Küsimus:
Millist regulaarset hooldust peaksin tegema oma keskkliimaseadmel?
Jeff Widmer
2010-07-23 23:41:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ma pole oma keskse kliimaseadme hooldustöid teinud, kuna ostsin oma maja viis aastat tagasi. Tundub, et kõik töötab hästi, kuid kas on mingisugust hooldust, mida peaksin regulaarselt tegema?

Kuus vastused:
#1
+5
user45
2010-07-23 23:52:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Igal aastal või kahel kutsun professionaalse ettevõtte, et kontrollida jahutusvedeliku taset ja kontrollida mehaanilisi defekte, kuna mul pole selleks kõike käepärast.

Peale selle lihtsalt proovige hoida ala prügist ja muust, mis võib seadet kahjustada. Minu puhul on mul küljelt puu küljes ja mitu haru ripuvad selle seadme ümber, mille ma tahan tagasi, ma ei taha, et oks oksalt maha kukuks ja selle läbi puuksuks.

Ah, nii et ma peaksin laskma kellelgi seda regulaarselt vaatama minna. Kas see on lihtsalt HVAC-inimene?
@Jeff Jep, mul on kohalik ettevõte, kuhu ma helistan. Tavaliselt teen seda siis, kui õhk ei tundu nii külm kui minu arvates peaks või kui seade kõlab naljakalt. Tavaliselt ainult üks kord aastas. Ma teen oma ahju jaoks enne talve algust sama asja (sama ettevõte).
Mõni ettevõte pakub suvekuudel teenusele allahindlust. Üks neist "valmistu suveks" turunduskampaaniateks.
#2
+3
myron-semack
2010-07-24 00:12:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Enamik kohalikke kliimaseadmeid teenindavaid ettevõtteid pakuvad iga-aastast hooldusplaani, kus nad tulevad välja kord aastas (soojuspumba jaoks kaks korda aastas), kontrollivad kõike süsteemis (sise- ja välistingimustes), puhastavad mähiseid, vahetavad õhku filtrid jne. Nad mõõdavad süsteemi erinevate elektriliste komponentide pinget ja takistust, samuti mõõdavad mähiste temperatuuri, et näha, kas midagi on lahti.

Kui teil on teenusleping , pole tõesti midagi muud, mida peate hoolduse jaoks tegema, välja arvatud see, et välisseade ei oleks rohust / lehtedest / muust üle kasvanud.

Siinsamas on soojuspumba hooldusleping (2 külastusi aastas) maksab 150–200 dollarit aastas. Ma arvan, et ainult kliimaseadme jaoks jääb see alla 100 dollari vahemikku, kuna nad ei pea hoolima nii soojendamisest kui ka jahutamisest.

Mul on ka õhukonditsioneeri süsteemi paigaldatud niisutaja koos niiskuspadja, mida tuleb igal aastal vahetada. Niiskuspadja vahetamine on hõlmatud minu teenuslepinguga (nagu ka õhufilter).

Enamik siinsetest HVAC-ettevõtetest annavad teile lepingu korral ka väikese allahindluse remondist. nendega (helistage teile eelistatud kliendiks).

#3
+1
Andrew Kerilla
2016-03-26 02:52:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kontrollige / puhastage / vahetage filtreid või elektroonilist õhupuhasti, kontrollige puhuri mootoriratta puhtust ja joondust, kontrollige kondensaatorite mahtuvust, kontrollige aurustimisseadme puhtust ja soojuse ülekandevõimet (delta teesid), kontrollige filtrikuivati ​​sisselaskeava temperatuure, kõike muud 3 kraadi on piirang / niiskus, kondensaatori mähise puhtus ja võime soojust edasi anda. 10 kraadi delta teesid on aktsepteeritavad. Kontrollige kontaktide topeltkondensaatori ja kontaktori pingelangust. Üle 1 voldised pinged tähendavad, et kontaktor tuleks välja vahetada (vastavalt mfgs soovitustele). Iga-aastase hoolduse tegemata jätmine tühistab ka tootja garantiid. Külmutusagensi taseme kontrollimiseks on kaks mõttekooli, mida tuleks igal aastal kontrollida, kas on tekkinud leke või mitte, sest iga kord, kui mõõdate, eemaldate süsteemist laengu. Uute vähekaotusvoolikute ja kuulventiilivoolikutega on külmutusagensi kadu minimaalne, nii et see ei tekita vähem muret. Siis, kui panite süsteemi lihtsalt aasta tagasi sisse ja teete lihtsalt põhikontrolli, pole kaasamine vajalik. Hea tehnik saab teada, millal ta peaks mõõtma sisemooduli kontrollimisel saadud temperatuurinäitude põhjal, kui ta on lasknud süsteemil töötada 15 minutit, mida tavaliselt tehakse kliimaseadme hoolduse ajal.

#4
  0
Konstantinos Chertouras
2014-06-14 03:03:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Minu teada kontrollitakse jahutusvedeliku taset, kui teie jõudlus on väga halvenenud.
Teie seadme käsiraamat annab teile üksikasjad selle kohta, mida peaksite igal aastal puhastama.
Minu split-tüüpi kliimaseade teil on LED-e, mis teavitavad teid ka siis, kui peaksite pöörduma regulaarse hoolduse poole (mida on kirjeldatud kasutusjuhendis)

#5
  0
Edwin Buck
2014-06-14 03:28:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jah, peaksite tegema vahelduvvooluseadme hooldust, kuid mitte ainult kord aastas hooldust.

Hoidke õhufiltrid puhtana ja kui olete õhufiltrite puhtuses hoidmisel olnud lohakas , kaaludes ülemise õhutöötlusseadme avamist ja sisemähiste puhastamist. Lahustitele pihustatakse pihustatud tolmu ja mustust. Kasutage tervet mõistust, lülitage kõigepealt välimine kaitselüliti välja. Lülitage ka sisemise õhutöötlusseadme kaitselüliti välja.

Võtke seal üleval olles ämber vett. Veenduge, et teie pann ei lekiks ega tilguks, valades vette hoolikalt. Seal on sisemine pann, nii et välist panni ei testita eriti sageli; Siiski on palju juhtumeid, kus välimine pann on mingil viisil ebaõnnestunud, mille avastate alles pärast sisemise panni äravoolutoru ummistumist.

Välise seadme puhul soovite aeg-ajalt mähiseid puhastada. Leidke ühendus ja tõmmake see lahti. See hoiab välisseadet selle töötamise ajal sisse lülitumast. See on teisejärguline turvameede, kuna olete oma maja vahelduvvoolu kaitselüliti juba välja lülitanud. Siis saate aiavooliku abil pritsida vett läbi uimede seestpoolt. Kui teil ei õnnestu selge veevoolu saada, peate võib-olla eemaldama ka ventilaatori / traatvõrgu varjestuse.

Tavaliselt ei viitsi jahutusvedelikku kontrollida. See ei kao ega kulu, lekib. Kui see lekib, saate piisavalt kiiresti teada, kui sisemähis külmub. On ka muid põhjuseid, miks sisemine pool võib külmuda, kuid kui teil on piisavalt õhuvoolu (avatud ventilatsiooniavad ja ummistunud filtrid) ja veendute, et pole mingit elektrilist probleemi, mis põhjustaks teie kompressori sisselülitamise ilma sisemise ventilaatori sisselülitamiseta, võite selle järeldada teil on madal jahutusvedeliku probleem. Sellisel juhul peate hankima korraliku remondimehe ja mitte laskma tal jahutusvedelikku üles laadida, kuni ta lekke tuvastab ja selle kõrvaldab. On ahvatlev lasta tal teisiti teha, kuid maksate selle lihtsalt uuesti, varem kui arvate.

#6
  0
Ceaser Oreo
2015-09-02 12:45:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kõige tähtsam on õhuvool nii siseruumides kui ka väljas. Õhufilter peab olema puhas ja mitte liiga kõrge efektiivsusega vahelduvvoolu režiimis, kuna kõrge kasuteguriga filtrid vähendavad õhuvoolu umbes ühe tonni jahutusega, mis mul on õppinud Honeywelli süsteemi Enalysis kasutades sadades kodudes. Kuumuse hooaeg suudab paremini taluda kõrge efektiivsusega õhufiltrit. Hoidke prahti vahelduvvooluseadmest eemal ja eemal, puhastage keemiliselt HVAC-osade majades ja seadmete osade kauplustes saadaval olevate mähiste puhastusvahenditega, see eemaldab rullid ja taastab uue jõudluse. külmutusagensi ei tohiks teoreetiliselt kunagi vaja lisada, kui teil on lekkeid. vahetage seadme viivitatud kaitsmed iga 2 aasta tagant seadme elektrilülitist välja.See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 2.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...