Küsimus:
Kas ma peaksin oma katuse soojustama seest või väljast?
Mauritz Hansen
2013-06-21 02:50:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Remondin oma maja ja teostan oma lamekatuse täielikult ümber: laed, soojustus ja katusekate (plaanin kasutada EPDM-kummi). Kui see on asjakohane, elan ma Hollandis.

Minu plaan oli kasutada soojustusena seestpoolt kivivilla, kuid nüüd soovitab mu ehitaja väljast soojustada. Ta soovib kasutada 50 mm (2 tolli) PIR-isolatsiooni.

Kas kellelgi on ideid järgmise kohta:

  1. Kas on hea argument soojustuse kasutamiseks väljaspool katus seestpoolt?
  2. Kas PIR-isolatsioon on parem kui kivivill?
  3. Või ... kas peaksin soojustama nii seest kui väljast?
  4. ol >
Kolm vastused:
#1
+3
Cody Jackson
2018-12-18 03:33:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Siin on 18-aastase kogemusega kommertslik lamekatusetootja.

spetsifikatsioonide kohta.

Pole tähtis, mida isolatsioonitootja teile ütleb, need isolatsioonipaneelid lõpuks vett imavad. Olen aastate jooksul sadu neid süsteeme eemaldanud ja pärast 7–8-aastast isolatsiooni, mis pidevalt vees istub, hakkavad nad seda imama. Ja istuvad vees on see, mida nad teevad, katavad katuse ja ei lase sellel kunagi kuivada.

Olen eemaldanud 3-tollise XPS-iga tagurpidi katused ja need 2'x4 'paneelid võivad kaaluda kuni 20 naela, kui nad imavad piisavalt vett.

Kui see juhtub, on kogu R -väärtus, mis neil kunagi oli, on täielikult eitatud.

Isolatsiooni paigaldamine katusekile kohale on sama, kui panna turvatool auto katusele sõitma ja mõelda, miks teie külm ja märg on.

Enamikus elamurajoonides on tavaliselt parem paigaldada 7 "ROXUL seestpoolt talade vahele. Ainus kord, kui ma näen teistmoodi, on see, kui omanik otsib avatud lae välimust. https://www.timbermart.ca/sites/default/files/files/brands/pdfs/us_accordian_brochure.pdf

Kui see on teie juhtum, soovitaksin ballastiga 60mil EPDM-süsteemi kahele järk-järgult jaotatud kihile 2,6 "polüisotsüanuraadist (Poly iso), see annab teile R-väärtuse 30.

Kui olete otsustanud kasutada ja ümberpööratud süsteemi, soovitaksin tungivalt paigaldada katusekile kohale lohukese või drenaažiplaadi ja veenduda, et kasutate XPS-paneele, mille põhjas on eelnevalt lõigatud regletid, mis aitavad drenaažil ja aidake XPS-i veest eemal hoida. Kui otsite r-30, vajate umbes 6-tollist XPS-i.

Jah, isegi kui soovite katuse soojustust väljaspool konstruktsioonimantlit, soovite ikkagi, et katuse pinnasüsteem oleks katuse isolatsiooni kohal!(Kes ehitaks maja, kus seina soojustus oleks väljaspool voodrit ?!)
Tere ja tere tulemast koduarendusse.Suurepärane vastus;jätka neid tulemast!
#2
+2
HerrBag
2013-06-21 17:55:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Dow (XPS-paneelide tootja) soovitab nende paneele ÜLE lamekatuse hüdroisolatsiooni. Te peate katma täitematerjali või haljaskatuse. Seda tava nimetatakse " tagurpidi katuseks".

PIR-paneelid on samamoodi hinnatud pööratud katuse kasutamiseks.

PIR on "parem "kui kivivill U-väärtuses vs paksus:

Mineraalvillakiust pargiisolatsioon (müüakse Rockwoolina) peaks olema ka U-väärtuse 0,16 saavutamiseks 270 mm sügav. Väidetavalt on mineraalvillakiud paigaldaja nahka vähem ärritavat kui klaaskiust, kuigi minu enda kogemused on tegelikult vastupidised. See on ka kallim kui klaaskiud ja maksaks umbes 8,20 naela ruutmeetri kohta. ... Kõige soojustõhusam isolatsioonimaterjal on polüisotsüanuraat ehk PIR, mida müüakse kergete jäikade vahtplaatidena - Kingspan, Celotex ja mõned muud kaubamärgid. 0,16 U-väärtuse saab saavutada 175 mm (6¾ tolli) PIR-plaati kasutades. väljavõte Jeff Howellsi artiklist The Telegraphis

enter image description hereenter image description here

Aitäh vastuse eest. Minu ehitaja tõi välja sama riski, mida mainiti artiklis (kui isolatsioon asetatakse konstruktsiooniteki alla (külma katuse konstruktsioon), jääb konstruktsioon külmaks ja on märkimisväärne kondenseerumise oht).
#3
  0
DMoore
2013-06-21 10:19:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ma pole kindel teie täpses seadistuses, kuid valiksin peaaegu alati oma isolatsiooni, et see sees oleks. Kui teil on katusekatte probleeme, mida te ei pea välja vahetama, ei pea te muretsema isolatsiooni kahjustumise pärast ja suurim asi on see, et ma üritaksin alati, et isolatsioon oleks võimalikult lähedal elamispinnale. Mõlemad oleksid vist paremad, aga siseruumides paneksin rohkem raha ekstra kivivilla kui jäigad linad väljaspool. Isegi 10 tolli PIR-i välisküljel on teil endiselt siseruum, mis on lõpuks külm.See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...