Küsimus:
Millised kommunikatsioonibussisüsteemid kodu automatiseerimiseks?
Vebjorn Ljosa
2010-07-23 00:58:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kodu automatiseerimiseks on välja pakutud palju sidesüsteeme (nt HVAC-juhtimine, alarmid, juurdepääsu kontroll, valguse juhtimine ja meelelahutus), sealhulgas 1-traat ja X10. Milline süsteem sobib kõige paremini algajale koduautomaadi isetegijale, eriti odavate seadmete mitmekesisuse osas?

Kas see on vana või uus teos? Palju tähtis on see, kui lihtne on juhtmeid igasse kohta juhtida.
@Jay Bazuzi, vana töö, kuid lõpetamata keldriga, mis muudab osa juhtmete ühendamise teostatavaks.
Viis vastused:
#1
+5
Slartibartfast
2010-07-23 05:42:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tundub, et X10 on vajaduse korral kõige lihtsam lahendus, kuna see tugineb olemasolevatele elektriliinidele. 1-traadi kõrval on heaks võimaluseks ka sellised protokollid nagu RS-485 ja CAN-buss, kuna need töötavad hästi suurtel vahemaadel (kümneid või isegi sadu meetreid). Protokollid, nagu i2c või spi, on tavaliselt reserveeritud lühematele vahemaadele (paar meetrit) ja on kasulikud näiteks anduri ja mikrokontrolleri vahelise suhtluse jaoks.

#2
+5
Rob Napier
2010-07-23 06:03:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ma pole X10-põhiste automaatikasüsteemidega väga rahul olnud. Olen selle natuke oma koju installinud ja leian, et need on ketendavad. Smarthome'i Insteon on kombineeritud elektriliini- / raadiosagedussüsteem, mis peaks vähemalt olema vähem ketendav kui X10. Seda proovin tõenäoliselt ka ise järgmisena, kuna see on tagurpidi ühilduv X10-ga ja üsna odav.

Lisaks on Z-lainelised süsteemid nagu Levitoni Vezia RF +, mis näevad päris huvitavad välja, kuid on prints . Ja ma kuulen, kuidas UPB toodete kohta räägiti suuri asju, kuid jällegi maksavad need umbes kaks korda rohkem kui Insteon ja on ainult elektriliinid. Minu majas arvan, et raadiosageduskomponent on hea mõte, sest mu maja mõlemad pooled on eraldi elektrikarbil. Insteon muudab ka iga komponendi repiiteriks, mis on minu majas jälle abiks, sest seal on mõned betooniga täidetud seinad. Minu jaoks on kõik hea, mis suudab signaali korrata (vähemalt ma loodan).

Üks kaebus (~ 2006-2007) Insteoni kohta oli seadmete endi töökindlus, kuid saan aru, et see on täiustatud.

Minu kogemus koduautomaatika uurimisel on see, et saate suurepäraseid lahendusi, kulutades väga suurt rahasummat (kümneid tuhandeid dollareid). Mõistliku raha eest pole üht suurepärast vastust, kuid on vastuseid, mis toimivad üsna hästi. Minu ettepanek on ehitada välja aeglaselt, et te ei uputaks liiga palju raha ühte lahendusse enne, kui saate teada, mis teie majas tegelikult töötab.

+1 Insteonile. Minu install on peaaegu 100% usaldusväärne. Ma pole kunagi suutnud X10 piisavalt hästi tööle panna, et see oleks kasutatav. Insteoni eelarve jaoks on umbes 70 dollarit vooluringi kohta. Samuti soovite mingit [sellist kontrollerit] (http://www.universal-devices.com/residential/isy994i-series).
#3
+4
gregmac
2010-07-23 06:52:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Küsimine, millist bussi kasutada, on siin vale küsimus. Mida peaksite meile rääkima, on see, mida soovite teha, ja siis järgneb selle tegemise tehnoloogia.

Üks probleem, mille leidsin, on see, et parima kraami saamiseks peate segama ja sobitama. tehnoloogia. Näiteks Insteon, Z-Wave ja UBP on kõik juhtivad valgustuse / toitejuhtimise jaoks, kuid kui te nõuate, et teie turvasüsteem peab kasutama sama tehnoloogiat, peate valima parimate turvasüsteemide seast, mis kasutage seda bussi, mitte sellist, mis vastab kõige paremini teie tegelikele turvasüsteemi vajadustele.

Tore on aga see, et seal on palju nii riistvarakontrollereid kui ka tarkvara, mis suudavad integreerida mitmesuguseid asju, nii et isegi kui teie tegelikud turvasensorid on juhtmega ja / või mõni patenteeritud traadita protokoll, võib siiski tõenäoliselt saada valgusvõrku vähemalt häireolukorrad ja parimal juhul täieliku oleku / käe / kalli juhtimise, kasutades selleks mõeldud lisatooteid.

Esimese asjana tahan paigaldada igasse ruumi termomeetrid ja hügromeetrid ning logida nende väärtused aja jooksul arvutisse. Võrreldes välistemperatuuridega loodan, et saan mõõta oma jõupingutuste mõju isolatsiooni parandamiseks. Järgmisena tahaksin, et välisuks avaks ennast, kui lähenen transponderiga taskus (nagu mõned autod), eriti kui kannan kotte täis toidukaupu. Kolmandaks tahaksin juhtida väliseid valgusteid aja, lülitite, liikumistuvastuse ja loodusliku valguse taseme kombinatsiooni põhjal.
Andmete kogumiseks võite kasutada ka eraldiseisvaid andmekogureid, kui olete rohkem huvitatud isolatsiooniuuenduste tõhususe määramisest jt.
#4
+1
Josh
2010-07-29 00:53:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Vastasin just sarnasele küsimusele valgustusautomaatika võimaluste kohta siin. Kui kavatsete mõnda aega kodus olla, investeerige millessegi, mis teid hulluks ei aja. RadioRA-d saab juhtida peaaegu iga kolmanda osapoole koduautomaatikasüsteem.

#5
+1
kkeilman
2010-12-11 06:43:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tööstusautomaatika / energiajuhtimissüsteemidega töötamise kogemuse põhjal leidsin, et "avatud" sideprotokollid lihtsalt ei tööta, kui proovite segada / sobitada erinevate müüjate komponente. Iga tootja valmistab oma maitse Modbusist, Profibusest jms, mis on aja jooksul nende jaoks kohandatud - näete, kuidas see võib tõesti kiiresti kole minna.

Ma ei saa rääkida elamute eest / tarbijaturul, kuid iga päev müüs iga DDC tootja "avatud sideprotokolli" lüüsi. Minu kogemuse järgi olid nad kõik vigased. Kas juhtimisfunktsioonide komplekt oli vildakas, andmed ei esinenud õigesti kasutajaliidesele või väljastate juhtkäske, mis "kadusid" lüüsi kaudu suheldes.

Kui soovite kulutada palju raha automatiseerimise ja kataloogimise lahenduse jaoks, andke mulle teada - ma saan teid seadistada kena serveri / kliendipõhise kasutajaliidesega, kus on välipaneelid ja terminali seadmed, mis suhtlevad Etherneti kaudu. :)See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 2.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...