Küsimus:
Kas vahtpolüstüreen sobib pööningu soojustamiseks?
Jonathan
2011-06-13 17:22:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Naaber üritab mulle müüa oma vahtpolüstüroolijääke. Pean oma pööningu soojustama. Kas vahtpolüstürool on hea isolaator või peaksin kasutama muud tüüpi isolatsiooni?

Kolm vastused:
#1
+9
auujay
2011-06-13 19:18:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

See vahtpolüstüroolist isolatsioon töötab, kuid see pole odav R-väärtuse kohta (kuid annab teile suurepärase R-väärtuse tolli kohta). Pööningu soojustamine tähendab tavaliselt, et teil on palju ruumi soojustamiseks ja vajate suurt R-väärtust, mistõttu on odavamad valikud populaarsemad (puhutud tselluloos või puhutud klaaskiud).

Ütles muul viisil, kui teil on pööningul paar jalga ruumi, võite selle lihtsalt täita lahtise isolatsiooniga ja saada R-45 (või mida iganes vajate). Kuid kui teil on väiksem ruum, öelge, et see on valmis tuba ja soojustamiseks on ainus ruumi 2x6 või 2x8s laetalade vahel, võite tasuda lisatasu, et saada selles piiratud ruumis kõrgem R-väärtus.

+1 vahtpolüstüreeni R-väärtuse tiheduse kohta. Ma polnud seda tegurit isegi kaalunud.
#2
+7
Pigrew
2012-09-27 05:36:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Polüstüreen (vahtpolüstürool) isolatsiooni on kahte tüüpi: paisutatud ja pressitud. Väljapressitud tüüp takistab niiskuse liikumist, samal ajal kui laiendatud tüüp laseb vett läbi. Ekstrudeeritud tüübil on paremad isoleerivad omadused (R-5 / tolli) võrreldes paisutatud (R-4 / tolli) omadustega. Mõlemad annavad teile rohkem isolatsioonivõime tolli kohta kui vatt või lahtine täitmine. Kuid need on "R" kohta tõenäoliselt kallimad kui lahtise isolatsiooniga ja neid on raskem paigaldada (kuna peate nende servad tihendama kas oma sarikate / naastude või üksteise külge.

Peate olema väga ettevaatlik aurutõkke ehitamisel oma seintesse / pööningule. Teie seinas peaks olema ainult üks aurutõke, et vesi ei jääks kinni ja põhjustaks hallituse kasvu.

Pööningute soojustamiseks on kaks erinevat võimalust: ventileeritud ja ventileerimata. Ventilatsiooniga tagate, et õhk saaks teie eelõhtute ja katuse harja või viilu vahel liikuda. Seejärel asetate pööningu põrandale isolatsiooni. Suurema osa Ühendkuningriigist Osariigid, soovite valikuliselt kõigepealt laetalade vahele aurutõkke (näiteks plastikust, jõupaberist või pressitud polüstüreenist) asetada ja seejärel asetada peal palju auru läbilaskvat isolatsiooni. Ventileerimata katuse jaoks on see palju keerulisem. Kõigepealt paigaldage sarikadesse väga suur hulk mitteametavat liigutage pead kondenseerumise vältimiseks isolatsiooni piirkonnas 5, R-20), tihendage see pihustusvahuga ja kinnitage seejärel vahu alla süütetõke, näiteks kivivill või kipsplaat. Seejärel lisage piisavalt auru läbilaskev isolatsioon, et R-väärtus kokku tõuseks vajalikule kogusele. Nii ei pea te selle pööningu jaoks ventilatsiooni pakkuma ja selle temperatuur on umbes sama, mis teie eluruumil.

Kokkuvõtvalt võib öelda, et ühelgi vahtplastplaadil on "hea" R väärtus tolli kohta, kuid "halb" R väärtus dollari kohta ja vahtplastist isolatsiooni korral on keeruline paigaldada see nii, et see ei tekitaks kummaski niiskusprobleeme või põhjustada vöötohatise kuumenemist ja ebaõnnestumist.

Sellel lehel on soovitatud isolatsiooniväärtuste tabel.

@BMitch, aitäh! Olen praegu oma maja katuse soojustamisprotsessi läbimas. Leidsin odava porolooniallika ja asetan selle oma katusekatte vastu ning vahutan selle ümber, kui see on kättesaadav, ja näen seda tselluloosi ja klaaskiuga. Minu maja on neeger, millel ei ole softe ja umbes kaheksa eraldatud pööninguala, paljudel tuulutusavadeta. Suurem osa sellest, mida ma ütlesin, põhines minu 2012. aasta rahvusvahelise elamiskoodeksi lugemisel.
#3
+5
Doresoom
2011-06-13 18:54:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Valiksin teistsuguse isolatsiooni. Home Depot'i vahtpolüstüroolist isolatsioon on hinnatud ainult R-5 tolli kohta. See tähendab, et isegi 2-tolline paks tükk annab teile ainult R-10 hinnaga 0,96 dollarit / ruutjalga. Soojustasin just sel nädalavahetusel oma pööningu sisse puhutud tselluloosiisolatsiooniga ja saavutasin vahemikus R-30 kuni R-45 hinnaga umbes 0,42 dollarit / ruutjalga (märkus: kasutasin 20 kotti, mis on minimaalne ost tasuta 24-tunnise puhuri rentimise jaoks nii HD kui ka Lowes'is.)

Hoiatage siiski, et see on on kõige kergem asi, mida ma kunagi teinud olen. Kandke kindlasti sobivate filtritega respiraatorit. Ärge säästke ja kasutage odavat ühekordset tolmumaski. Ühel hetkel oli pööningul nii tolmune et ma ei näinud enda ees rohkem kui 10 jalga.

Võite kasutada ka puhutud klaaskiust isolatsiooni võimalust, mis on vähem tolmune, kuid rohkem kallis.

Või võite, nagu @B Mitch märgib, minna R-30 klaaskiust batoonidega hinnaga 0,83 dollarit ruutmeetri eest.

Jah, tselluloos on ülimalt sassis. See sobib suurepäraselt lihtsalt soojustamiseks pööningupõrandale puhumiseks. Nii räpane kui see ka ei oleks, teeksin selle nimel uuesti. Ma ei teeks seda tõenäoliselt seintes ega mujal, kus proovite tühjust täita väikesest august.
Ärge unustage klassikalisi klaaskiust batette. Suhteliselt lihtne töötada ja ajutiselt ümber paigutada, kui peate lakke augu panema. Puhutud isolatsioonil on ka kalduvus aja jooksul settida.
@auujay: nii palju valu kui see on, tselluloosi puhumine seina augu kaudu on üks kõige vähem hävitavaid viise isolatsiooni moderniseerimiseks olemasolevasse koju, mida ma tean. Kas seinte rookimiseks on paremaid võimalusi?
@ B Mitch - kui peaksin seda tegema, kaaluksin selle asemel väikeste aukude kaudu süstitud vahu kasutamist. Lõpetasin oma 3. korruse magamistoaks. Seintes ja lagedes kasutasin tselluloosi. Seintes täidaks see hõlpsasti umbes 1/2 tühimikust, kuid siis, kui see seina sisse kuhjas, pihustas voolikust puhuv õhk lihtsalt rakke kõikjale ja sellega oli raske kuni lakke tõusta.
@B Mitch: Lisasin vastuse koos kulude võrdlusega teie mainimisega batide kasutamise kohta. Kui soovite lisada oma vastuse, andke mulle teada ja kustutan muudatuse.
@Doresoom: teie ja auujay tegelete kogu selle küsimusega, minu väike kõrvalkommentaar hakkas teemast välja minema. Mõlemale +1.


See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...