Küsimus:
Kas ma saan tapeedi üle värvida?
Kredns
2010-07-22 09:20:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nii et mul on sein, millel on väga raske tekstuuriga tapeet. Hiljuti sai müür küll mõned kahjustused, mis muutusid aukuks. Auk on lappitud ja nüüd peame selle üle värvima. Taustapildi eemaldamine pole valik .

Kuidas ma saan selle üle värvida? Kas ma peaksin kasutama õlipõhist või lateksil põhinevat värvi (või kas see isegi loeb)? Milliseid taustapildi värvimisel tuleb vältida?

MUUDA: ma pole tegelikult liiga mures, kui tekstuur läbi paistab. Mulle tegelikult meeldib tekstuur, nii et see pole suurem asi.

Lihtsalt uudishimulik, miks paber alla ei saa? Tundub, et teete rohkem tööd, püüdes tööd vältida.
Milline tekstuur on tapeedil? Kas see on muster või midagi juhuslikku nagu tang või liiv? Kas plaastri tekstuur sobib tapeediga?
@aphoria: See on lihtsalt juhuslik graveeritud tekstuur. Ükski plaaster ei sobi tapeediga, kuid see on väike auk ja ei tohiks erilist rolli mängida.
Kaheksa vastused:
#1
+8
DA01
2011-03-17 23:55:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Muidugi saate. Maja tulevased omanikud vannuvad teid lõpmatuseni, aga see on ju nende probleem, eks? ;)

Üks neist "Kui ma siis teaksin ..." hetkedest - kui nad koonerdavad maalimisega, siis millega veel koonerdatakse? Pärast selle maja ostmist on mitu minu projekti värskendanud / parandanud viletsat tööd ja esiku vannitoas üle värvitud tapeet oleks pidanud tekitama hoiatuse.
#2
+7
acrosman
2010-07-23 01:30:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Võite, mõned seinapaberid on mõeldud värvimiseks (ma tegelesin kunagi hoonega, kus oli seina paber, mis oli mõeldud vanade krohviseinte tugevdamiseks ja seejärel värvimiseks), kuigi enamus seda pole.

 • Eemaldage kindlasti kõik lahtised tükid ja lõigake välja tekkinud mullid.
 • Paigutage kõik ebaühtlased laigud (kuhu lõikasite paberi, õmblused, muud märgid).
 • Lihvige plaastreid pärast nende kuivamist.
 • Kasutage hea kvaliteediga õlipõhist kruntvärvi ja katke selle tihendamiseks kogu sein.
 • Kui paber on teie värvist dramaatiliselt erinevat värvi, kruntige uuesti kruntvärviga, mis sobib teie viimase värviga (nii et tõenäoliselt latekskrunt teist korda).
 • Värvige oma lõpliku värviga.

BobVilla.com on laskumiskomplekt märkused õlipõhiste kruntvärvide üle maalimise kohta

#3
+6
Doresoom
2010-07-22 09:29:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kui selle eemaldamine pole võimalik, võiksite proovida tekstuuriga värvimisrulli, et peita taustpildil olevad tekstuurid või õmblused.

Samuti peaksite alustama õlipõhise kruntvärviga, kuna vesi põhine värv ja krunt võivad tegelikult tapeedist läbi imbuda ja seinast lahti lasta.

#4
+6
Eric Petroelje
2010-07-22 09:32:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ma ei soovitaks seda kunagi teha, kuid see peaks andma teile korralikud tulemused:

 1. tõmmake kõik, mis koorub.
 2. Pange see õliga või šellakipõhine krunt (mitte veepõhine, sest see lõdvestab paberit).
 3. Pärast pitseerimist katke see õmbluste / tekstuuri katmiseks kipsplaadimudaga. ja värvige.
Rasvane mantel FTW (võidu saamiseks)
#5
+3
chris
2011-03-17 01:46:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Saate tapeedi üle värvida - seda pidime tegema, kui kolisime oma praegusesse majja - eelmine omanik oli pannud tapeedi otse kipsplaadile.

Kõigepealt puhastage seda nii palju kui võimalik eemaldage määrded, mustus jne. Eemaldage kõik lahtised paberid, ehkki võite neid püsiva mustri säilitamiseks uuesti liimida, kuna olete öelnud, et muster ei pahanda :)

Järgmisena värvige üle õlipõhise hermeetiku / kruntvärviga - mõned praimerid on "mõeldud" tapeedi üle värvimiseks, kuid võti on "hermeetik". Teil võib olla vaja kahte kihti, olenevalt tapeedi tekstuurist ja / või värvist.

Nüüd saate täita kõik puudused ja mudada tekstuuri üle, kui soovite sellest tõesti lahti saada. . Võite isegi lihvida kõik kattuvad õmblused, et need oleksid vähem märgatavad. Kruntige kõik lihvitud või täidetud kohad.

Nüüd olete värvimiseks valmis. Lõpuks, kui soovite peita koha ja pakkuda järgmist kaitset, võite osta seina külge kleepuvad plastkaitsed, mis hoiab ära ukse käepideme uue augu tekitamise.

#6
+3
Walker
2011-03-20 00:02:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Suurbritannias on paberi peal värvimine tavaline, on olemas isegi vooderduspaber, mis on mõeldud üle värvimiseks.

Võite saada 3 probleemi:

 • Kas uue värvi vesi liimib paberi seinast lahti?
 • Kas uus värv jääge paberile?
 • Paberit on raskem eemaldada, kui keegi seda peab tegema, palju raskem, kui kasutate õlipõhist värvi nagu teised vastused teile ütlevad.

Kui teil on aga vana krohv, mida paberi eemaldamine tõenäoliselt kahjustab, võib paberi peal värvimine olla parim valik, kui te ei soovi, et ruumi uuesti krohvitakse.

#7
+3
Jay Bazuzi
2011-03-20 03:23:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Olen praegu sarnase projekti keskel! See on haagissuvilas, kus tapeet on üle vineeri, võib-olla 1/4 ", kuid üsna pehme. Igasugune kraapimine kahjustaks vineeri üsna palju. Kui ma tõesti tahan tapeedi eemaldada, eemaldaksin tõenäoliselt ka vineeri, kuid see on suurem projekt, kui see 22-aastane haagismaja väärib.

Värvimistöö kvaliteet sõltub suuresti ettevalmistusest. Eemaldage pistikupesad ja esiplaadid. Täitke kruvi- ja naelaaugud ja laske kitt hästi kuivada. Liiv sile. Plekkide leidmiseks kasutage küljelt eredat valgust.

Taustapilti on väga hea ette valmistada ja see tähendab, et teie viimane töö ei ole nii hea.

Proovime RV-s kasutada pehmepaberit. Kõigepealt kruntige ja laske hästi kuivada. Pange kiht värvi alla, seejärel kiht pehmet paberit märja värvi sisse, seejärel rullige see teisele kihile värvi. See katab tapeedil olevad plekid ja pakub lõpuks huvitava tekstuuri. Ma ei tea, kuidas see välja tuleb, kuid küsige mõne päeva pärast uuesti. :-)

EDIT: Tulemus tundus tõesti hea. See on ka vastupidavam, kui ma ootasin (arvasin, et see hakkaks kergesti kiibistuma). Kortsude ja tekstuuri peeneks muutmine muudab selle hiljem puhastamise lihtsamaks.

See töö? Anna meile teada!
#8
+2
smoothgirl15133
2013-06-09 21:25:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Järgmise meetodiga saate peaaegu kõik tapeedid, mida ei saa eemaldada, katta ohutult.

 1. Kraapige kõik eemaldatavad servad / koorimislaigud, kuni servad on siledad.

 2. Tihendage ja kruntige ZINSSER BINS SHELLAC BASED PRIMER SEALER'iga.

 3. Täitke kõik imelikud alad krohviga ja viimistlemiseks siledaks.

 4. Kihistage kõik oma täiteavad BINS-iga.

 5. Värvige.

 6. ol >

  See kestab igavesti. Shellaci alus on alkohol, millel on väiksem molekul kui ühelgi vees / õlis, millega teie tapeet on kantud. See kõvastub kestaks, mis muudab ilusa värvipinna kas lateksiks või õliks. Samuti olen aeg-ajalt lisanud lõplikule värvikihile tekstuurirulli, et varjata tapeedi tekstuuri ja mustreid.

  See on muidugi ainult minu arvamus, kuid olen seda teinud 1000 ruutjalga eraldi ümberehitustel, millel on erinevad kütte / jahutuse / originaalmaterjalid / jne. BINS on natuke kallim, kuid hoiab kõigist aabitsatest minu jaoks parimat.

  Tervist ja palju õnne!See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 2.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...