Küsimus:
Millised isetehtud hoiatusjutud teil on?
Wayne Werner
2010-07-24 02:14:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mul on huvitav, milliseid hoiatavaid lugusid on kõik kohanud (või on ise kogenud).

Näiteks mu isa töötas kogu aeg pingestatud juhtmetega - kuni ta ahju pani. sisse (220V, kui te ei tea) ja puudutasite kahte juhtmest koos. Säde lendas maha ja põrutas vastu prille ning sulas umbes pool objektiivi. Ta töötab endiselt pingel 110 V, kuid lülitab 220 voolu alati välja.

Aga teie? Kas teil on (loodetavasti sama rõõmsalt) šokeerivaid kogemusi?

Sulatasin otsa kruvikeerajalt, tehes sarnast toimingut oma välise vahelduvvooluseadmega. Ma arvan, et teil on vaja seda juhtuda üks või kaks korda, et õpetada teid elektrit austama ja mitte leppima.
See tuletab mulle meelde kedagi, kes üritas näha, kas ostetud kaabel ühendatakse pistikupessa. Lõpuks lõi ta kogu ploki võimsuse välja.
Kondensaatorid mahutavad * surmavaid * koguseid elektrit. Kuna vestlesin mõne HVAC-remondimehega, üritan ühte kätt taskus hoida. Kondensaatori tühjendamine üle kogu südame pole midagi, mida ma teha tahan (või mõni muu kehaosa, kuid kõige vähem süda).
@Brad,, kui neil see õnnestuks, oleksin tõsiselt mures teie elektripakkuja sulatamise taseme pärast!
Rääkisin just teisel päeval peatöövõtjaga sellest, kuidas ta igal aastal kuuleb mõnest HVAC-tüübist, kes surevad vahelduvvooluplokkide elektrilahendustest, nii et kindlasti on üks neist väga tähelepanelik.
@Wayne, "ühe käe reegel" on päästnud palju inimelusid ...!
Kaheksa vastused:
#1
+7
Eric Petroelje
2010-07-24 02:23:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mul oli üks üürnik, kes elas naabermajas meie dupleksis ja arvas, et ta saaks oma gaasikuivati ​​külge ühendada. Ühel päeval lõhnas gaasi ega leidnud, kust see tuli, nii et koputasin ta uksele. Kõndis sisse ja kogu koht tundis bensiini.

Kontrollisin kuivemat ja kindlasti oli toiteliin vaevu isegi kinni keeratud. Küsisin temalt selle kohta ja sain ühe sellise "Jah, see on juba mõnda aega nii olnud, küsisin teilt selle kohta" tüüpi vastuseid. Õnneks ei võtnud see kogu ümbruskonda välja.

Nad teevad väikese seadme, mille saate kruvida seinast tulevale gaasijuhtme otsale ja mis sulgub, kui gaas väljub kontrollimatult. Sõltuvalt väljuva gaasi kogusest on see siin aidanud või mitte.
las ma arvan: ta ei kasutanud musta niidi hermeetikut?
#2
+5
JohnFx
2010-07-24 02:56:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Käsitlege oma ruuterit nagu laaditud püssi, sellel on palju jõudu ja see võib palju jõudu tulistada, kui te seda õigesti ei kasuta.

Arvestage, et ruuter töötab umbes 24 000 p / min

võrrelge seda ...
Lauasaag: ~ 4000 p / min
külvik: ~ 800 p / min

Sööda suund ja topeltkontroll, et ots on kindlalt padrunisse lukustatud, on kriitilise tähtsusega, kui hindate oma elu ja / või jäsemeid. Kui see teeb naljakat häält, peatage kohe ja kontrollige seda, isegi kui see on tagumikuvalu.

Vaid üks kord lasin kogu töökojas kohutava kiirusega lahti. Kontrollin sellest päevast alates alati kolm korda.

Nurkveskid on sarnases paadis.
#3
+5
ManiacZX
2010-07-24 12:55:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Noh, mul oli üks, mis juhatas rohkem isetegemise projekti, mis siis juhtus.

1930-ndatel ehitatud ärihoones olid ketid laes rippuvad lambid.

Üks päeval vahetan elektripirni ja keegi kõnnib sisse ja keerab valgustuslüliti.

See viskas mu käe tagasi, lõi mind peaaegu redelilt maha ja mu käsi oli mõnda aega must. / p>

Keti kaudu lambini kulgev juhtmestik oli riidest isoleeritud ja aastate jooksul lagunenud. Ütlematagi selge, et veetsin ülejäänud päeva kogu hoone lambid uuesti kokku.

Nii et pidage meeles vanades hoonetes töötamist ka kõige lihtsamate ülesannete täitmisel.

Lüliti ristlint võib olla meeldiv meeldetuletus selle sisselülitamata jätmiseks ...
Vahetasin just elektripirni, peale selle, et pistsin sõrme pistikupessa, ei osanud ma elektrilööki oodata. Ümberjuhtmete tegemisel tõmbasin kaitsmed (jah, kaitsmed, mitte kaitselülitid).
Pirni vahetamisel püüan alati toite isoleerida, alates sellest, kui ühe mu sõbra viskas toolilt maha šokk, mille ta sai, kui tema pandud pirn tema käes purunes.
#4
+4
spoulson
2010-07-29 20:29:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kui teete tööd, mis tekitab palju tolmu, tasub kokkupuute piiramiseks tõepoolest ukseavadelt kinni tõmmata. Pärast põranda lihvimisprojekti tegemist lõhnas mu laserprinter järgmistel kuudel iga kord, kui midagi printisin, nagu kamin.

#5
+3
Mark Henderson
2010-07-24 03:33:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Enne 240V toitekaablite lõikamist veenduge alati, alati, alati, alati, alati , et toit oleks välja lülitatud. Ja kui te neid nuusutate, siis isegi kui toide on välja lülitatud, veenduge, et teie käed oleksid isoleeritud. isegi nii tundsin kipitust, nii et läksin ja kinnitasin temaga, et vool on välja lülitatud. Ta pööritas silmi ja ütles jah. Niisiis sain oma jupid kätte ja lõikasin juhtmed läbi. BANG! Palju sädemeid ja mõned väga valjud vandesõnad. Õnneks juhtus mul lihtsalt juhuslikult, et lasin käed isoleerida.

Sellepärast kontrollin kaablit alati ühe sellise kontaktivaba pingetetektoriga. Selle funktsiooniga saate sisse osta isegi kruvikeerajaid, traadist eemaldajaid ja mitme meetrit.
Tegin sarnast asja väikese Gerberi lukustusnoa ja 110v-ga. Arvasin, et lambil on nii rumalalt lühis, et mõtlesin "ma lihtsalt lõikan juhtmed ja vaatan, kas ma leian lühikese" ... See oli põnev hetk või kaks.
Kui ta oli nii kindel, et oli nad invaliidistanud ... miks ta neid ei lõiganud?
#6
+3
Jeff Widmer
2010-07-24 05:37:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Olge oma lõpetamata pööningul kõndides / töötades ettevaatlik ... väga lihtne on valgusvihust mööda minna ja jalg läbi lae panna. Parim asi on kasutada mõnda vineeritükki, kui peate seal pikemat aega töötama.

Mu isa tuli peaaegu meie omast läbi (meil on * natuke * vineeri) - ta ütles, et lihavõttejänes lükkas teda (ta sai meie lihakaunistusi). Tegin peaaegu akvaariumi pööningult välja. Siis tegi mu õde just hiljuti, kui nad seda koristasid. Arvad, et õpiksime natuke paremini, jah?
lihtsalt uudishimust, miks ehitajad ei pane nende talade peale vineerist tekke? Tundub, et see poleks nii kulukas ja muudab pööningu palju turvalisemaks.
@JohnFx: Mõnikord on pööningu soojustus kuhjatud sinna kõrgemale kui 2x4 talad, nii et kaotaksite isolatsiooni, pannes vineerist tekid kõikjale.
#7
+3
Alex Feinman
2010-07-29 02:06:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ärge jätke juhtmeotsi kasvõi hetkeks kaitsmata. Liiga lihtne on segane olla ja unustada juhtmekatte asendamine või pistiku kokkukeerimine. Ja kui jaotuskarp (või sein!) On suletud, on juba hilja ja mõni päev hiljem põhjustate elektritulekahju.

Häkkisin mingit kahjustatud krohvi ja sain seina maetud kaitsmata otstega traadilt löögi. Ma arvan, et mingil hetkel pidi seal olema valgus; ja kes valguse eemaldas, kattis lihtsalt augu ja traadi paljad otsad täiteavas. Ma esitan nüüd palju vähem oletusi selle kohta, kus ma ei pruugi juhtmeid leida.
#8
  0
K.A.Monica
2014-01-02 06:14:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Suurem osa minu isetegemise kogemusest ja huvist on seotud elektriküsimustega, nii et minu lood pärinevad sellest.

Inimesed, kes ehitasid minu täiustatud maja, tegid raha säästmiseks ise palju asju - mis Ma ei vaata ülevalt alla! See, mida ma teen, on see, kuidas nad teatud asju tegid. Ilmselt kõige tüütum oli juhtida liin läbi jaotuskasti, mis ei toida midagi. Lülitite toidetud tulede kogu voolu väljalülitamisest ei piisanud kummalise kipitustunde vältimiseks.

Tunnistan, et see oli aastaid tagasi ja ma olin vähem kogenud ja tundsin end haavamatumana. Tunnistan ka, et oleksin pidanud kahtluse alla seadma kõik kasti sisenevad kaablid, kuna oleksin siis märkinud, et see on veider.

Teine, mis mind ikka veel meelitab, on inimesed, kes kasutavad valget (NEMA värvikoodiga) traati kuuma liinina ja seda ei tähista. Olen seda mitu korda parandanud.See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 2.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...