Küsimus:
Mis on parim viis maja pistiku või lüliti asendamiseks alumiiniumjuhtmetega?
MattGrommes
2010-07-22 20:11:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Minu majas on alumiiniumist juhtmestik, mida minu arusaamist mööda enam ei soovitata. Kuidas asendada pistikut või lülitit, kuna uus seade võtab ainult vasest juhtmeid?

Vau, ma pole varem kuulnud alumiiniumtraadi kasutamisest majas. http://et.wikipedia.org/wiki/Alumiiniumtraat
Teil on tuleoht! Alumiinium oksüdeerub aja jooksul, suurendades ühenduste takistust. Takistus x vool = ühenduses kaotatud võimsus (soojus). Ühendus soojeneb ja jahtub, liikudes aeglaselt lahti ja halvendades ühendust veelgi. Meie vanas kohas oli meil peakaitsepaneeli sees kaar kaarjas alumiiniumist toitetraatide ühenduskohtade tõttu!
Alumiiniumtraadi dosent tähendab, et teil on tuleoht.Korralikult alumiiniumiga ühilduvate seadmetega paigaldatud seadmeid on kasutatud aastakümneid.Enamik praegu paigaldatavatest kodude põhiteenindussööturitest on endiselt alumiiniumist.Peaaegu kõik paneelide põhiklemmid on alumiiniumist, nii et kuna alumiiniumdosent tähendab tuleohtu.Alumiiniumtraadiga kodude ümberehitamisel kasutan alati antioksiidühendit nagu noalox või deoxi kahte peamist, mida kasutan, kuid on palju kaubamärke, mis töötavad.teine asi on kruvide korralik pingutamine.Al-traat on sama ohutu kui vaskiga torkimine.
Kümme vastused:
#1
+18
gregmac
2010-07-23 07:07:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Selleks on kaks võimalust:

 • Kasutage CO / ALR lüliteid / anumaid : need on mõeldud spetsiaalselt alumiiniumtraadi jaoks. Neil on kuskil templid peal "CO / ALR". Traadi ühendamisel kasutage kleepimist nagu Noalox (seda müüvad kastipoed).

 • Kasutage patsiühendust : Mõnikord pole võimalik leida vajaliku funktsiooni või stiiliga CO / ALR-lüliteid. Võite kasutada vasktraati lülitiga ise ühendamiseks, nagu tavaliselt, ja seejärel # 63 traadipistikut vasktraadi ühendamiseks alumiiniumiga. Siin on pilt kolmepoolsest dimmerlülitist, mille installisin selle meetodi abil:

  alt text (vabandust uduse pildi pärast)

  Pange tähele, et teete sama lülititega, mis on juhtmed neist juba väljumas (nagu enamikul dimmerlülititel) või muud kinnitusvahendid.

  enter image description here


Tsiteerides ESA (Ontario Elektriohutusameti) teatist alumiiniumjuhtmete kohta elamutes paigaldused:

Kuigi koodeks seda ei nõua, on soovitatav, et tahkete alumiiniumjuhtmete paljad otsad kaetakse heakskiidetud vuugiseguga.

.. .

 • Ontario elektriohutuse koodeks lubab paigaldada alumiiniumjuhtmeid.
 • Alumiiniumjuhtmete otsakutsetele ja liitumisele tuleb rakendada piisavaid ettevaatusabinõusid;
 • Alumiiniumi juhtmestik ise on ohutu, kui tehakse korralikud ühendused ja otsad, kahjustamata traati ja kasutatakse alumiiniumtraadiga kasutamiseks lubatud seadmeid.
 • Alumiiniumi juhtmeid kasutatakse tänapäeval laialdaselt suuremate juhtmete jaoks. kaubandus- ja tööstussööturid. Elektrileviettevõtted kasutavad seda laialdaselt kogu oma jaotussüsteemis, kaasa arvatud enamiku elamute toitekaabel; tegelikult võib seda veel tänapäeval kasutada nii elamute siseruumide juhtmestike kui ka muude ehitiste jaoks.

...

Alumiiniumist juhtmestik ise on ohutu ja kui korralikud ühendused ja otsad tehakse ilma traati kahjustamata ja Ontario elektriohutusseadustiku ning tootja juhiste kohaselt paigaldatud heakskiidetud materjale kasutades, ei tohiks alumiiniumjuhtmetega probleeme olla installimine.


Mõlemal juhul:

 • ühendage # 63 traadipistikuga.
 • Kasutage antioksüdantpasta traadile ja muudele alumiiniumiga ühendustele (kandke juhtmete külge enne pistiku kruvimist).
 • Enne pasta paigaldamist ja ühenduse loomist kasutage oksüdatsiooni eemaldamiseks traatharja
Tere, @gregmac, teie pilt pole enam saadaval. Kas saate selle uuesti üles laadida?
CPSC (Consumer Product Safety Commission) teatel tuleb "CO / ALR-seadmeid pidada parimal juhul mittetäielikuks remondiks", mis on mõeldud ainult "ebaõnnestunud alumiiniumklemmi hädaolukorras ajutiseks parandamiseks". Ehkki vähem üksikasjalik, näib @Jerr [allpool olev vastus] (http://diy.stackexchange.com/a/7372/13142) olevat kõige ohutum meetod alumiiniumjuhtmete käsitlemiseks. Lisateavet leiate aadressilt http://www.cpsc.gov//PageFiles/118856/516.pdf.
Kasutage oksüdeerumist pidurdavat pastat, kuid enne pasta pealekandmist pintseldage ka katmata juhtmeid. ;-)
@kevinmicke Mul on raske CPSC dokumenti liiga tõsiselt võtta, kui selles pole isegi antioksüdantpastat mainitud. Vastandage seda ESA öeldule, mille lisasin oma vastusele.
#2
+8
MattGrommes
2010-07-22 20:16:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Interneti-uuringute põhjal ja oma isalt, ehitusinspektorilt küsides, tegin seda oma majas.

 1. Osta mitut tüüpi traadi jaoks valmistatud traatmutreid ja mõnda korrosioonivastast ühendit (saadaval tavaliselt ehituspoe samas piirkonnas).
 2. Võtke mõni vasktraat ja keerake see alumiiniumtraadiga kokku.
 3. Pange ühend traadile ja osa kaabli sisse traatmutter.
 4. Keerake traatmutter teie tehtud traadikeerde külge.
 5. Uue pistiku / lülitiga ühendamiseks kasutage uut vasest otsa.
Väga oluline ülaltoodud ohutusnõue: usun, et enne juhtmete kokku keeramist peate korrosioonikomponendi peale panema. See hoiab ära kahe erineva juhtmetüübi vahelise bimetallkorrosiooni, mis tooks kaasa suurema vastupidavuse ja tulekahju. Ainult selle määrimine pärast seda, kui olete juba juhtmetega liitunud, ei ole piisav.
Ehkki see hoiab ära korrosiooni, kas te ei saa siiski tekkivat soojuse eraldumist vase ja alumiiniumi paisumise vahel?
Kui teil on vaja vaske alumiiniumiga ühendada, ärge vask otse alumiiniumiga keerake. Need kaks söövad üksteise peal ning vastupanu ja kuumus suurenevad. Ainus viis vaske ohutuks ühendamiseks alumiiniumiga on selleks kasutamiseks loetletud seadme kasutamine. Teised siin mainisid traatmutrit, mida saate selle asemel ohutult kasutada.
Enne rooste (oksüdeerumist) pärssiva pasta paigaldamist peaksite kasutama ka alumiiniumist traatharja.
#3
+6
Keith Knecht
2012-10-08 05:04:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Olen Connecticutis litsentseeritud elektrik. Minu enda korteril on alumiiniumist juhtmestik, soovitan tungivalt alum.con pistikuid, kuna need on majaomanikule sõbralikud. Esitatakse kaks meetodit:

 1. spetsiaalne pöördemomendi kruvikeeraja (soovitatav)
 2. spetsiifiliste juhiste kogum vask- / alumiiniumkülje pöörete arvu kohta.

Suuremad kindlustusseltsid saavad need pistikud kiiresti omaks. Nende negatiivne külg on hind: igaüks umbes 2,00 dollarit ja joonisel kolm väljalaskeava kohta, kui otsustate ka põhjused teha.

Samuti on need natuke suuremad kui tavalised traatmutrid, mis lisavad traadile ja seadmele natuke rohkem raskusi ruumi olemasolevas seadmekarbis. Tundub, et need vastavad kuupmeetri mahutavuse korral enamikul juhtudel koodile.

Olen need oma koju ja naabritesse installinud. Alumiiniumist juhtmestiku kaare probleemide suurim probleem on halvasti isoleeritud välisseinad ja aastate jooksul toimuvad suured temperatuurimuutused, mis paisutavad paisumise / kokkutõmbumise probleeme. Loodan, et see aitab.

Ärge kasutage Ideal violetseid traatmutreid; Olen näinud liiga palju sulandumisi; see on halb toode.

#4
+5
Jerr
2011-07-02 00:14:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ma avastasin, et mul on siin sama probleem. Minu uurimistöö on leidnud, et alumiiniumist juhtmestik on UNSAFE ja peate oma tegemistes olema väga ettevaatlik. Kaks võimalust on:

 1. vahetage juhtmestik. See pole midagi, mida oleks võimalik iseseisvalt teha (peaksite tõesti hankima litsentseeritud töövõtja) ja see maksab mitu tuhat dollarit (näiteks 8000 dollarit + 1600 ruutmeetri suurune kodu).
 2. AlumiConn. Seda kraami on tegelikult lubatud kasutada alumiiniumi ja vase ühenduste jaoks (teised siin mainitud patsid EI OLE) ja selle proovimiseks võite saada tasuta proovi. On veel üks asi, nimega COPALUM, kuid see pole tegelikult asi, mida saate ise teha. Vikipeedias on selle kohta head teavet.

Värskendan, kui saan oma AlumiConni pistiku näidise, et näha, kas see on toimiv variant. Kõige ohutum variant oleks hankida litsentseeritud elektrik maja vaskjuhtmeteks, kuna alumiiniumühendused on oma olemuselt ohtlikud (ja tõenäoliselt leiate muid probleeme, näiteks halvad kaitselülitid, 3-juhtmelised 240 V 4-juhtmete asemel halvasti märgistatud kaitselüliti kast nagu mina). Mul on maja majas sädemeid ja ühendused sulavad alumiiniumi tõttu, nii et palun võtke seda tõsiselt.

Redigeerimine 1: Alumiiniumi juhtmete kohta leiate lisateavet CPSC (PDF) (Tarbekaupade ohutuse komisjon).

"kuna alumiiniumühendused on oma olemuselt ohtlikud" Kuidas nii? Kas pole ainus oht, kui segate neid vasega või muude heakskiitmata komponentidega?
Teil on endiselt oksüdatsiooni probleem. Kui ühendus oksüdeerub, suurendab see takistust, mis lõppkokkuvõttes tähendab soojust. Värskendan oma postitust lingiga CPSC dokumendile alumiiniumjuhtmete kohta.
Alumiiniumijuhi peamine küsimus on see, et alumiinium paisub kuumutamisel rohkem kui vask. See võib leevendada lõdvaid ühendusi, mis võivad viia ühenduskohas kaareni.
@Zach Ma tean, et tulen aastaid hiljem siia, bu Jerril on õigus. Alumiiniumrooste (alumiiniumoksiid) on tõhus elektriisolaator. See ei juhi elektrit. Nii et kui isegi sirge alumiinium-alumiiniumühendus pole hapniku eest kaitstud, oksüdeerub see ning tekitab vastupidavust ja kuumust, mis võib põhjustada tulekahju.
#5
+2
user45
2010-07-22 20:32:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Minu vanemate majas on alumiiniumjuhtmed. Võite otsida CO-ALR-lüliteid ja pistikuid, mis võtavad alumiiniumtraadid, või saada pasta, nagu ütlesite, ja ühendada need kokku. Pasta on oluline, muidu juhtmed söövitavad ja hakkavad hõõruma / sädelema .... halb mojo sealt.

Samuti on hea mõte enne pasta pealekandmist traadist harjata avatud alumiiniumtraadi otsad. Alumiinium oksüdeerub väga kiiresti. Tegelikult, kui alumiiniumoksiid ei moodustanud selle tekkimisel õhukindlat tihendit, võiksite peaaegu jälgida, kuidas terve alumiiniumitükk otse teie silme all roostetab.
#6
+2
Tim
2013-03-27 09:55:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ostke lihtsalt ALR-reitinguga pistikupesad ja lülitid. Võite patsida, aga mulle see ei meeldi, kuna teil on nüüd ühe asemel kaks ühendust ja painutate traati rohkem, pakkides kõik need kasti. Mul on 35 aastat vana maarjajuhtmestik. Minu juhtmestik on suurepärases vormis. Asendas mitu väljavahetamist vajavat pistikupesa. Neil olid klassikalised ühendamise probleemid. Korralikult ühendatud pole alumiiniumtraadiga probleeme. Mäletan, kui see välja tuli, avaldas tööstus igasugust propagandat, et müüa järgmise suure asjana ALR-i. Populaarsed mehaanikud tegid suure tüki, öeldes, et me ei kasuta enam kunagi vaske. Nüüd müüvad nad 50-dollariseid "spetsiaalseid" külma keevisliideseid. See kõik on suur friggin nali ja $ masin. Hea ühendus püsib aastakümneteks, olenemata sellest, mitu kuuma / külma tsüklit see läbib. Halval ühendusel võib väga hästi olla probleeme.

Tõenäoliselt peaksite rääkima sellest, mis on õige ühendus.
Patsimine on üldiselt hea. Tegelikult on eelistatav mitme juhtme ühendamine seadmega nagu anum. Alumiiniumühendused, mida ei tehta õigesti, võivad põhjustada tulekahjusid ja ei saa mööda minna asjaolust, et korraliku elektriühenduse loomine alumiiniumiga on tehnilisem (ja seega rohkem vigadele kalduv) kui vask.
#7
+2
Jay
2015-07-16 23:13:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

/ Alumiinium-vask ühenduspistik, mida kasutan, on AlumiConn 95104, mis sobib traadile # 18 kuni # 10. Pidage meeles, et sama võimsusega voolu jaoks on alumiiniumtraat suurem kui vask. Need pistikud on saadaval Lowes'is hinnaga umbes 6,50 dollarit pakendi 2 eest

#8
+1
Harper - Reinstate Monica
2018-02-22 07:04:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kõigepealt paigaldage vooluringile AFCI-kaitselüliti.

Seejärel pildistage CO / ALR-i mahutid ja lülitid, kui soovite.

Siis maga korralikult.

Põhikiviks on kaarekatkestuse kaitselüliti. Ma ei näe viisi, kuidas ilma selleta end turvaliselt tunda. Kuulete sulatatud anumatest ja muudest probleemidest, mis on põhjustatud kaarest ja mille peale AFCI kaitselülitid tööle lähevad. Kui AFCI läheb lahti, on see ringkond just alustanud kaaretööd, mis sulataks anumaid ja tekitaks tulekahjusid. Sel hetkel liigute läbi vooluahela, puhastades kõik juhtmeotsad ja paigaldades CO / ALR-seadmed ja ohutud ühendused.

Ma ei usalda ühtegi võlukujulist traatmutrit, mis lasevad teil vaske alumiiniumiks siduda. Erinevad metallid ei saa traatvõrgus töötada. Töötab Alumiconns, kuna need on teie põhipaneeli kõrvade miniatuursed versioonid, mis sobivad hästi nii alumiiniumi kui ka vasega.

#9
  0
nstenz
2010-08-26 09:49:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Minu teada on see isoleeritud 3-pordiline ühenduspistik praegu turul kõige turvalisem toode. Kahjuks ma ei tea, kes seda tegelikult valmistab või kuidas seda nimetatakse - just see, kuidas see välja näeb. NSi Industries (Tork) valmistab midagi sarnast (nende IPL-seeria), kuid ma pole kindel, kas nad teevad tõesti väikeseid, nagu vajate.

#10
  0
chris hernandez
2018-02-22 05:38:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Minu õetütrel on sama probleem kogu alumiiniumist juhtmega. Põhjus, miks ma tean, on see, et ta palus mul oma mängutoas maksma panna üks sädelev anum. Leidsin, et leidsin kolm korpust põlenud ja parandamist vajavat mahutit.

Pärast seda, kui proovisin leida, millist suunda Internetis remondiks kasutada, näib, et alumiconni pistik on minu parim valik (peale uuesti ühendamise, või see pressimismeetod, mida profid kasutavad).See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 2.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...