Küsimus:
Kuidas saaksime põrkavaid põrandaid parandada?
Rom
2010-07-24 04:01:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Meie põrandad on mõnevõrra kopsakad, eriti suurtes pikkade taladega tubades. Ma arvan, et peamine põhjus on see, et nad kasutasid 2x8 tala 15-20 'pikkustel laiustel.

Kehtiv puit asendatakse / paigaldatakse mitmes valdkonnas. Arvestades, et meil on juurdepääs aluspõrandale, mida saab teha, et põrandad vähem põrkaksid?

Märkus: tundub, et see erineb olukorrast, mida on kirjeldatud jaotises Mis on need käsnjas / pehmed kohad minu lehtpuupõrandal?, kuna põrand liigub tervikuna ja mitte ainult mõnes kohas ja seal pole ühtegi õõnsat kohta.

Kas teil on juurdepääs põranda all olevatele taladele?
@joe: Ei, kahjuks on allpool ruume (st valmis lagi).
Viis vastused:
#1
+8
ManiacZX
2010-07-24 13:20:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Võib-olla tasub aluspõrandaga tutvuda, kui pääsete sellele juurde, kui just see ei hoia talade asemel kaalu.

Muidu tean oma kommentaaris, mille märkisite et teil pole talasid paljastatud, kahjuks ei tea ma viisi, kuidas probleemi lahendada ilma neid paljastamata, kuna kõik, mida proovisite põranda tasemel teha, oleks lihtsalt kaalu lisav.

Kui te ei tunne, et teie talad on nuusktubakas, saate neid tugevdada, lamineerides need.

Saaksite täiendavaid sobiva suurusega plaate, mis sobiksid talade kõrvale tihedalt, seejärel kasutage liimi ja kruvi lauad talade külge.

Veenduge, et saaksite täiendavat puitu üle kandvate seinte, vastasel juhul lisate olukorrale lihtsalt kaalu.

Pidage siiski meeles, isegi kui kavatsete teha sellest isetegemise projekti, ehitustööd on suured probleemid ja peaksite vähemalt nõu pidama töövõtja / arhitektiga ja veenduma, et teil on nõuetekohased load ja ülevaated.

Jah u saate säästa raha tööjõule, kuid ärge säästke planeerimisega.

Nende lamineerimine on parim viis, kui te tõesti ei soovi nendest pääsemiseks lakke välja rebida. Seejärel peaksite põrandale asetama mõned 4 x 8 lehte ja vaatama, kas see on ikka põrgakas. Kui see on järgmine asi, mida proovida, on lisada 2x8 põranda talade vahele.
#2
+6
Joe
2010-07-25 08:26:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ManiacZX mainis allpool talade lamineerimist ja minu arvates oleks teil parem, kui teil oleks juurdepääs taladele, paigaldada nende vahele traksid (krooksutamine, sildamine, mis iganes soovite helistada) see) ... kuid see eeldab, et teil oli tegelikult juurdepääs taladele.

Kuna teil on juurdepääs aluspõrandale, võite põranda tervikuna jäigaks muuta - pange mõni liim maha, asetage selle peale veel vineeri / puitlaastplaati (kiht on kallim, kuid see paindub vähem ... Ma pole kindel, kuidas MDF painduvusega vineeriga võrreldakse) ja keerake see seejärel tihedalt originaalse aluspõranda külge. (ja palju kruvisid - võib-olla tasub isegi rentida rihmaga kruvipüstolit, kuna soovite neid umbes iga 6 "(15 cm) tagant, et veenduda, et uus aluspõrand on hästi ühendatud olemasolevale, nii et need painduvad ühe üksusena.

Kui teil on võimalik põrand jäigemaks saada, jaotab see koormust paremini mitme tala vahel ja seetõttu peaksid nad laadimisel vähem painduma.

...

Teie teine ​​võimalus on tulla ülevalt - eemaldage olemasolev aluspõrand ära, installige cribbing ja asetage aluspõrand tagasi alla. Sõltuvalt sellest, kuidas aluspõrand on laotuna võib teil olla võimalik aknaid sisse lõigata (seadke ketassae, nii et see jõuaks vaevu lehest läbi; peate võib-olla puurima augu ja kõigepealt kasutama traati koos painutatud otsaga), paljastama piisavalt seadke kriipimine, sulgege see tagasi ja seejärel ülalnimetatud lamineerimise juurde, et aluspõrand jäigaks jääda.

...

Võimalik, et lehtpuupõranda paigaldamine võib aidata levida laadige paremini (eriti kui see on laotud nii et see on põrandaga risti ja naelutatud, mitte ujuv põrand), kuid see oleks tõesti ime, kui minna uue põranda paigaldamise juurde ja siis tuleb see lahti rebida, kuna see on endiselt probleem.

Ristkinnitus annaks oluliselt vähem lisajäikust kui talade kahekordistamine. Mõelge sellele: kasutate tugesid, et kanda osa tala koormusest ebaefektiivsel viisil teisele talale (surudes diagonaalselt järgmise, umbes 16-tollise tala põhja). Õeliste taladega saate kanname selle koormuse palju otsesemalt üle hoopis uuele talale.
@Mike: tegelikult tuleb koormuse ülekandmine nii tõmbamisest kui ka tõukamisest, mis on üsna tõhus (see on sõrestikusildade alus). Lisatugevuse eeliseks on see, et te (1) ei pea välja mõtlema, kuidas siduda uute talade tuge (nagu ei jõuaks talad alla, ei saa tõenäoliselt uusi tala riidepuud lisada) ja (2) saab paigaldada palju lihtsamalt, kuna kogu tala paljastamiseks ei pea te tervet põrandat rebima ja (3) te ei pea tegelema torude ja kaablitega, mis võivad juba talasid läbida.
Olen teiega (2) ja (3) teiega, tegelikult (3) on asi, millele ma polnud mõelnud ja mis võib õetöö täiesti välistada. Kuid sillafermiga kokkukeeramise võrdlemine on õunad ja apelsinid - sõrestikus on diagonaaldetailid paralleelsed tala paindesuunaga ja osutavad vastupanu sisemisele nihkele, mis jäigastab jäiku. Kritseldamise korral on diagonaaldetailid risti teie jäigastuva talaga ja on ainult selleks, et kanda koormus järgmisele talale.
Oh ja (1) osas ei pea te uute talade otsasid toetama, kui need on kindlalt olemasolevate talade külge kinnitatud (nt ManiacZXi soovitatud liimi ja kruvide abil). Isegi teise 2x8 õde, mis ulatub ainult iga tala keskmisest kolmandikust, parandab oluliselt jäikust, kuna suurem osa painutamisest toimub vahemiku keskel.
@Mike: Ma saan aru, sulle ei meeldi minu ettepanek. Ja jah, valgusvihu keskosa jäigastades pole teil otstes nii olulisi momente (see tähendab, et rike toimuks); aga te olete sõrestiku peal - see on kolmemõõtmeline probleem: loote seeria sõrestikke, mis on ühendatud taladega; mõlemad on omamoodi jäigad. Tunnistan, et möödas on olnud rohkem kui kümme aastat, kui olen pidanud arvutama tala läbipainde või sõrestikusse laadimise, kuid enne, kui teate, milline on valitud silla suurus, ei saa kuidagi öelda, et see on või ei ole saab tugevamaks.
#3
+4
richardtallent
2010-07-26 11:54:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kas tõesti, 2x8? See on 20-meetrise pikkusega alamõõduline, isegi kui teie maja on täissuuruses saematerjali jaoks piisavalt vana. 15 jalga oleks minu raamatus isegi 2x8 jaoks ebamugav (kuigi ma pole ehitusinsener).

Nagu Mike ja ManiacZX, soovitaksin ma aluspõranda välja rebida ja olemasolevad talad kogu lamineerida. pikkus, nii koorma paremaks kandmiseks kui ka põrandakatte annuse vähendamiseks. Kaasaegne põrandakate on palju vähem andestav kui näiteks vanad lehtpuitpõrandad.

Kui talade vahed on suured ja õendusabi ei vii teid ikka alla 16-tollise õhutemperatuuri või vähem, lisage traksid vastavalt Joe soovitusele. Kasutage ka kahte kihti uut aluspõrandat, mis on üksteise suhtes risti ja kinnitatud nii paljude kruvide kui ka liimidega üksteise ja talade külge.

Samuti, eriti kui see on vanem kodu, kontrollige kodu ise - see võib olla üks probleemide allikas.

#4
+1
Mike Powell
2010-07-26 09:31:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

2x8 tala 20 'laiusel on äärmiselt alamõõduline. Kui suur on teie talade vahe keskelt keskele? Kui ma oleksin teie, kaaluksin tõsiselt aluspõranda ülesvõtmist vähemalt oma pikemate sirgete keskmises kolmandikus ja õitsemist lisatalades, nagu kirjeldas ManiacZX.

#5
-3
Dan
2013-02-27 01:52:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Talade õestamine mõjutab paindumise vähendamist vähe. Näiteks 2x8 elastsusmoodul on 12 300 000 flb-2Two 2x8-l on sama elastsusmoodul. Lihtsaim ja parem lahendus on kasutada metallist rihma ja viia see diagonaalselt naeltega iga tala külge ja painutada serva ümber ja naelutada. See praktika kannab allapoole paindumise radiaalseks paindeks, mis põrandasüsteemis on palju suurem.

Eeldades konstante E ja I, on Flex F (x) / EI, kus F '' '' on laadimisfunktsioon. (Jah, 4. tuletis) Võtke x kui L / 2 keskpunkti läbipaindeks. Tala õed ei muuda üldse E-d, nagu olete öelnud. See muudab I - nimelt see kahekordistab seda ehk poole läbipaindest.
Ja 40-l 2x8-l on sama elastsusmoodul nagu ühelgi samast materjalist hambatikul.


See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 2.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...