja on veiderdatud, kuid uusehitised saavad siiski kasu kapteni "kõigi tulede kustutamisest" jne.
#3
+3
ern0
2010-09-17 16:51:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ärge määrake IRL-i nuppudele ühtegi keerukat funktsiooni . Nad peaksid lihtsalt seadme sisse ja välja lülitama, temperatuuri kõrgemaks või madalamaks seadma, max. valige režiim. Just nagu poleks kodu aut. üldse.

Keeruliste funktsioonideni peaks jõudma ainult arvuti liides. Seal on ruumi "võrgus" olevale abile, keerukamatele vidinatele (nt aja kohandamine) jne.

#4
+2
Eric Petroelje
2010-07-27 02:11:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ma arvan, et see taandub enamasti inimeste ootustele. Kõik loodavad, et saavad lülitit keerata ja tuled süttivad.

Koduautomaatika süsteemid kasutavad midagi, mis näeb välja nagu lüliti, kuid ei toimi nagu üks. See ajab inimesi muidugi segadusse. Kui nende kasutatavad süsteemid ei sarnaneks lülititega, oleksid inimestel erinevad ootused ja nad kohtleksid neid erinevalt.

#5
+2
JD Long
2010-07-29 01:20:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Minu arvates on enamiku koduautomaatikasüsteemide üks kriitiline viga see, et need lõhuvad kasutajaliidese, millega oleme kõik üles kasvanud. Inimene, kes süsteemi paneb, on vaikimisi otsustanud kasutajaliidese rikkuda, kuid teised pole seda valikut teinud: seega stress.

Parim viis selle vältimiseks on kasutajaliidese rikkumata jätmine. Võtame näiteks tuled. Valgustite kõige levinum kasutajaliides on seinal olev lüliti. Meil on hea meel, et saalides ja mitme uksega ruumides on see ühendatud kahe + lülitiga. Automaatika kasutamiseks, et kasutajaliidest ei saaks veel rikkuda, peab automaatika kasutama lülitit + elektroonilist juhtimist. Selle näiteks on selline seinalüliti nagu see X10. alt text

Lambi või seadme ja seinakontakti vahele sobivad automaatse juhtimise juhtmed "seinatüükad" rikuvad peaaegu alati kasutajate ootusi. Neid tüüpe tuleks vältida: alt text

Erandiks on igasugune kasutamine, kui looduslülitit pole, näiteks jõulutuled, pump, õhuniisutaja jne.

Kodukino jaoks on mul universaalsete kaugjuhtimispultide puhul üsna palju õnne olnud, kuid minu kogemuse järgi kulub piisavalt lihtsa, kuid piisavalt funktsionaalse kasutajaliidese saamiseks üsna kallis (150 dollarit +). Logitech Harmony puldid teevad selles osas päris head tööd:

alt text

Alumine rida näib olevat " muuta kasutajaliides prioriteediks ja põhifunktsiooniks "isetegemise ja eriti koduautomaatika tegemisel. Ja midagi, mis on esmatähtis, on väärt asja kulutamiseks aega ja raha.

#6
+1
ManiacZX
2010-07-27 03:15:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Üks asi, mis aitaks, oleks liideste standardimine . Kas valdkonna ettevõtete koostöö kaudu või ühe domineeriva turuosa ja teiste koopiate abil.

Menüüde ühine struktuur ja asukoht, ikoonide tähendus jne.

See on tore, et konkurentsi tekitab hinnakujundus, uuenduslikkus jms, kuid tuttav liides muudab selle tavalisele inimesele, kes soovib, et see lihtsalt töötaks, paremini kasutatavaks.

Vaadake arvutit, kas Windows on " parim "süsteem saadaval? Ei, kuid see on tuntuim, kõige tuttavam ja võidab seega 9/10 korda, kui te ei tegele kellegagi, kellel on erivajadused või kes on arvutite vastu suurem huvi.

Valguslülitil on mõned variatsioonid kindel, kuid see on siiski äärmiselt lihtne seade ja enamasti teate, et üleval on sisse ja välja lülitatud.

Hea näide erinevatest liidestest on mobiiltelefonid. Ma olen tehnikamees, sa annad mulle telefoni, ma saan sellest aru, aga teised inimesed küsivad pidevalt, kui nad uue telefoni saavad, kuidas teha vanas telefonis varem tehtud toiminguid, lisada kontakte , helinate vahetamine jne. Apple, Android, Nokia, Samsung, BlackBerry, Windows Mobile, Motorola on kõik erinevad kasutuskogemused. Helinate puhul on üks alarmi Alarmid, teine ​​heli, heli, märguanded jne Menüü, Seaded, Valikud, Eelistused. See on nagu siis, kui tootja läheb uut liidest tegema, tõmbavad nad välja teise ettevõtte telefoni ja tesauruse ning valivad lihtsalt erinevad sõnad. Inimesed tegelevad pragunenud ekraanide, halva vastuvõtu, lühikese aku kasutusaega jne, et vältida uue telefoni õppimist.See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 2.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...