Küsimus:
Kas on olemas termostaadiga juhitavad automaatsed HVAC-ventilatsiooniavad?
Vebjorn Ljosa
2010-07-23 01:03:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Elamutes kasutatavaid sundõhk-HVAC-süsteeme juhib üks termostaat ühes toas. Teistes ruumides temperatuuri reguleerimiseks tuleb ventilatsiooniavad käsitsi reguleerida. Kas on olemas selline mõte nagu termostaadiga juhitavad, automaatselt reguleeritavad ventilatsiooniavad, et ühel oleks mitu kütte- / jahutustsooni, ilma et oleks mitu ahju ja konditsioneeri?

See on midagi enamat kui lihtsalt ventilatsiooniava (d): selleks vajate tegelikult mitmetsoonilist HVAC-regulaatorit (termostaati) - see peab olema piisavalt tark, et teada, millal konkreetne ventilatsiooniava avada, ja ka õhuhaldur sisse lülitada alati, kui mõni ventilatsiooniava on avatud. Ideaalis optimeerib see ka kasutamist, nt ärge lülitage õhutõstukit ühe tsooni jaoks välja ja seejärel 30 sekundit hiljem teise tsooni jaoks.
Kümme vastused:
#1
+9
myron-semack
2010-07-24 01:35:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

"Tsooniga" HVAC-süsteemi on erinevas astmes.

Lihtne tsoneeritud süsteem sisaldab kanalites mootoriga amortisaatoreid õhu suunamiseks sinna, kus seda vaja on. nt. Kui üks tuba on liiga külm, kuid teine ​​on korras, sulgeb süsteem siibrid teistesse ruumidesse ja lülitab seejärel kütteseadme üles, nii et ainult ühte ruumi köetakse.

Keerukamad tsoneerimissüsteemid Suurema maja korral sisaldab mitu kütte- / jahutusseadet (nt üks ülakorrusele ja teine ​​allkorrusele).

Tsoonidega süsteemid võivad töötada ka graafiku alusel. (nt hoidke oma maja alumist korrust päeval mugavalt, kuid suunake kogu õhuvool öösel ülakorrusele.)

Nagu võite ette kujutada, muutuvad sellise seadme juhtimissüsteemid üsna keerukaks. Kõikjal mootoriga amortisaatorid, kõigi siibrite juhtimisliinid, termostaadid erinevates ruumides. See kõik kokku annab palju raha. See võib ka palju asju puruneda.

Keerukuse tõttu väldib enamik HVAC-töövõtjaid tsoonisüsteemi tegemist, kui see pole absoluutselt vajalik. Tavaliselt on lihtsam paigaldada suur õhutõstuk (kogu maja katmiseks piisavalt CFM-i), seejärel panna mõned käsitsilülid (1/10 mootoriga maksumusest) ja näpistada, kuni neil on õigus.

MUUDA: Teine võimalus, mida kaaluda, on mitme jaotusega süsteem. Selle asemel, et kõik kanalid oleksid tagasi ühendatud ühe keskse õhutöötlusseadmega, on igal toal / alal oma sisemoodul koos oma ventilaatori ja termostaadiga. Kõigil sisemoodulitel on jahutusvedelikud, mis on ühendatud välise kondensaatoriga. Iga seade saab iseseisvalt soojendada / jahutada. Mõni süsteem võimaldab isegi samaaegset kütmist ja jahutamist (hea kontorihoone serveriruumide jaoks). Kuna need on kanalita, sobivad nad hästi kanalita maja moderniseerimiseks. Neil pole olemasolevas majas, mis on juba torustik, kuigi palju mõtet.

#2
+6
Jer in Texas
2014-03-20 22:24:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jah.

Ehitasin Texases Baytownis uut kodu (valmis 2006. aastal) ja otsisin kaugelt termostaadiga juhitavaid siibreid - paljud HVAC-ettevõtted ütlesid, et "nad" eemaldavad need iga nädal - see pole tõsi .

Leidsin Houstonis ühe installija, mis teeks süsteemi nii, nagu ma soovitasin - ta kuulas ja nii ka mina. Me tegime kompromissi kahes seadmes 3 termostaadiga ühiku kohta. Pärast mõningast näpistamist (kriitilistel aegadel, st suur pidu, õhuröövimiseks alamdampide lisamine) toimib see süsteem üle ootuste hästi ja teeksin seda uuesti.

Mulle meeldib, kuidas mu kodu soojendab ja jahtub. Saan kliimaseadme soovitud ruumidesse saata ja teised rahule jätta. Näiteks - naine on hommikuti köögis ja töötab hommikusöögi ajal - ta saab täiendavat jahutust - vastavalt vajadusele. Kontoriala - suvel, kui töötab 5 arvutit, vajab arvutite tekitatud soojuse tõttu täiendavat jahutust. Lülitage HVAC öösel sisse ainult magamiskohtades - parima tulemuse saavutamiseks miks ma jahutaksin elutuba kell 2 hommikul, kui seal kedagi pole?

Minu arve, kuna kodu suurus on alla keskmise: minu naabrinaise kodu on 2 000 ruutmeetrit väiksem ja tema arve on kaks korda minu oma. Lisaks on selles kodus 7 külmkappi / sügavkülmikut / jäämasinat, 2 kliimaseadet ja mullivann. Kõik võimalik on maagaasiga soe vesi, toiduvalmistamine, soojus.

Termostaadiga juhitavad amortid olid kodus käimine ja soovin selle oma ema koju paigaldada.

Tahaksin kuulda lähemalt seadistamisest, millega käisite, ja sooviksin teavet ka ettevõtte kohta, kes aitas teil seda kujundada.
#3
+4
kkeilman
2010-10-22 02:39:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Rääkides rangelt toimivuse vaatenurgast, oleks hea muutuva õhumahuga HVAC-süsteemi seadistamine väga keeruline (kui võimatu), kui teie ahi töötab kindla kiirusega.

Häkkimisena - kindlasti võiksite seadistada amortisaatorisüsteemi, mille ajamid reguleerivad toatemperatuuri seadepunkti, ilma et muudaksite oma HVAC-konfiguratsiooni. Ilma et oleks võimalik kogu väljastatava õhu mahtu muuta, leiad olukorrad, kus üks ruum varjab kogu õhku, mis on maksimaalse soojuse või jaheduse kõne ajal saadaval, ja ülejäänud ruumid nälgivad õhku.

- jah, seda saab teha, kuid see on ülemäära kallis, kui te ei saa ise teha kontrolleri seadistust kanali õhuvoolu (de) jälgimiseks, mitme amortisaatori juhtimiseks ja ventilaatori kiiruse muutmiseks õhukäitleja enda juures. Selleks oleks vaja I / O-de käsitsemiseks mingisugust kontrollerit - selle toimimiseks vajate rea digitaalseid ja analoogsisendeid / -väljendeid. Spetsiaalse HVAC-rakenduse varaline kontroller millegi lihtsama jaoks, mis võib olla mitu tuhat dollarit MSRP. Minu kogemuste põhjal võivad juhtnupud, seadistamine ja kasutuselevõtmine maksta peaaegu sama palju kui füüsiline varustus ise!

Siiski oleksin väga huvitatud ülalkirjeldatud isetegemise seadistustest! Võib-olla saaks midagi Arduinoga teha?

Ettevaatust: Kui ventilaatori kiirust ei reguleerita koos õhutusventiilidega, võivad ventilatsiooniavad sulgeda soovimatuid rõhkude erinevusi kanalites ja eluruumides, kuna sama õhuhulk surutakse läbi vähemate avade.
Mil viisil, täpselt, on @EvanJohnson ebasoovitav? Kaugjuhitav automaatne ventilatsiooniava on täpselt see, mida ma oma kodus mõtlesin, sest tsentraliseeritud sundõhusüsteemi ebaefektiivsus annab mulle sellise #sadface
#4
+3
longneck
2010-10-21 18:41:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ühes minu üürikodus, mis ehitati umbes 3 aastat tagasi, on Honeywelli termostaadisüsteem, mis tsoonib. Esimesel korrusel on üks õhukäitleja / vahelduvvoolu / kütteseade, teisel korrusel termostaat, pööningul töötavad kanalis olevad elektroonilised amortisaatorid ja termostaatidega ühendatava mehaanilise ruumi kontroller, õhutõstuk, ja siibrid.

vaadake seda lehte honeywelli veebisaidilt

#5
+2
Wayne Werner
2010-07-26 17:15:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kui teil on tehniline kalduvus, nägin ühte postitust, mis hõljus torude ümber ühe mehe kohta, kes tegi koduautomaatikat - nimelt tsoneerimine, ruumide 2 juhtme temperatuurianduri kaudu, servomootorid registrite juhtimiseks ja Linuxi kast et neid kõiki valitseda.

Muidugi ei leia ma seda linki kohe otsides ...

Siin on link: http://www.homeclimatecontrol.com/ Alates teie postitusest omandas see traadita andurid ja ajamid ning on teel Linuxi kastist vabanemiseks.
Aitäh! Leidsin mõned neist, kuid sooviksin oma põrandaga kaasas olevaid ventilatsiooniavasid uuesti paigaldada ja ükski neist pole selleks tegelikult võimeline.
#6
+2
Doresoom
2010-11-30 21:12:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Termostaat neid ei kontrolli, kuid need ventilatsiooniavad on üsna odavad ja neid saab graafiku järgi sulgemiseks / avamiseks seada.

Kas teil on ehk link tegelikule tootele, millega linkisite? Link on katki.
Ma ei usu, et need [EcoNeti Z-laine ventilatsiooniavad] (http://www.smarthome.com/23324/EcoNet-EV100-6X12WH-Z-Wave-Controlled-Air-Vent-6-Inches-x-12- Inches-White / p.aspx) on täpselt samad (minu algsest postitusest on juba mõnda aega möödas), kuid neil on sama võime pluss nutitelefoni ühenduvus. Need on küll üsna kallimad.
#7
+1
Eric Petroelje
2010-07-23 01:11:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ma pole kunagi varem tundunud, et nad tegutseksid, kuid ilmselt teevad neid inimesed.

Iga kord, kui olen majas näinud mitmetsoonilist kütmist, on alati olnud katla põhine.

#8
+1
Niall C.
2010-07-23 01:14:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Teine tarnija (mul pole nendega mingit seost, kui nad asuvad minu koduriigis, mis on nende kohta teada): kodused mugavustsoonid

#9
+1
Dave Murphy
2013-04-17 20:50:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Proovige seda veebisaiti: http://www.theactivent.com/ Juhtmevaba juhitava ventilatsioonikatte maksumus on 35 dollarit (võib vaja minna mitu ruumi kohta), traadita temperatuuriandur (üks toa kohta) 30 dollarit, mõlemad maksavad kokku 50 dollarit.

Palun deklareerige oma sidemed selle veebisaidiga. Selle saidi enesereklaami reeglid leiate jaotisest [faq # promotion].
#10
  0
mikebabcock
2015-03-24 21:17:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Selles valdkonnas on uus mängija, kuid nende Nesti integreerimisega seade maksab umbes 100 dollarit seadme kohta: https://www.ecoventsystems.com/your-system/See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 2.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...