Küsimus:
Millised on koduseks kasutamiseks mõeldud LED-valgustuse plussid ja miinused?
Slartibartfast
2010-07-22 21:02:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Olen huvitatud oma koju LED-tulede paigaldamisest ja mul on dilemma LED-pirnide ostmise ja enda lahenduse valimise vahel. Mul on mõned küsimused selle kohta, kuidas isetegemist teha:

Kui tõhus see on? Üksik 1W led võib anda umbes 90 lm, mis kõlab muljetavaldavalt, kuid kui koos alaldi kadude, hämardi ja takistitega peaksin ma ootama 12 m trafo 8 * 3 LED-i jaoks l / W?

Valguse kvaliteet? Kui võrreldav on soe valge päevavalguslampidega? Kas mõne kollase valgusdioodi segamine annaks kenama värvi?

Kas peaksite veel kaaluma?

Neli vastused:
#1
+12
csmba
2010-07-22 22:04:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Siin on palju probleeme. Lubage mul minna nii üksikasjalikult kui võimalik: Taust: Ma armastan energiatõhusust ja oma kööki uurides uurisin seda LED Vs CFL vs hõõglambid laialdaselt. Pange tähele, et on olemas ka luba (juriidilised) tagajärjed, olenevalt sellest, millisest olekust lahkute (CA-l on näiteks pealkiri 24).

Pistikutüübid: otsuse teevad mitu pistikut mille valgust saate kasutada keerukalt. peamised neist on

Edison : kruvi tüüp, sobib CFL-, hõõglamp- ja mõned LED-lambid

Poldid (2 või 4) tugev>: võtab vastu fluorestseeruva. Leiutati peamiselt selleks, et lubade saamiseks saaksid nad veenduda, et paigaldate tõhusa valgusti, ja ei lähe pärast loa läbimist CFL-lampi hõõglambiga asendama.

GU10 : kasutatakse enamasti kõrgepinge halogeeni jaoks

GU5.3 kahepoolne tihvt : kasutatakse enamasti madalpinge halogeeni jaoks

Kõrge taseme reeglid:

  • Te ei lähe kunagi hõõglambiga, kui see on hõõguv Vs CFL (Edison, kruvisüsteem). Valgusdioodid jõuavad sinna, kuid hinna põhjendamiseks ei piisa ja nende valgustugevus on väga madal.

  • Tihvtluminofooriga saate minna ainult siis, kui teil on fluorestseeruv "hw". see on ainus asi, mille saate sinna disaini järgi ühendada.

  • Ärge kunagi kasutage halogeeni. Kui see on GU10 (liinipinge), hankige 20–30 dollari suurune LED (MR16). saate 4W Vs 35W. Valgusväljund on väiksem, kuid HW saate lihtsalt suurema peaga. Asendage 3 halogeeni 5 LED-iga ja nii saate valguse ja energiasäästu osas kõik hästi

  • Kui halogeen on madalpinge, muutuvad asjad keeruliseks. Pea saate lihtsalt asendada 3-5W bi-pin LEDiga. nende käive on 10–20 dollarit. Nende probleem on see, et peate veenduma, et teie madalpinge muundur töötab. muunduritel on nn minimaalne koormus. Enamiku jaoks eeldavad nad 35–50 W halogeeni, nii et nende minimaalne koormus on 10–20. See tähendab, et kui ühendate 3W LED-i, ei pruugi nad sisse lülitada. Te lahendate selle kas kaugtrafo abil, mis toidab "piisavalt" LED-pirne, või saate trafo, mis on "juhitud", kuid tegelikult tähendab see ainult et sellel on minimaalne koormus 3w ja see ulatub millegi lõpuni (mul on monopunktide jaoks 3-60W).

Lat üldine nõuanne: ärge jama dimmeritega. Lihtsalt sisse / välja.

Minu isiklikud valikud: köögi süvistatava valguse jaoks sain LED LR6-GU24. See on 12 W, arvan, et fluorestseeruv viis viitab sellele, et ma paneksin nende jaoks 23 W pirni (mul on 7). See tähendab 50% kokkuhoidu. Sama valgusvõimsus (nende sõnul on see võrdne 65 W, kuid tundub, et lähemal 90 W-le). Keegi ei saa öelda, et see on LED BTW, see on särav ja ühtlane (mitte valguse "tihvt" ja hästi levinud) .Kuluefektiivne: suurepärane! vähem energiat ja algkulud olid samad kui fluorestseerivate purkide kombinatsiooni saamine. (võite saada odavamat luminofoorlampi, kui selleks pole luba ja teete Edisoni tüüpi)

Nahkhiiretulede jaoks läksin 3 monopunktiga. Mõlemal on trafo sisse ehitatud. Ma ei ostnud (soovitan, et te kunagi ei teeks) LED-lampe, kuna maksate LED-valgustuse saamise eest tohutut lisatasu. Sain just trafo minimaalse koormusega 3W. Viskasin siis GU5.3 Bi- Pin halogeeni minema ja sain Maxxima LED MR16. Nad on väga hea hinna (väärtusega) ettevõte. Võrdlesin valgust 30-dollarise GE-ga ja need on sama head. Pange tähele, et 3W juures on see tõesti vaid ümbritsev valgus. sobib ka baaris üle ruumi lisaks mõnele muule valgusele. Kui vajate rohkem energiat, hankige 4 või 5W lambid. vaadake maxxima saiti

Keskmise ruumi keskel olevate prožektorivalgustite jaoks kasutasin Lowesi palju odavamat "liinipinge" valgustit. Need seadmed eeldavad GU10 halogeeni (25-50W). Sain antud juhul kallimad 30 dollarised LED GU10 pirnid (GE, koduhoidla). Need on toredad, kuid loodan, et saate oma hinnaga paremini hakkama. Mul on 5 ja keskmise suurusega söögitoa jaoks, mis on õigesti suunatud, seda on mõnus valgust kasutada söömise ajal.

+1 soovitatud tüüpide jaoks. Minu mure on LED-ide (vähemalt Ühendkuningriigis hõlpsasti saadaval olevate) pärast, mis annavad valgust nagu Bulgaaria kiibipood. Kas kellelgi on mõni korraliku värvitemperatuuriga LED-lampide GU10 allikas?
#2
+3
Vebjorn Ljosa
2010-07-22 21:54:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Segage ka mõne muu värviga, seejärel segage mikrokontrolleri abil sobivat värvi vastavalt kellaajale, meeleolule ja praegu esitatavale muusikale.

#3
+2
bobobobo
2011-03-13 18:49:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mõelge, et LED-valgus heidab teravaid varje. Kuigi LED-i valgustugevus on suur, on efekt eredad heledad ja tumedad varjud (nii nagu teie käsi või mida iganes on valanud). Lisaks paistavad LED-id laes väga eredad ja köidavad teie tähelepanu.

Luminofoorlambid teevad hõõguvate või halogeenlampide soojuse jäljendamiseks palju parema töö. nii hajutamisest kui ka värvist.

Ma pole kindel, kuidas see välja näeks, kui segaksite sisse kollaseid LED-e, kuid valged LED-id, mida olen näinud, on olnud väga külmad (peaaegu ebamääraselt sinised varjundiga).

#4
  0
user933
2010-10-13 20:42:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nõustun csmbaga, et Cree LR6 tuled on suurepärased. Paar nädalat tagasi panin neist 8 oma elutuppa (enne pole laevalgustit, vaid paar põrandalampi.) Suurepärane valgustus. LR6-l on mitut värvi LED koos mikrokontrolleriga, mis hoiab valguse sobiva värviga (minu puhul 2700K). Väga soovitatav.See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 2.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...