Küsimus:
Kas peaksin aiapostid määrima mustuse, kruusa, killustiku või betooni sisse?
Vebjorn Ljosa
2010-07-22 16:48:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Olen saanud vastuolulisi nõuandeid puitaiapostide paigaldamise kohta.

 • Paljud veebisaidid soovitavad need paigutada betoonist silindrisse.
 • Keegi kohalikus ehituspoes oli näinud betoonist mädanenud ja purunevaid postitusi, kuna vesi imbub posti äärtesse (eriti talvel) ega voola korralikult välja. Ta soovitas selle asemel purustatud kivi (mida ma nimetaksin killustikuks, vt erinevate liiva-, kruusa- ja kivitoodete määratlused).
 • Kohalik aiaettevõte ütlesid, et nad lihtsalt seadsid postid tihendatud mustusesse , kuid kasutasid 5x5-tolliseid postitusi.

Mis on parim viis aiapostide seadmiseks erinevates kliimatingimustes, arvestades seda tuulejõud 6 jala kõrgusel privaatsuse piirdeaias võib olla märkimisväärne?

Posti alt kuni betooni ülaosani kasutage kummeeritud pihustit, näiteks Flex Seal.
Olen näinud termokahanevaid plastmassist varrukaid, mis lähevad üle posti maetud osa, et välistada hapnikku ja vältida mädanemist. Pole neid veel proovinud.
Neliteist vastused:
#1
+45
Tester101
2010-07-22 17:01:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink
 • paar sentimeetrit kruusa.
 • asetage postitus.
 • tase, torustik.
 • täitke betooniga.

Veenduge, et betoon oleks postist eemal, et vesi ära voolaks. See on oluline samm, millest paljud inimesed mööda vaatavad. Kui võtate praegu aega, et veenduda, et vesi eemaldub postist, säästate aega ja raha hiljem, kui postid ei pea olema asendatud.

* Veenduge ka, et betoon oleks selle ümber maapinnast kõrgemal. .

enter image description here

Keegi ütles mulle, et kui post talvel kuivab ja kahaneb, satub vesi auku ja see ei voola läbi põhja. Kommentaarid? Kas pärast posti asetamist ja enne betooni lisamist lisate veel paar tolli kruusa?
Sõltuvalt teie pinnasest ja aia struktuurist võite betooni üldse vahele jätta. nt. Posti- ja rööbaskonstruktsioon on kerge ja ei vaja tõenäoliselt betooni, et see oleks vastupidav. Ärge jätke kruusa vahele. See tagab mädanemise vältimiseks drenaaži.
Üks täiendav nipp, mida olen näinud, on muuta augu läbimõõt põhjas suuremaks, nii et see on pigem koonus. See aitab betoonil püsida, kuna seda hoiab mustus.
Ma ei arva, et sellisel juhul oleks mingit võimalust takistada vee puudutamist puidu vastu, see toimub väljaspool ja maa sees, juhtub vett. Põhjas olev kruus peaks laskma suurema osa veest ära voolata ja betooni postist eemale sorteerimine peaks suurema osa sellest eemal hoidma.
Ei nõustu või lisage vähemalt üks asi - kui betoon tuleb maapinnast kõrgemale, veenduge, et see oleks nii, et see ei moodustaks ülaosa ümber huule. Kui ülaosa paisub välja ja te elate külmas kliimas, haarab kõrvetav külmav maa betoonist huule ja tõmbab selle üles. IMO soovib paremini veenduda, et betoon oleks maa all ja külgedelt sile.
#2
+22
acrosman
2010-07-22 21:53:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Eelmisel suvel ehitasime oma aia ümber, kasutades nõuandeid lehelt The Fence Bible. Nõuanded olid suurepärased ja suunad selged. Autor hõlmas puidust aedade jaoks nii betoonist kui ka kompaktsest mustusest / kivist jaluseid. Soovitan tungivalt kõigil, kes esimest korda aia ehitavad.

Betoon võib vee kogunemise tõttu puitu mädaneda, kuid seda saab korraliku drenaažiga leevendada. Mustuse jalused võivad olla problemaatilised, kui teie hoovis on väga lahtist mustust. Mustus nõuab selle tihendamiseks palju tööd raske tööga; betoon nõuab betooni segamist ja käitlemist.

Panime oma mustusesse / kruusa ja mõistsime, et see oli täpselt õige valik, kui meie aia tabas auto 4 kuud pärast selle ehitamist. Auto purustas kaks 4x4 posti, väravat ja mitut rööpa, maapinnast tõmmati 3. post ja iga teine ​​mööda jooksu posti kallutas umbes 5 kraadi, kaasa arvatud 6x6 nurgapost; Kokku tuli lähtestada 10 postitust. Meie naabril (kelle piirdeaed samuti pihta sai) olid betoonist jalused, mis olid maast tõmmatud või nihkunud mitu tolli, kuid jäid maasse. Tema jalused tuli eemaldada ja asendada ning kõik uued postid olid vajalikud. Pidime kahjustatud osad (2 posti, värava ja mitu rööpa) välja vahetama, kuid ülejäänud saime lähtestada. Kui meil oleks olnud betooni, kahtlustaksin, et rohkem oleks purunenud ja me ei oleks suutnud ühtegi kallutatut hõlpsasti lähtestada (kui oleks võinud vähem kallutada, kuid see energia pidi kuhugi minema, seega eeldus rohkem katkiste postituste kohta).

Tundub kummaline argument betooni mittekasutamise eest. Kui palju autosid on pärast teie aeda kukkunud?
Puudub, välja arvatud üks selle postituse lähitõrje (millest olen teadlik). Teine koht, kus me varem löögi saime, lahendati 6x6 nurga peale asetamisega ja betoonist sillutuskivid alusest umbes 2 jala kaugusel. Ütleme nii, et mu naabrid ega kohalikud prügiveokid ei sõida siin hästi ringi.
Teate, kui auto kukub vastu minu aeda, siis maksab juhikindlustus asendamise (ja tööjõu) eest. Nii et see ei kuulu minu disaini kaalutluste hulka.
People don't always stop and leave insurance information when they damage your property.
Sel juhul peaks selle katma teie enda varakindlustus (vähem omavastutus)
Nende lähtestamiseks kulub enamasti vaid mõni hea löök tampimisrauda abil. Mustus / kruus töötab hästi.
@Daniel.J.Shapiro, hea mõte. Mind huvitab, kas turvakaamerate süsteem, mille eesmärk on numbrimärkide salvestamine, aitaks. Võib-olla mõne suure kivi või ohvripostide püstitamine aiast jala või kaks välja. Telefonikabiinides (mäletate neid?) Olid varem seatud betooniga täidetud torud, et kaitsta neid (ja nende sõitjaid) autode muljumise eest.
#3
+13
homebuilding
2012-12-06 21:04:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kaotasin tuuletormis umbes viisteist betoneeritud aiaposti ja panin tähele kaks universaalset asja:

 1. kõik katkised postid murdusid maajoone juures, otse betooni kohal

 2. praegu kasutute ankrute eemaldamine (tõmbamine) on metsaline ülesanne, kuid kui see on tehtud, on see lihtne viis postitusi uuesti teha ja aiad taastada täpselt samas kohas ilma uue kaevamiseta.

Jooksin oma ülejäänud postitustest stringirea ja kukkusin uude nelja x nelja (töötlemata saematerjal) sisse ja surusin need oma kohale, kasutades natuke mulda, kuid enamasti liiva. Kuid enne pinnase viskamist värvisin postide põhjad autode äravooluõliga.

Need asenduspostid on mul olnud juba üle kümne aasta ja ma pole järgmises postituses ühtegi postitust kaotanud tugev tuul. Olen pidanud paar postitust uuesti kokku suruma - pinnase / liiva ankurdamismeetodi BIG PLUS on see, et post võib äärmise tuule korral veidi liikuda ja kogu tuule energia EI rakendata aia / pinnase tasandi ristmikule kus purunemine võib kõige kergemini tekkida.

Olen selle meetodiga rahul - ja tulevikus ei pea kõik asendused selle „saja naela betoonankrut”, mis on tõeline selja purustaja, koormavat eemaldamist. . Usun, et „liivatäide” juhib niiskuse postist eemale ja laseb drenaažil posti põhja alt kergesti alla minna. Selle konkreetse meetodi korral pole mul mädanemist ega purunemist.

(Olen kujundanud statiivi katkistest postidest, pikk-pikalt tõmmates ülespoole väga suurele viivikruvile, mis on puuritud nüüdsesse maapinnapost. Vändake märkimisväärset survet ja pange seejärel ankrukülgedele väga suur pribar ja vingerdage vajadusel perimeetri ümber)

#4
+10
Ernie
2013-02-27 07:48:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mul on rantšo ja kodu San Antonio Tx. ja linnas olen proovinud kõiki nippe, et tõrva jaoks kemikaale leotada. Ainult tsement rikub teie postitused välja. Parim on lubjakivi. Rantšos kasutan telefoniposte ja kas ainult liiva või lubjakivi. Mõlemad pakivad nagu tsement, kuid peate natuke auku panema ja kasutama rasket tamperit, siis veel natuke ja tampima. Iga kord, kui kasutada mustuse niisutamiseks piisavalt vett. Mõned loomakasvatajad panid pärast kõvenemist paekivi, seejärel tsementi ja seejärel lubjakivi. Liiga palju vaeva. Muidugi on metall alati parem kui puit ja selleks on tsement ok ning väike armatuur ei tee haiget, aga tsementi kasutan ainult millelegi, mis on suur, pikk ja raske. Kõik muud metallist postid nurkade ja joonte kinnitamiseks saavad tavalise liiva. Lihtsalt valage see auku ja teil pole midagi. Samuti on rakenduse kohta oluline sügavus. Võtab natuke küünarnuki määret. Tsement on väga poorne, tõrv on kemikaal ja linnas pole lubatud. Aeglustab mädanemist, kuid mitte palju rohkem. Mul pole kunagi olnud mädanemisprobleeme ega kallutamist. Ehitasin just kaks hoonet ja kasutasin 4x4 ja 6x6 ning ainult 4 'sügavust liiva. Kinnitage oma hoone ja see ei lähe kuhugi.

Mul oli 12 aastat Michiganis talu ning ehitasin ja asendasin endale ja naabritele palju piirdeaedu ning vanemate piirdeaedade ja minu enda katsete käigus täheldatud parimad meetodid olid töödeldud saematerjali postid ja purustatud lubjakivi. Samuti aitas postide värvimine välisvärviga neil kauem vastu pidada, kaitstes neid päikese UV-lainete eest. Olen asendanud piirded töödeldud postidega, mis olid 20-aastased ja alla klassi, olid nagu uues seisukorras mustuses ja kõrgema klassi kohal olid UV-de lagunemise tõttu mädanenud / punklikud.
#5
+6
Icyunvme
2014-05-21 06:23:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Olen kinnisvara haldamisega tegelenud umbes 20 aastat. Saan kinnisvara parendamisele teistsuguse pilgu, sest mida ma oma kinnisvaraga teen, näen 20 aastat hiljem. Olen aastate jooksul oma kinnistutele palju aedu pannud; kui ma alles õppisin, panin aiad betooniga üles ja pidasin sellest ajast peale remonti tegema ja isegi välja vahetama. Kui teie piirdeaed on puidust, on üks asi kindel: see lõpuks mädaneb ja vajab remonti või asendamist. Samuti võivad seda kahjustada tugeva tuule alla vajuvad puud või isegi teie aia sisse kukkunud autod.

Kui kasutate betooni, on see ikkagi aia toestav mustus betooni ümber; olete just selle põhja lisanud 30 naela betooni. Kui teie pinnas on hästi läbi imbunud ja vesi võib kiiresti settida (nagu ma teen Wisconsinis), eelistan ma kasutada liiva enamiku ülespoole ja 4–6 tolli mustust liiva peal. Ma leian, et minu piirded on umbes esimese aasta vältel veidi ebastabiilsemad, kuid olen ka leidnud, et niimoodi pandud aiad kestavad natuke kauem. Siis, kui saabub tara parandamise või väljavahetamise aeg, saate aiaposti keti ja maastikusõidupeaga tõmmata. Ühel juhul pidin oma hoovis betoonist külgkäigu välja vahetama. Sain 10 minuti jooksul eemaldada kaks aiapaneeli ja tõsta posti vahelt välja ning lasta tsemendiveok oma tagahoovi ja siis oli aiaposti vahetamine sama lihtne.

Kui teil on mulda, mis ei nõrgune hästi nagu savi, on parem betooni teha. Kui kasutate augu täitmiseks sellist materjali nagu kruus, liiv või mustus, jookseb iga kord vihma korral teie aukudesse vesi, täidab teie materjali tühimikud, seisab seal ja kiirendab mädanemist.

Aedade tegemise muutuse õpetas mulle tegelikult see vana maja Norm ja ma ei kasutaks enam kunagi betooni, kui pinnas seda ei nõua.

#6
+4
aphoria
2010-07-22 19:57:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink
 • Kaevake oma auk posti kõrgusele vastavasse sügavusse.
 • Asetage eelnevalt valatud betoonist küpsis (plokk). Selle paksus peaks olema paar tolli ja see võib olla ruudukujuline või ümmargune, kuid ümmargused sobivad tavaliselt auku kergemini.
 • Asetage postitus auku ja täitke mustusega.
why the concrete block under the post? Sounds like a spread footer...Do people really have problems with fences disappearing because the fence post sinks into the ground?
Well, I've never heard of a fence disappearing, but the posts can sink enough to damage the panels between the posts.
@mac - arvestades pinnase koostise erinevusi planeedil, oleks see jah.
#7
+4
Clyde Simons
2014-08-29 01:25:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Aiapostide kinnitamiseks olen alati kasutanud töödeldud posti ja killustikku. Kaevan veidi sügavamale ja lisan võib-olla 6 "kruusa, et aidata drenaaži ümber posti aluse. Post pannakse siis kiviriba abil. Kui kruus on korralikult kokku surutud, ei tohiks post kunagi loksuda. Mul on mõned aiad (originaalpostidega) seisavad endiselt pärast 25–30 aastat. Tahaksin märkida, et olen märganud, et iga aed (betoonist) on mädanenud 5–10 aasta jooksul. Pidage meeles, et betoon aitab niiskus puidu ümber.

#8
+3
Ron Bogus
2013-08-07 18:07:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Floridas, kus enamikus piirkondades on pinnas vähemalt pool liiva, vajuvad terved aiajooned. (Naabril on 3 jalga tara, mis oli algselt 42 tolli pikk!) Betooni täiteaine ka vajub, kuid aeglasemalt. Mõne tolli laiema ümbermõõduga alus on efektiivne, kuid siis on vaja rohkem ümbritsevat ruumi.

#9
+2
andrew
2012-11-12 11:28:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tõmban välja vanad postitused, mis on kogu aeg betooniga kaetud, ja minu enda jaoks paneksin postituse kohe uuesti betooni.

Ainus osa, mis postitusel on mädanik on ükskõik milline osa, mis mullaga kokku puutub.

Ma tõrvaksin kõik posti osad, mis istuvad kokkupuutes betooniga, ja kõik pinnases istuvad osad; selleks künka betoon postiga eemale viiva kaldteega.

Vehklejad panid postid sageli mustusesse, kuna nad said aiad kiiremini üles panna, kuid need postid kipuvad mädanema.

Alternatiiviks on posti ots enne auku panemist kilesse keerata; see aitab vett eemal hoida ja mädanemist vältida.

#10
+1
GruntTruck
2013-07-27 17:47:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Suurendage postiaugu 3 jalga, täitke umbes 3 tolli kruusa, asetage post, täitke kruusa pakkimisega tugevalt iga 4–6 tolli järel, 6 tolli enne ülemist osa, asetage 1–2 jalga jäägid 2 x 4 horisontaalselt ja nurga all hõõruge & tagasi, et saada lõigatud joon. Kaevake see ala välja 6 tolli, haamer 2 x 4 allapoole, seejärel puurige sisse 2 x 4 tolli kruvi, mis ühendavad 2 x 4 &i posti. (Seda nimetatakse võtmeks), seejärel täitke ülejäänud killustikuga ja pakkige kokku.

#11
+1
Rich P
2014-08-18 18:14:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Meie maja eelmine omanik seadis töötlemata seedripostid betooni. Nüüd on umbes 1/3 neist alt mädanenud ja vajavad asendamist. Ma olen kindel, et neil oleks ikkagi hea, kui neile oleks mustus ja kruus sisse pandud, et vesi saaks ära voolata. Vahetasime just kaks posti ja betoonpinna sees oli see täielikult mädanenud.

#12
  0
D.Sawyer
2013-02-15 07:52:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Uue postituse ümber oleva augu täitmiseks kasutage purustatud killustiku ja pinnase segu - tihendage mulda iga 4–6 tolli tagant.

Tundub, et see ei vasta küsimusele üldse
kuigi see näeb tegelikult välja nagu korralik toode, olen Steveniga nõus, ei vasta see küsimusele
Vaadake üle meie [enesereklaami] eeskirjad (http://diy.stackexchange.com/faq#promotion).
#13
  0
Shona Duncan
2013-09-23 09:43:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Gabioni korvides kinnitatud terasest postid, mis on täidetud kivimiga ja mille peal on löögiliiv, kruus. Tugeva aia jaoks kasutaksin isoleeritud toodet müra, löögi, turvalisuse, hea väljanägemise, termilise ja tuleohutuse jaoks.

#14
  0
sborsher
2014-06-26 02:05:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Panen mõned 6X6 tornid, et toetada tõmblukku. Eelmisel aastal panin ma oma sõiduteele mõned kinnitusdetailid, mida kasutada paadivarju kaabli sidumiseks. Kasutan postitustega sama tehnikat. Kaevan kõigepealt augu, nii sügavale kui vaja; siis seadke post ja tasandage see, asetades selle ümber veidi purustatud kivi, et see sirgena püsiks; seejärel puurige augud posti nurga kahel 90-kraadisel küljel nurga all ja ajage 3 jalga pikkad armatuuritükid läbi maa, läbi aukude ja edasi posti teisel küljel maasse; siis valage betoon. Sissesõiduteel kaevasin lihtsalt 2 jalga sügavaid auke; ristis raudaega aukudesse maasse; valas betooni ja pani betooni sisse pika suure koormusega aasapoldi, mille poldi otsas olid mitu suurt seibi, mis paiknesid mutritega. Ei lähe kuhugi.

Kui sügav on "nii vajalik", palun? Kui kaugele maapinnast / maa alla teete oma armatuuri? Ei tea, kas aasapolt on tsingitud või roostevaba.
Vabandame vastamisega viivitamise eest, kuid ma ei saa meilisõnumeid ühegi vastuse kohta. Roostevaba teras; kuigi ka neile hooajaliselt kinnituvad tsingitud pöördlukud pole oksüdeerunud. Raud on uputatud täiesti maa alla ja postide kaudu, kasutades maapinda postide hoidmiseks. Ma pole veel kindlaks teinud, kui sügavale ma postitused uputan. Leidsin lihtsalt uue viisi zipline-postide väljavalamiseks: puidust tugedega poissjuhtmete asemel. Nii et ma võin neid ainult kaks jalga uputada. 6X6-d on 10 ja 12 ning 10 uppunud 2 võivad õue kaldus tõttu siiski olla lühemad kui mul vaja on.
Postid tuleks matta vähemalt 1/3 nende kõrgusest.Kuue jala kõrgusel postil peaks olema vähemalt kaks jalga maa all - nii et tüüpilistes aedades kasutatakse kaheksat jalaposti.


See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 2.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...