Küsimus:
Kas ma pean oma kütteavadest asbesti eemaldama?
SqlACID
2010-07-22 03:48:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mul on vana maja, mille kütteavadel on asbestilint ja mõned vanad põrandaplaadid, mis on samuti asbestikahtlased; kanalipuhastusettevõtted ei teeks tuulutusavade puhastamist olemasoleva lindiga. Kas ma pean sellest vabanemiseks tõesti helistama kosmosekostüümi poistele? Kas ma katan selle lihtsalt uue fooliumlindiga, kas see kapseldab selle ohutult? Kas peaksin selle lihtsalt ise ära kiskuma?

Kaks vastused:
#1
+16
Peter
2010-07-22 04:18:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Enamikul juhtudel pole see tegelikult nii tõsine. Plaatide või voodrite korral pole see ohtlik, kui see pole lagunenud, tekitades tolmu, mida hingate. Isegi siis on palju plaate nagu 1% asbesti. Kui saate selle liiga palju purustamata püsti, on teil põhimõtteliselt kõik korras.

Pehme torude isolatsioon on pigem probleem. Tõenäoliselt saate seda ise teha, kui seda on vähe. See võib siiski väga hästi olla ebaseaduslik. Hankige selline respiraator http://www.amazon.com/MSA-Safety-Works-817664-Respirator/dp/B0009XW3ZS, võtke raske kilekott, kleepige see isolatsiooni ümber nii, et see oleks enamasti suletud ja seejärel piserdage seda veega, nii et see oleks küllastunud ega tekitaks tolmu. Seejärel eemaldage see, vajadusel kastke veega. Pange see kotti kinni ja utiliseerige seaduspäraselt.

Olin 3 suve asbesti leevendamise hügieenik ja võtsin tuhandeid tunde eemaldatud õhus leiduvaid kiude. Ehkki neil töökohtadel olid olemas negatiivsed õhutõkestussüsteemid, oli mul arvatavasti kümme tuhandete näidust.

Asbest on minu meelest nagu sigarettide suitsetamine. Üks päev ei tee sulle haiget. Iga päev 5 aasta jooksul teeb sulle haiget.

See ei pruugi olla tõsine ja selle võib ilmselt keegi hõlpsasti eemaldada, kuid enamikus kohtades on ebaseaduslik selle eemaldamine ilma litsentsi ja nõuetekohase varustuseta. Isegi kui eemaldate selle, võib teil olla raske nõuetekohaselt käsitseda, kuna teil pole litsentsi (ma eeldan), seega peate võib-olla selle tõendite varjamiseks aeda matma.
"Asbest on nagu sigarettide suitsetamine" - ma ei suitsetaks kunagi ega kunagi oma laste ümber ühtegi sigaretti ega ** ühtegi ** last. Nii et teie analoogia on õige, mis muudab teie vastuse täiesti kehtetuks ja ohtlikuks.
Mõistan seda perspektiivi mingil määral, kui see põhineb faktil. Kui soovite olla 100% ohutu, loodan, et te ei käi ka linnas hingavate autode heitgaasides. Fakt on see, et töötasin asbesti töövõtjatega 3 suve ja mida nad teevad töö ohutuks tegemiseks, on põhimõtteliselt mida ma kirjeldasin. Väikese koguse terve lindi eemaldamine on äärmiselt madala riskiga asi, mida paljud tunneksid end hästi võttes. Vastasel juhul on ka kleeplindiga kapseldamine täiesti piisav lahendus.
Ma tean kedagi, kes tegi oma küttetorudest asbesti ise. Ta tegi täpselt nii, nagu Peetrus ütles - paberist ülikond, mask, märjaks. Uurimistulemuste põhjal ei suutnud ta leida AINULT juhtumit, kus väike asbestiga kokkupuude põhjustaks kahjulikku mõju. Asbestiprobleemid tulenevad inimestest, kes töötavad asbesti ümbruses pikka aega tööstuslikus töös. Ma arvan, et see pole tõeline suur asi. Ainus küsimus on jäätmete ...
Plaat või vooder tundub olevat ok, kuid ma ei oleks rahul, kui teeksin ise torude pehmet isolatsiooni, kui ma ei suuda iga toru mähkida ja seejärel torusid isolatsiooni laiali ajamata eemaldada.
Asbesti eemaldamise ja kõrvaldamise kohta on palju seadusi ja isegi piirangud sellele, kui palju saab üksikisik isegi oma kodus teha. Riski osas - asbestikiude ei saa kopsud lagundada. See pole nagu suitsetamine, kuna suitsetamise korral on kopsudel vähemalt võimalus ennast proovida ja parandada. Kuigi see on vastuoluline väide, öeldakse, et isegi üks kiud võivad põhjustada vähki. Minu jaoks on see vähem suitsetamise ja pigem vene ruleti moodi. Võib-olla saate kõik hästi, aga miks peaks propageerima kedagi, kes riskib lihtsalt sellepärast, et töötasite _professionaalses keskkonnas?
#2
+12
Mark Henderson
2010-07-22 03:58:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Hankige professionaal. Asbestitolm on tõeline tapja ja ausalt öeldes ei tasu jääktolmu tekkimise ohtu - eriti kui teil on noori metsa.

Austraalias on Queenslandi valitsusel isegi " Dob naabruses "programm, kui arvate, et keegi tegeleb isetegemise asbestiga. Nii tõsine see on.

Olgu, pärast seda, kui ma oma vastuse alla hääletasin, otsustasin lugeda Queenslandi allikast rohkem. ** Osa nende juhendist sisaldab juhiseid väikeste madala riskiastmega asbestiallikate meisterdamise kohta, nagu ka algne küsimus! **
Kuidas sa tead, et see on tapja? Palun osundage mulle mõned uuringud, mis näitavad, et asbesti kodune eemaldamine on oht.
ÄRGE puudutage asbesti, olen Queenslandis asuv koduautomaatika paigaldaja ja süsteemide integraator. Kui arvate, et tegemist on asbestiga, lõpetage töö ja helistage asbesti eemaldajale. Aspesti puudutamise eest on Queenslandis trahvid üle 125 000 dollari
Uuendus: Queensland on taas järginud rahvusvahelisi parimaid tavasid;väikesemahuline isetegemise asbesti eemaldamine on [uuesti OK] (https://www.asbestos.qld.gov.au/sites/default/files/asbestos-home-renovators-trades-guide.pdf?v=1551837789).Jah, iga tolmukiu on teoreetiline risk ja nii on see ka iga kord, kui teed ületate.Praktiline kasu kaalub lihtsalt üles teoreetilised riskid._Sellepärast pole suitsetamine nagu asbesti eemaldamine.


See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 2.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...