Küsimus:
Kas tasub sooja vee PEX-torusid isoleerida?
Dilbert789
2010-07-22 22:21:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kas tasub aega ja kulusid panna vahttoru mähis PEX-i soojaveetorudele? Olen näinud segaseid avaldusi.

Mis te arvate? Kuid mis veelgi olulisem, kas saate seda varundada?

Kas mõtlete sooja veega varustamiseks näiteks duširuumide jaoks?Või ruumide soojendamiseks kasutatav HW torustik?
@DaveInCaz Esialgne küsimus puudutas sooja veevarustust, kuid isegi ruumi soojendamiseks soovite tõenäoliselt isoleerida, et saaksite soojust lisada soovitud asukohta.
Seitseteist vastused:
#1
+13
ChrisF
2010-07-29 00:39:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

See on kindlasti seda väärt, kui kasutate uusi torusid või olemasolevad torud on hõlpsasti ligipääsetavad, kuid kui peate juurdepääsu saamiseks tõstma laudu jne.

PEX on väga hea juht. Üks selle kasutusaladest on põrandaküttesüsteemid, nii et kui kasutate seda sooja vee tarnimiseks, on see kindlasti väärt isoleerimist. See kehtib ka vasktorude kohta.

Vee kasutamise jaoks on POV, kui köök ja vannitoad on üldse ühendatud. leiate, et kui kasutate juhuslikult segistit, saate siiski kasutada sooja / sooja vett torudes (soojustusega), minu vannituba nõuab, et ma laseksin vett umbes 30 sekundit enne, kui see soojaks läheb, siis kui proovin jälle umbes 5 minuti pärast, pean seda uuesti töötama 30 sekundit. - vee ja elektri raiskamine.
PEX-i kasutatakse kiirgava põrandakütte jaoks ja sõiduteede jääst vabastamiseks. Mis tähendab, et see on väga hea soojusjuht. Nii et selle soojustamisest on kindlasti kasu, sest sellel pole omaette olulisi isoleerivaid omadusi.
[Pexil on umbes 2% vee soojusjuhtivust] (https://plasticpipe.org/pdf/tr48-r-value-thermal-conductivity-pex-pe-rt.pdf).
#2
+11
Vebjorn Ljosa
2012-02-08 22:39:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Maguire, Fang ja Krarti on välja töötanud simulatsioonimudeli prototüüpsete sooja tarbevee jaotussüsteemide energiakadude hindamiseks. Oma mudeli näitena hindasid nad isoleerivate torude mõju tingimusteta ruumis (joonis 12):

Figure 12

Kui nad selle kombineerisid hinnangutega torusid isoleerides leidsid nad, et „kõige kulutõhusamal juhul, kui lisada Atlanta suure kasutusega kodu jaotussüsteemile 12,7 mm (2,5 tolli) isolatsioon, on lihtsaks tasuvuseks hinnanguliselt 26 aastat. Soojustuse lisamine ainult konditsioneerimata ruumis olevale torustiku osale tundus palju kulutõhusam, külmema kliimaga kodude puhul on võimalikud lihtsad tagasimaksed vähem kui 10 aastat. ”

Need tulemused olid kõik vasest torude puhul. Teine aruanne kvantifitseerib vasktorude ja PAX-torude (suure tihedusega ristseotud polüetüleenist (PEX), alumiiniumist ja teisest PEX-kihist kolmekihiline komposiit) soojuskadu, kuid mitte sirge PEX-i jaoks. Nad märgivad siiski, et "½ tollise paksusega vahttorude isolatsioon on peaaegu sama hea kui ¾ tollise paksusega vahttorude isolatsioon."

Ma arvaksin, et see tasuks kiiremini tagasi. Võimalik, et kui nad lisavad külmumise tõttu katki, tasuks see vaskiga palju kiiremini tagasi, kuid pex laieneb ja on pärast külmutamist või seni olnud. Teie andmed peaksid olema kinnitatud vastus, kuna andmeid taotleti.
@EdBeal isolatsioon võib külmutamise kahjustusi edasi lükata, kuid ei takista paljudel juhtudel.Kuid arvan, et statistiliselt võib see tasuvust parandada.
Olen näinud, et pex on peaaegu 3x, see on normaalse suurusega külmunud tahke.Vask on minu valik sanitaartehniliste seadmete jaoks, kuid isegi sellel on mõne veesüsteemiga probleeme, ma ei ole näinud, et tipp lõhkeks, ja võib-olla olen vanakoolis, kes on koolitatud lõikama ja tsingitud keermestama, seejärel kolinud vasks üldehituseks.Mõned kõige suuremad kasumiparandused, mida mu isa tegi, olid sellised, nagu nad valisid puitlaastplaadi ja PVC-toru, nüüd eelistan.Vask, sest see on fantastiline ja võib veidi külmuda, kuid olen näinud kirjanduslikke split-naelu ja ei purune, kuid ma muretsen selle eluea kohta, see on plastikust, nii et see on minu mure.
#3
+8
ConsultUtah
2010-07-31 02:51:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kuumade pex-torude isoleerimiseks on kaks põhjust:

 1. hoidke neid külma temperatuuriga kuumana
 2. hoidke külma pex-toru kuumenemast
 3. ol>

  Kui me pexi jooksime, olime väga ettevaatlikud, et hoida kuuma ja külma toru puudutamist, nii et nr 2 polnud probleem. Oma kliimas tegelesin rohkem külmade torude külmumisest hoidmisega ja isoleerisin neid, eriti seal, kus nad asusid maja välisilme lähedal või kus nad ületasid külma õhu sisselaskeava / ventilatsiooni.

ConsultUtah - kuidas on teie PEX-torudel läinud päris külma ilmaga?Ma elan piirkonnas, kus voolukatkestusi esineb sageli, nii et otsin parimat * passiivset * võimalust (tõenäoliselt PEX-A + isolatsioon), et hakkama saada nullist madalamate tempodega.
#4
+6
Jeremy McGee
2010-07-31 00:23:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jah, ma soojustaksin: mitte ainult sellepärast, et torus olev vesi jääb kauem soojaks. Kuigi PEX on vaskist parem isolaator, on kuum vesi kiirem torust läbi.

#5
+3
Matt Dowell
2010-07-23 18:40:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

PO tegi seda minu majas, kuid meil on kaev. Ta isoleeris külma veega pexi kõikjal, kus võimalik, ilmselt seetõttu, et see istub survepaagis ja lootis, et see jääb külmaks.

Kui puudutate külma ja kuuma vaske, võite tunda end külmana ja kuumana. mis tähendab, et vasktorude soojusülekanne on tõhus. (peaks isoleerima)

Haara pex ja vaata, mida võid tunda.

Kuuma veetoru on üsna soe. Kui vett jookseb natuke, soojeneb torustik siiski vee temperatuurini.
Soojustuse lisamine aitaks siis kindlasti. Ma pole kindel, kui kaua teil investeeringu hüvitamine aega võtab. Ma mõtleksin selle üle ainult siis, kui juhiksite pexi läbi külma ala ja elaksite jahedamas kliimas.
Tegelikult - vastupidi. Kui tunnete toru kaudu sooja või külma, siis on see tõhus / juhtiv / soojus, mitte isolaator: see juhib teie sõrmedele soojust!
Kui olete niiskes kliimas, on hea kondenseerumise vältimiseks külmtorud isoleerida, mis lõpuks hakkab torude all olevale kohale tilkuma.
Jeremy: Tegelikult kirjutasin selle. Soojusülekanne on tõhus, mitte isolatsioon.
#6
+2
Ryan MacGillivray
2015-10-09 22:40:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Vaadake linki Nomaco Insluation'ile: http://www.nomacoinsulation.com/pdf/polyolefin%20faq/TA65%200512.pdf

Põhimõtteliselt - PEX isolatsiooni väärtus ei vasta torustike isolatsiooni energiakoodinõuetele.

Samuti on vastavalt ASHRAE Researchi (2015 HVAC Applications, lk 50.4) andmetele: "Tabel 1 näitab ka seda, et kõik plasttorud on testitud kuupäeval on mõõdukalt kuni märkimisväärselt suurem soojuskadude määr kui võrreldava suurusega vasktorudel, kui neid katsetatakse õhus isoleerimata. Soojustamisel ilmnevad siiski mõõdukalt kuni oluliselt madalamad soojuskadude näitajad kui võrreldava suurusega sama isolatsiooniga vasktorudel. "

#7
+2
Pat
2012-02-08 17:01:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Sõltuvalt torude asukohast, kui hästi soojustatud majas, pole efektiivsuse tasuvus nii suur. Kuid kui see on piirkonnas, kus võib tekkida äärmine külm (räästa all või pööningul), on see normaalne pööningu isolatsioonist ei piisa. Nii et kui teil on võimalik saada (nagu tänavu Euroopas) pikaajaline külma ilm vahemikus -10 ° C kuni -20 ° C - torude katte isolatsioon (hall vaht tüüpi) on seda väärt kuni külmumise peatamiseni.

Külmumise vältimine ei ole hea põhjus soojaveetorude soojustamiseks. Kui teil on külmunud torude probleeme, ei aita ainult kuuma toru isoleerimine palju.
Kindlasti aitab torude isoleerimine isegi konditsioneeritud ruumis.Minu torud asuvad mu keldris, kus on pidevalt umbes 10 kraadi jahedam kui majas.Külma joone isoleerimine peatas kondenseerumise ja tilkumise põrandale ja sisule.Kuuma liini isoleerimine vähendas aega ja raisatud vett, et kinnitusraamist sooja vett saada vähemalt poole võrra.See tõstis ka sooja vee temperatuuri seadmete juures, võimaldades mul edasise kokkuhoiu huvides veesoojendi temperatuuri alla keerata.
#8
+2
Murray
2012-12-08 23:46:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mis tahes isolatsioon takistab kuumuse ülekandumist soojaveetorudest või külma veetorustikku. On mitmeid kaalutlusi:

 1. isolatsiooni maksumus
 2. isolatsiooni paigaldamise tööjõukulu
 3. torude soojusjuhtivus (vask annab soojust rohkem kui PEX torud )
 4. Veekogus, mis tuleb torustikust läbi lasta, et segisti juures sooja või külma vett saada

  a. Kanalisatsiooni kulunud kasutamata kuumutatud vee maksumus (nii veetasud kui ka küttetasud) b. Selle vee kanalisatsioonitasude maksumus

Võib-olla võiksite kaaluda sooja vee tagasivoolutoruga vooluringide seadistajat (nt Circuit Solver), et kuum vesi ringleks (ei voolaks) nõrguma). Tulemuseks on see, et kuum vesi on kiiremini kättesaadav. Tsirkulatsioon aga kiirendab torust soojusülekannet, seega on isolatsioon siiski soovitav.

Igasugune isolatsioon vähendab kuumaveetorustikust või külma veetorustiku ülekandmisel tekkivat soojust. Küsimus on selles, kui palju vähendamist ja selle väärtust.
Üks potentsiaalne viis isolatsioonikulude vähendamiseks on torude isolatsiooni asemel basseininuudlite kasutamine.Oma piirkonnast saan dollaripoest nuudleid 1 dollariga 4 jalga eest (0,25 dollarit / jalga), samal ajal kui õhem torude isolatsioon maksab umbes 3,50 dollarit 10 jalga eest (0,35 dollarit / jalg).Nuudleid on ka erinevates värvides.Ma kasutasin kuuma vee jaoks punast, külma jaoks sinist ja võib kasutada ka oranži, kui lisan kuuma vee tagasivoolusüsteemi.
#9
+1
aphoria
2010-07-23 05:54:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ma tõesti kahtlen, kas see on seda väärt ja ma pole seda kunagi näinud.

#10
+1
Ben
2018-01-24 21:01:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jah, on hea torusid isoleerida, nagu eespool mainitud, kui külm vesi jookseb tingimusteta ruumis või teie ruumi hoitakse kõrgemal niiskustasemel.

Pärast 1/2 "suurust kasu sõltub torustiku konkreetsest seadistusest ja marsruudist.
#11
+1
myron-semack
2012-02-09 22:55:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kas PEX on katsudes soe? Kui jah, siis kaotate soojust ja seega saaksite isolatsioonist kasu.

Torude isolatsiooni maksumus on tühine ja see kestab aastakümneid, seega on kulu / väärtus isoleerimise kasuks kaldu.

#12
+1
bill carey
2014-02-18 19:24:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kulude tasuvust on väga raske täpselt arvutada. Suurim põhjus soojaveetorude soojustamiseks on see, et sooja veetorustikku laetakse kuuma veega sel ajal, kui mitu inimest majas viibib, käsi peseb, nõusid peseb, dušši võtab ja kuumema veega töödelda. Ma kasutasin oma 3/4 tollise vasest põhiliini ümber 4-tollise läbimõõduga klaaskiudu. See annab mulle 1,5 tolli soojusjuhtivuskindluse. Vesi püsib talvel umbes tund aega soe. See püsib kuumana viisteist minutit. Ilma isolatsioonita jahtus vesi viie minutiga.

#13
  0
scooter133
2015-01-09 12:21:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Siin on isolatsiooni ebatavaline kasutamine. Ärihoone juures olid neil soojad ja külmad soojustustükid kogu PEX-is. Neil oli PEX kõikjal turvatud, kuigi nende kinnitatud kohtade vahel oli isolatsioon. Nad ütlesid, et põhjus oli takistada PEX-il vibreerimast kinnitatud naastusid.

#14
  0
Randy
2015-02-27 05:19:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mõistlik on kulutada paar dollarit, et tagada, et teie sooja ja külma veega PEX-torud on energiatarbimiseks hästi isoleeritud, kui pole muud põhjust, kuid talvedega, mida oleme siin kirdeosas viimaste aastate jooksul kogenud, tasub teha mis saab, et torud ei külmuks. Kasutasin torulukksepa soovitusel klaaskiust torusid kuumaveejuhtmetel ja poroloontorusid külmal.

#15
  0
Rick
2013-03-01 22:53:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Olen isoleerinud oma PEX-torud ja leidnud, et see muudab midagi. Minu peamine magamistuba on minu garaaži kohal (tingimusteta ruum) ja torustik kulgeb läbi põlve seinte (tingimusteta ruum). See on ainus ruum, mida kütame õliga. Ülejäänud maja kütame puidugraanulitega. Kuid sellest ajast peale, kui ma torusid isoleerisin, ei tööta katel nii palju. Nii et jah, ma soojustaksin.

see on väga ebaselge. kas teie pex kannab vett joomiseks ja pesemiseks või vett kütteks? see teeb vahet.
#16
  0
tooshel
2010-08-03 02:09:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ilmselt pole seda väärt.

Arvestades isolatsiooni maksumust (rääkimata paigalduskuludest, ehkki see on isetegemine, nii et peaks olema 0 dollarit), arvan, et selle korvamine võtab kaua aega veekulu, mis läheb kanalisatsiooni, et jõuda paagist kuumema vee juurde, ning kulu selle lisavee soojendamiseks temperatuurini, mis oleks olnud isoleeritud toruvee temperatuur.

Mul oleks vaja ( või tehniliselt vajaks see tüüp XKCD -st):

 1. veekulud teie piirkonnas
 2. pexi pikkus ja läbimõõt paagist kuni keskmine kraan
 3. keskmised temperatuurid teie majas ja väljaspool seda ning
 4. teie maja sees oleva pexi protsent
#17
  0
Stanley S
2019-11-27 02:11:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jah! Ma tahan kuuma vett sisse lülitades, mitte 15–30 sekundit hiljem. 100 dollari suurune lisaraha pole mind huvitatud, kas teenin selle uuesti energiasäästuks. Ainuüksi mugavus on minu jaoks tasuv.

Tere ja tere tulemast koduarendusse.Täname vastuse eest, kuid pange tähele, et see töötab ainult mõnikümmend minutit pärast seda, kui keegi kasutab kuuma vett;pärast seda, olenemata sellest, kui palju teil isolatsiooni on, on vesi külm.Ja tõenäoliselt peaksite [osalema meie tuuril] (// diy.stackexchange.com/tour), et teaksite, kuidas siin kõige paremini panustada.


See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 2.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...