Küsimus:
Kas lõpetamata keldri soojustamine on seda väärt? Kui jah, siis kuidas ma peaksin sellega hakkama saama?
ceejayoz
2010-07-22 22:23:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mul on viimistlemata, hästi veekindel kelder, kus on tuhaploki seinad ja betoonpõrand. Kõik, välja arvatud 15 tolli ülemine 6 tolli, on maa all.

Kas tasuks seinu seal all soojustada? Kuidas ma seda teeksin? Meil on üsna pikad jahedad talved ja suved on üldiselt kerged - mõni 90 kraadi F päeva, kuid enamasti kõrge 70–80.

Loodan, et mõtlete 90 kraadi F
@Vebjorn LOL 90C .... jah, see on natuke röök !! :)
Ack! Jah, F! Hahaha.
Seitse vastused:
#1
+29
Rod Fitzsimmons Frey
2010-07-23 01:30:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Absoluutselt tasub isoleerida.

Betoon on kehv isolaator. 8-tolliste betoonplokkide R-väärtus on 1,1 - umbes sama kui 3/4 "puitlaastplaadil.

Minu metsa kaelas on külmjoon umbes 3 'allapoole. Seega, eeldades, et siin majal on 40x40 jalga ruutjalajälg ja kelder on 8 'kõrge:

160 sirgjoonelist jalga x 6 "= 80 ruutjalga õhu käes; 160 lineaalset jalga x 3' sügavat = 480 ruutjalga, mis on külmajoone kohal maapinnaga kokku puutunud; 160 sirgjoonelist jalga x 4,5 'sügavust = 720 ruutjalga, mis on avatud külmumisjoonest madalamale.

Arvutage soojuskadu valemi (pindala * (tiin - Toutside) / (termiline vastupidavus) Vaadake täielikku selgitust siit

Eeldades, et väljas on 0F ja sees 70 (te ütlesite, et pikk ja külm :) külmjoon on 20F ja allpool on 40F.

Maapinnal: 80 * 70 / 1.1 = 5091 BTU / hFrostjoon: 480 * 50 / 1.1 = 21818 BTU / h = 19636 BTU / hr Kokku: 46545 BTU / h.

Nüüd katke ja soojustage isolatsiooniga R20. Helistage sellele efektiivseks R15-ks tänu naastude termilisele ühendamisele ja kuna te ei tee seda iga päev, nii et seal on mõned lüngad jne. Siis on teie kogusumma 3414 BTU / h. Säästate rohkem kui 16 000 BTU / h r ehk peaaegu 400 000 BTU / päevas.

6-kuulisel talvel on see 72 miljonit BTU-d.

Teie kokkuhoid dollarites sõltub teie piirkonna energiahinnast, sellest, millega kütate jne. 15 dollarit miljoni miljoni BTU kohta pole midagi ebatavalist: see on suurem kui Albertas, kust ma pärit olen, kuid madalam kui Californias, kus ma praegu olen.

Väga informatiivne, suurepärane selgitus.
#2
+6
Chris Jaynes
2010-11-20 12:02:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Lõpetasin just oma keldri viimistlusprojekti. Seda ma uurisin üsna vähe. Sellega ma lõpuks kokku puutusin.

Kleepisin 1/2 "jäiga vahtplastist isolatsiooni otse plokkidele vahusõbraliku liimiga ja tihendasin pragude vahele. Selline lähenemine:

  • tagab aurutõkke
  • hoiab naastud otsest kokkupuudet plokkidega
  • lisab teie seinte R-väärtusele natuke rohkem.

Seejärel raamistasin seinad 2x4-ga 16-tollistele keskustele ja panin soojustamiseks klaaskiust batid sisse. Seinte raamistamisel tuleks mõelda mõnele asjale:

  • teie põrand / lagi pole tõenäoliselt täiesti paralleelsed, nii et peate kas iga naela kõrguse lõikama või palju koorima
  • Kui te ei kavatse isolatsiooni kipsplaadiga katta, kasutage kindlasti sellist isolatsiooni, millel EI OLE jõupaberist tugipinda. Jõupaberi katmata jätmine võib põhjustada tuleohtu.
  • Valisin, et ei jäta koridori plokiseina ja naastseina vahele. Eelistan hoida täiendavat põrandapinda. Panin plaadile paigaldatava plaatide lae, et saaksin tulevikus juhtmeid nii juhtida. Isegi naastseina taga asuva koridoriga pragunete ikkagi kuhugi kipsplaati ...
  • Kui ehitate naastseina plokkide külge, veenduge, et jätaksite vähemalt piisavalt ruumi kõverate / vibude paigutamiseks plokiseinas. Te ei soovi kipsplaati paigaldada kumera naastseina kohale. :)
#3
+4
Dilbert789
2010-07-22 22:34:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Soojustaksite selle, ehitades ette valeseina, isoleerides klaaskiust vattidega (sp?) ja pannes plastikust aurutõkke.

Vale seina puhul teevad mõned 2x4, teised 2x3 . Mõni pani naastud 16-tollistele keskustele, teised 2 '. Kui plaanite keldri lõpetada, soovitaksin 2x4 & 16 ".

Pange vertikaalsed 2x4-d betoonseinast umbes 1 tolli kaugusele, te ei soovi, et need betooni puudutaksid.
Isiklikult eelistaksin selles seades 2x6 s, kuid mulle meeldib ka lisakaablikoht varukaablite / torude / paksema isolatsiooni / jne juhtimiseks.
#4
+2
Tester101
2010-07-22 22:45:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ei oska tegelikult seda väärt osale vastata, kuid kuidas ma ütleksin, kasutage vahtpolüstüreenplaati. Siin on kiire ülevaade, kuidas seda teha.

Võib-olla oleks hea soojustada. Te ei pruugi välistemperatuuri tõttu külma / kuuma tunda, kuid tõenäoliselt raiskate raha kütte- / jahutusarvetele. See, et te ei tunne ruumis külma, ei tähenda, et te ei hoia kütteseadet liiga palju, et seda niimoodi hoida.

#5
+1
user45
2010-07-22 22:36:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Elan sama kliimaga kesk-läänes ja minu vanemate maja on peaaegu täpselt selline, nagu teie oma kirjeldate. Hästi veekindel, tuhaplokk (värvitud UGL drylokiga), betoonpõrand (nende kelder on vaipkattega) ja soojustuseta. Lapsena veetsin mitu tundi seal all mängides ja mul polnud kunagi külmagi isegi kõige külmematel talvepäevadel. Nii et ma ütleksin ei, ma ei näe vajadust soojustada.

Meie oma saab päris jahe - ma pean sel talvel mõõtma, aga 5-10 kraadi jahedam tundub. Ühendasin mõned vahutava isolatsiooniga mustandid, mis muutis olukorda.
@ceejayoz Ahh jah, kui teil on mustandeid, on see hoopis teine ​​teema. Kindlasti ühendage need.
Jah, kogu maja oli üsna mustand, kui me selle ostsime. Tehti palju väikseid kiireid parandusi, mis muutsid tohutult - soojustasid soojaveetorusid, uut ahju jne. Nüüd otsin vähem ilmset kraami. :-)
@ceejayoz Postitasin vastuse veel ühele küsimusele ettevõtte palkamise kohta, et vaadata infrapunakaameraga teie maja / keldrit. Nad oskavad täpselt öelda, kus on temperatuuri erinevused. See võib teile teenuse eest maksta mõnisada, kuid kui teie arved langevad piisavalt, maksab see ise.
#6
  0
Paul
2015-09-14 17:50:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Need on kõik väga head punktid. Täname postitamise eest.
Oma kogemuse põhjal võiksin lisada paar kaalutlust. Esialgse küsimuse juurde; "kas ma peaksin oma pooleliolevat keldrit kütma?" Küsiksin veel:

1- Mis tüüpi soojustus teil keldri lae / põhikorruse vahel on, kui üldse on? Kuna mul oli korruste vahel ruumi, on mul R12.

2- Kui sügav te keldris olete? (maa all)

3- Kuidas kavatsete oma pooleliolevat keldrit talvel kasutada?

Et teile veidi aimu anda, ehitasin oma kodu mäenõlvale ja mul on kaks keldrit umbes 5 jala erineval tasemel. Alumine kelder on 8 m jala kõrgemal küngaste küljel maapinnast. Mõistan, et see on erand ja selgitan, et sein on välise koormuse mahutamiseks 13 jalga kõrge ja 30% paksem.

Esimesel 6 aastal soojendasin mõlemat keldrit. (21 kraadi Celsiuse järgi) Ühel nädalal talvekülmaga läks mu keldrisoojus rivist välja. (remont) Märkasin, et kõrgem kelder oli jahtunud umbes 12 kraadini, kuid arvan, et selles piirkonnas töötab peamaja katel, nii et tegelikult on torude soojendamisel tekkivat kiirgussoojust. Alumine keldripind ei langenud kunagi alla 17 kraadi vaatamata sellele, et ma ei taastanud seal 4 aasta jooksul soojust.

Alumine kelder on trepikoja kaudu avatud ka ülakorrusele. Kasutades väikest odavat lasersoojuse detektoripüstolit (20,00 dollarit), märkisin ma 1,5-kraadise erinevuse keldrikorrusel keldri lael. Soovitades mulle öelda, et maapinna kiirgussoojus tõuseb lakke ja seega põhikorrusele, mis aitab mul soojendada põhikorrus. Nii küsisin endalt, miks ma pigem soojustasin keldri alumisi seinu kui kasutasin maasoojust? Nüüd on sellest möödas paar aastat ja ma märgin, et minu küttearved on üldiselt umbes 27% madalamad, jättes soojuse alumisse keldrisse ja lubades põhikodus vaid mõnel kraadil tõusta. Lõpuks on minu mõte see, et tuleb arvestada väheste teguritega, kuna ruumi kasutamine ja koduehitus võivad olla ainulaadsed.

#7
-2
Eric Petroelje
2010-07-22 23:07:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Arvestades, et see on maa-alune ja soojustatud umbes 5 tolli betoonist, siis vean kihla, et see on juba palju paremini isoleeritud, kui ülejäänud maja. Samuti on talvel maapinna temperatuur tavaliselt õhutemperatuurist soojem, nii et see muudab asjad veelgi paremaks.

Kui talvel on seal all külm, siis tõenäoliselt sellepärast, et teil pole ühtegi keldris soojaavad ventilatsiooniavad (paljudes majades seda pole või on need alati suletud).

Kui teil on siiski need nõmedad ühe klaasiga "keldri aknad", soovitaksin need asendada klaasplokkidega. See oleks peaaegu kindlasti seda raha väärt.

Jah, ma tahan klaasplokki ajada.
Keldrikorruse aknad on tulekahju korral evakuatsiooniteeks tavaliselt vajalikud, kui seal on elamispinda.
@Rod - Võib-olla on teie koodid erinevad minu omadest, kuid kõikjal, mida ma tean, kehtib see ainult siis, kui teil on seal tegelikud magamistoad. Vaatamata sellele ei kvalifitseeruks "aktsia" kelderaken kunagi väljapääsuaknaks. See on põrandast liiga väike ja liiga kõrge.
@Rod Fitzsimmons Frey Meie keldri aknad on läbipääsemiseks liiga väikesed (need tuleks ka kangi abil lahti võtta).
Ma arvan, et teil on õigus isegi Alberta osas, kuhu ma mõtlesin - lihtsalt magamistoad.


See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 2.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...