Küsimus:
Kas kanalisatsiooni tasub puhastada?
Eric Petroelje
2010-07-24 02:30:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Korraldasin oma keldris kanalisatsiooni ümber ja märkasin, et maha võetud kraam oli seest üsna räpane (eriti tagasivoolukanalid).

Kas kanalisatsioon on väärt lasta puhastada? Milliseid (kui üldse) tõhususe eeliseid sellest saate?

Ja kui tihti tuleks kanaleid puhastada?
Kuus vastused:
#1
+10
Rom
2010-07-24 02:35:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

See pole efektiivsus, mida saate - see on vähem tolmu õhus. Vähem tolmu võrdub pikas perspektiivis parema tervisega.

Palju tolmu kanalites näitab halba õhufiltrit ja / või lekkeid filtri ümber või kohtades, kus kanalid liituvad / pöörduvad. Ma otsiksin ka seda.

Mulle jäi mulje, et see on ka tõhusam (vähem õhutakistust kanalisatsioonis). Kas see pole nii?
hästi, kui tolmu kogunemine on piisavalt suur (nt tolm hõivab 10-20% kanalisatsiooniruumist), võib see ka olla. Kuid nendel tasanditel muutuvad kanalid koormusohuks, nagu liiga rasked, et seinad neid toetaksid :)
Ma ei ole näinud kanalisatsiooni, mida seinad kinni hoiavad. Tavaliselt on see kodudes paindlik materjal, mis on pööningul ümber madu. See on üsna kerge.
#2
+8
myron-semack
2010-07-26 18:17:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Siin on EPA juhised kanalite puhastamiseks ja vajaduse korral. http://www.epa.gov/iaq/pubs/airduct.html

Pidage meeles, et õhuvoolukanalid pole tavaliselt nii halvad kui reklaamides oleksite uskunud , välja arvatud juhul, kui süsteemi töötati ilma õhufiltrita. Filter asub tavaliselt teie õhuvoolus, mis tagab, et kogu teie sissevoolukanalitesse voolav õhk on "puhas".

Seega, kui näete oma toitetorustikes palju jama, on teil tõenäoliselt filtreerimata õhk süsteemi sisenemine (võib-olla auk kanalis). Teine võimalus, kuidas kraam toitekanalitesse satub, on see, kui inimesed kukuvad jama põrandaregistritesse. Kui registrites on mustust, saate selle tavaliselt registrist üles tõstes ja tolmuimeja vooliku sinna sisse pistes. Lihtsalt olge ettevaatlik, et te ei torgiks ega lööks kanalite külgi, mis võib neid kahjustada (need võivad eraldada klaaskiudu).

Teie tagasivoolukanalites võib olla asju (loomade kõõm jne) kuid õhufiltri tõttu ei mõjuta see tavaliselt maja üldist õhukvaliteeti eriti. Erandiks oleks see, kui teil on kanalites midagi, mida õhufilter ei lõksu (hallituse eosed, haisvad asjad).

#3
+3
user45
2010-07-24 03:04:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Minu jaoks see oli. Maja, kus praegu elan, oli varem loomaomanike päralt. Olen loomade suhtes allergiline ja õhukanalites oli palju rämpsu, nii et puhastamine vabastas õhus palju rämpsu.

#4
  0
acrosman
2010-07-27 22:47:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Sõltuvalt teie asukohast võib hallituse kogunemine (lisaks teiste mainitud tolmule) olla suur põhjus kanalite puhastamiseks. Suure õhuniiskusega alad võivad kasvatada muljetavaldavaid hallituskollektsioone, eriti süsteemides, kus on ka niisutajaid

#5
  0
corymathews
2010-07-29 01:40:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kanaliplaatide süsteeme ei tohiks puhastada . Nad ripuvad ja saadavad teie õhku rohkem rämpsu. Metallist kanalisüsteemi saab siiski puhastada.

Kui kasutate head filtrit, ei peaks seda kunagi vaja minema.

#6
  0
SchwartzE
2010-08-12 00:21:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Minu maja eelmine omanik tegi ümberehitusi ega teinud kipsplaatide tolmu ohjeldamiseks head tööd. Ahi ja kanalid olid seda täis. Lasin kõik puhastada ja tundub, et majas on tolmu vähem ja kanalist väljuv temperatuur näib olevat soojuse jaoks soojem ja kliimaseadme jaoks külmem. Ma ütleksin, et see oli minu puhul väärt.See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 2.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...