Küsimus:
Kuidas on põrandaliistu paigaldamine / värvimine õige?
gregmac
2010-07-28 12:03:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Olen paigaldanud mõned uued põrandaliistud, kuigi ma pole päris kindel, kas mul on õige meetod all. Ma teen seda:

 1. värvige põrandaliistu
 2. värvige seinu
 3. lõigake ja paigaldage põrandaliist (kasutades nööpnööre ja / või vedelaid naelu)
 4. Liivake väljaspool nurki, et need poleks nii teravad.
 5. Minge üle küünte aukude ja sirgete ühenduste kitiga ning tihendage nurgad pahtliga.
 6. Suure liivaga (lihtsalt selle silumiseks)
 7. Kõigi pahtlite / pahtlite pealekandev värv

Selle meetodi negatiivne külg on see, et seal on (mõnes kohas) väike, kuid märgatav vahe põrandaliistu ülaosa ja seina vahel. Päris igal pool võiks soovi korral paberitüki põrandaliistu taha lükata. Enamikul uusehitustel, mida ma näinud olen, seda tühimikku pole ja kui seinad / viimistlus mingil hetkel uuesti värvitakse, tihendab see ka tühimiku.

Kas on mõni samm, mille jätan vahele, kus inimesed kogu tee ülemist serva pahteldavad? Või teen seda täiesti valesti?

üksteist vastused:
#1
+16
Eric Petroelje
2010-07-28 17:32:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tavaliselt teete vahet põrandalaua ja seina vahel. Seetõttu ei viitsi ma tavaliselt viimistlust enne ülespanekut värvida (kui ma seda ei määri).

Tavaliselt kruntisin enne seina, seejärel panin viimistluse, pahtli / pahtli värvige viimistlus, seejärel lõpuks seinad.

#2
+6
Jamie
2013-03-25 03:39:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Sammud on järgmised:

 1. lihvige eelnevalt krunditud liist
 2. paigaldage viimistlus
 3. pahteldage küünte augud ja pahteldage ümmargune ülaosa ja mis tahes muu koht puidu servas. Akna peatused, veerandringid, ümbris, ukse peatused Ainus erand on see, kus põrand vastab alusele.
 4. Lihvige kitt välja.
 5. Kui pritsite viimistlust, kleepige kõik aknad teibiga.
 6. Värvige viimistlus. Pintseldamise korral lisage pintslijoonte vähendamiseks värvilisand Floetrol.
 7. Rullige ja lõigake seinad sisse.

Uste puhul soovite pintseldada detaile ja kasutada väike banaanirull lameda ala veeretamiseks.

Hääletas Floetroli poolt, suurepärane näpunäide!
#3
+5
Scott P
2010-07-28 20:08:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Paigaldasin äsja kogu maja põrandaliistu. Ma tihendasin põrandaliistu ülaosa, nagu te arvate.

Kasutasin värvitavat silikoonist pahtlit, näiteks DAP Dynaflex. Kui see oli kuivanud, läksin tagasi detailiharjaga ja värvisin tihendi põrandaliistu värvi.

See on küll paar lisatundi tööd, kuid näeb hea välja. tegi paar tuba ja nii tegi ta seda ka.

Peale selle on minu arvates protsess all. Esmalt värvite sellepärast, et saaksite värvi peal pikkade osadena veereda. Uskuge mind, põrandaliistu värvimine pärast paigaldamist on hull. Samuti võtab värvimine pärast põrandaliistu lõikamist palju kauem aega kui kogu põrandaliistu riba värvimine enne lõikamist.

#4
+4
Jeff Widmer
2010-07-28 16:27:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Minu maja põrandalaud on valge, nii et kui ma olen pidanud mõned välja vahetama / eemaldama, leian, et algne ehitaja oli selle ülaosale pannud. Nii et kui ma selle tagasi panen, lisan ka ülemisse serva pahtlirea, et täita tühimikke, ja ma arvan ka, et see annab sellele lõpliku ilme. Muidugi, see ei töötaks nii hästi, kui teie põrandalaud pole valge (ja ilmselt ma ei soovitaks seda siis teha).

+1 Võite kasutada värvilist pahtlit, kui teil on looduslik või peitsitud viimistlus.
Lateksist pahtel on värvitav ja ma pole näinud, et värv sellega kinni oleks.
#5
+4
craftsman123
2014-03-27 10:02:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Teen elatise jaoks ümberehitusi ja üleujutuste / tulekahjude parandusi Enamik töid nõuab kipsplaate, põrandakatteid, viimistlust ja värvimist. Parim viis seda teha on-

 1. kruntvärv ja esimene värvikiht kipsplaadile / trimmile
 2. paigaldage viimistlus
 3. pahteldage küünte augud ja pahtel servad / nurgad
 4. 2 ja värvikiht kõigil

See muudab kruntimise ja esmakihi lihtsamaks ning kindla viimistluskihi. Maalrite pahtlit tuleks kasutada nii, et liiva ei oleks liiga palju (seal on kirjas "ärge lihvige" anuma juhistes). Kui teete sellest palli, lükake see küünte auku, seejärel hõõruge palli paar korda üle selle koha, see peaks pinna kohal kõigest lahti saama

#6
+1
user45
2010-07-28 16:15:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kärpisin hiljuti oma kapiukse uuesti ja tänu nihutamisele või sättimisele oli ülaosas väike vahe. Naelutasin viimistluse üles ja kasutasin seejärel tühimiku täitmiseks Elmeri valget puitkitti. Seda on erinevates värvitoonides ja see värvib tõesti hästi. Lihtne ka laiali laotada. Ma lihtsalt kasutasin sõrme pilu silumiseks ja pärast väikest värvi ei saa te isegi öelda, et see seal on.

Ma ei peaks seda installimise "sammuks" põrandaliist, teil on tõenäoliselt kas põrandalauas või seinas väike defekt või deformatsioon. Ainult üks elu pisiasju.

#7
+1
Tester101
2010-07-28 16:51:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kui vahe pole liiga suur, jätaksin selle lihtsalt maha. Kui vahe on märgatav ja häirib teid, eemaldaksin põrandaliistu ja viimistleksin / liivaksin selle tagant välja kõik asjad, mis hoiavad seda seinast eemal, pidage meeles, et kohtades, kus sein või põrandalaud pole täiesti sirged, võivad teil siiski olla väikesed lüngad .

Võite ka põrandaliistu paigaldada väga väikese nurga all (kasutades alusplaate), nii et ülemine osa puudutab seina, jättes tühiku, kuid põhi on väga väike. veenduge, et nurk oleks väga väike, vastasel juhul on see märgatav, kuid enamasti ei märka keegi põrandalaudal väikest nurka.

Ainus koht, kus ma põrandaliistu peal pahtlit kasutaksin, on vannituba / köök, ainult selleks, et vesi jääks põrandaliistu tagant välja.

#8
  0
user38406
2015-06-13 18:17:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ma leian, et krunditud põrandaliistu on lihtsam hankida. Lõika. Installige. Pärast paigaldamist kandke värv. Lihtsalt lindistage seinad ja põrand kindlasti maha.

#9
  0
Frj022461
2015-10-29 03:44:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mul on paigaldatud uhiuus vaip, nii et kavatsen kõigepealt põrandaliistud värvida, seejärel lõigata tihendid, mille ülemised servad asetada seintele põrandaliistud ja pärast kõike valmis värvi puudutada. Muidu teen seda täpselt nii, nagu teie tegite, välja arvatud, kui lisasin tihendi põrandalaua ülemise serva ümber, nagu soovitati.

#10
  0
DavidN
2016-09-24 00:40:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Üks näpunäide, mida kasutan, on pika paberitüki (näiteks odava "pakkepaberi" tüüpi kraami) libistamine kogu põrandaliistu alla, enne kui ma selle seinale kinnitan (veendumaks, et see pole kinni pigistatud ja saab välja tõmmata). Siis, kui ma värvin, on mul juba põrandat kaitsev kilp ja siis tõmba paber välja, enne kui värv on täielikult kuivanud ja paberile "liimitud".

Kui proovite põrandaliistu ilma selleta värvida, on väga raske mitte saada vähimatki värvi põrandale (ebatäpsete pintslitõmmetega), välja arvatud juhul, kui olete proff (ja ma olen isegi näinud halba proffi) töökohti).

#11
  0
William A. Kardine
2016-10-21 08:24:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mis puutub lehtpuidust põrandal olevat valget põrandalauda, ​​siis ma tavaliselt krundin selle, panen enne paigaldamist ühe hea viimistluskihi. Ma kasutan vahapaberit põrandaplaadi all, mis on maalriteibiga ajutiselt põrandale kinnitatud, teise põrandalaua viimistluskatte maskina. Vahapaber eemaldatakse kohe pärast 2. viimistluskihi paigaldamist. Küüneaukude täitmine ja pahteldamine võib toimuda enne 2. viimistluskihti. Mõne planeerimise korral saab jalatsite vormimise vajaduse selle meetodi abil kõrvaldada.See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 2.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...