Küsimus:
Kuidas ühendada kolmesuunaline valgustuslüliti?
Walker
2010-07-22 14:55:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kahesuunaline valguse ümberlülitamine on tavaline, kuid kuidas seadistada kolmesuunaline süsteem, et valgust saaks juhtida kolmest kohast?

Kaks vastused:
Jan Fabry
2010-07-22 15:38:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Võib esineda segadust, kuna vajaliku lüliti tüüpi nimetatakse USA-s tavaliselt neljasuunaliseks lülitiks ja vahelülitiks Suurbritannia. Nii et samade tulede juhtimiseks kolme või enama lüliti jaoks on otstes vaja kahte SPDT-lülitit ja keskel nelja- või kesklülitit. Elektriskeemi leiate Wikipediast.

gregmac
2010-07-23 07:24:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Teine võimalus seda teha, mis on kindlasti hõlpsam, kui paigaldate tagasi, on kasutada nutikaid lüliteid, näiteks Insteon või UPB lülitit (on ka teisi sealhulgas vanemad X10-põhised tooted). Need võimaldavad teil ühendada ühe neist lülititest juhitava koormusega ja lasta siis teistel lülititel seda lülitit kaugjuhtida (nad suhtlevad omavahel kas teie maja elektriliinide kaudu või juhtmevabalt).

Kasu on selles, et te ei pea uut juhtmestikku juhtima. Samuti saate lisada klaviatuuri kontrollerid ja kaugjuhtimispuldid ning teil on üks klahvistik, mis juhib korraga mitut valgustit, kõik erineva heledustaseme ja kaldteedega (tuhmumiskiirused).

vt ka http://diy.stackexchange.com/questions/385/what-are-the-pros-and-cons-of-different-types-of-smart-switches-that-are-on-the


See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 2.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...